Різке схуднення – шкідливо для здоров’я | Книга Здоров’я

Різке схуднення – шкідливо для здоров’я | Книга Здоров’я Різке схуднення – шкідливо для здоров’я

Толстим бути небезпечно – твердять медики. А худим – модно, кажуть модельєри. Але де ж грань, яка відділяє нормальну вагу від хворобливої??худорлявості?

Без сумніву, чим товще людина, тим гірше для його здоров’я: з додатком зайвих кілограмів підвищується рівень холестерину в крові, тиск, звідси інсульти, інфаркти і т. п. Цілком логічно думати, що зі зменшенням маси тіла ризик для нашого здоров’я стає нижче. Та не тут-то було. Худоба, на жаль, теж досить небезпечна. Як тільки маса тіла людини досягає деякого нижньої межі, різко зростає рівень смертності. Встановлено, що життя у людини з надмірною вагою скорочується приблизно на 3 роки, а у людини з недостатньою вагою – на 12 років! Арифметика проста: бути худим в 4 рази гірше, ніж бути товстим.

Причини смертності у худих людей: вони важче переносять різні захворювання, серед них більше курців, у них частіше зустрічаються порушення психіки. Крім цього, недостатня маса, як і надлишкова, справляє негативний вплив на вагітність і пологи. Обстеження 850 вагітних жінок в Російській академії медичних наук показало, що частота викиднів у худих жінок дорівнює 8%, а у среднеупітанних лише 1%, кесарів розтин проводять 15% порівняно з 7%, передчасні пологи відбуваються у 18% в порівнянні з 12% .

Отже, якщо ви збираєтеся схуднути, постарайтеся уникнути найбільш грубих помилок:

Не можна скидати багато кілограмів відразу. ГормоналDа система при різкому зниженні ваги не встигає перебудуватися. Це пов’язано з тим, що жирова тканина – також є ендокринним органом, який виробляє важливі гормони. Тому при втраті жирової тканини змінюється баланс гормонів. У момент перебудови організму можуть виникати проблеми. Не варто довго сидіти на монодієта – організм може прореагувати вельми неадекватно: харчуючись одними яблуками, ви можете додати пару кілограмів – улюблений організм буде робити запаси на чорний день. Не слід постійно пити чаї для схуднення – великий вміст проносних і сечогінних може порушувати роботу кишечника і нирок. Чи не животіти в гіподинамії – мускулатура потрібна всім, а не тільки струнким.

Що потрібно і корисно робити:

Збалансувати раціон з ухилом в клітковину. Вітаються овочі, а з фруктами будьте обережні – дуже високий відсоток цукрів. Відрегулювати режим дня – вночі треба спати, лягати потрібно раніше, інакше будете їсти: зверніть увагу, сови завжди їдять більше жайворонків. Зайнятися гімнастикою, фітнесом, басейном, лижами, танцями та іншими спортивними розвагами. Більше рухайтеся!

І не забувайте: худнути потрібно повільно і до розумної межі!

Ваша оцінка: ( 10 голосів, середня оцінка 5,00 )

  • як похудати швидко ы не шкыдливо

Comments are closed!