Ріст і розвиток цуценя німецької вівчарки | Oreland розплідник німецьких вівчарок м. Усть-Каменогорськ, Казахстан (СКК – FCI)

Ріст і розвиток цуценя німецької вівчарки | Oreland розплідник німецьких вівчарок м. Усть-Каменогорськ, Казахстан (СКК – FCI) Розплідник німецьких вівчарок Oreland Ріст і розвиток цуценя німецької вівчарки

ЗРОСТАННЯ І РОЗВИТОК щенята німецької вівчарки

Німецька вівчарка відноситься до великих

порід, тому щеня розвивається довго. Остаточного розвитку собака досягає до віку трьох років, коли вже завершено формування її організму, а також нервової системи.

Відразу після народження щеня додає у вазі дуже швидко, подвоюючи його за 7-10 днів, за три тижні – потроюючи. А через місяць первісний показник зросте в чотири або п’ять разів. Хоча вага дорослих собак дрібних і великих розмірів може відрізнятися в 100 разів, при народженні різниця у вазі – тільки в 6-8 разів. Це означає, що цуценя великої собаки росте набагато швидше, ніж щеня дрібних розмірів. Щеня німецької вівчарки до 5 місяців набирає майже половину свого «дорослого» ваги. Він продовжує набирати міць до 18-24 місяців, і до цього віку його вага зростає. Це означає, що період зростання в житті собаки надзвичайно важливий.

Є дві різні фази росту цуценят собак великих порід:

– фаза інтенсивного росту: у цей період в основному формується скелет;

– фаза суттєвого уповільнення зростання: відбувається нарощування м’язової маси.

Зростання кісткової системи відбувається переважно протягом перших кількох місяців. Друга стадія, що характеризується розвитком м’язової маси, триває до досягнення ваги дорослого собаки.

Період інтенсивного зростання цуценя досягає свого піку приблизно в 4 місяці. На цій критичній стадії життя для собак великих розмірів зростає ризик розвитку кістково-суглобових захворювань. Чим крупніше собака, тим фаза інтенсивного росту триваліша, а пік її настання – пізніше.

Потреба в енергії у цуценяти набагато вище, ніж у дорослого собаки, тому що потреби в енергії для зростання і підтримки життєдіяльності сумуються. На початку періоду зростання загальна потреба в енергії як мінімум в два рази перевищує потребу дорослого собаки. У міру зростання цей коефіцієнт поступово зменшується: в 5-місячному віці потреба енергії у цуценяти становить 1,75 потреби дорослого собаки, в 8-місячному – складає лише 1,3. До 5-місячного віку потреба в енергії така, що є невеликий ризик перегодовування: здатність цуценя перетравлювати велику кількість корму все ще обмежена. Однак власник повинен регулювати добовий раціон, щоб запобігти у цуценяти занадто швидку надбавку у вазі. Зростання необхідно контролювати шляхом зважування цуценя щотижня.

Суки набагато менш масивні, кобель завжди важче суки. У німецьких вівчарок різниця у вазі псів і сук становить до 25%. Так, середня вага дорослого пса – 35,9 (+ – 3) кг, суки – 28,4 (+ – 3) кг (дані наводяться за відомостями зважувань собак під час кьорунг).

Починаючи з 5-місячного віку, зростання сповільнюється. Потреба в енергії знижується, і порції корму можна істотно збільшувати – травний тракт до цього готовий. Ризик переїдання тим більше, чим більше апетит цуценя. Надлишок споживання енергії все ж шкідливий – виникає підвищене навантаження на ще не зміцнілі суглоби і збільшується ризик виникнення кістково-суглобових патологій (в т. ч. розвиток дисплазії тазостегнових суглобів).

Щеня німецької вівчарки своїм розвитком і пов’язаними з цим змінами в його зовнішньому вигляді сильно відрізняється від розвитку цуценят будь-який інший породи. Далі розглянемо зміни в екстер’єрі та характері цуценя в залежності від його дорослішання.

Якщо ви купуєте цуценя німецької вівчарки у віці близько 1,5 місяців – він гармонійний, компактний і не надто відрізняється від своїх сестер і братів. У цьому віці щенята всі дуже схожі один на одного, особливо однопометніков. Саме тому вибирати цуценя для племінної роботи радять у більш пізньому віці, коли у кожного щеняти починають проявлятися власні переваги і недоліки.

В 2 місяці щеня вже досить великий. У більшості цуценят в цьому віці починають збільшуватися в розмірі вуха, лапи, хвіст. До трьох місяців від власників цуценя, які взяли «німця» вперше, часто виникають питання і хвилювання з приводу того, що у цуценяти лапи здаються занадто довгими і великими, сам він незграбний і непропорційний, а хвіст виріс дуже довгий. У цьому віці щеня найбільш гарний і симпатичний. Цілком нормально, якщо у цуценяти в цьому віці на передніх лапах виростають величезні суглоби, задні лапи подовжуються і тримаються подібно ластів, а хвіст довгий і щеня несе його низько до землі. Ці ознаки є особливостями розвитку породи, показниками фортеці його кістяка і статей. Поступово це стане не так помітно, приблизно до 5 – 6 місяців. Що стосується характеру цуценяти у віці 2 – 3 місяців – щеня рухливий, активний, сповнений енергії і готовий грати і пробувати на зуб все, що йому попадеться. До того ж, в період послепрівівочних карантину щеня міститься в будинку і не виводиться на вулицю, тому він «вихлюпує» всю свою енергію на всіх, хто живе з ним у будинку. Поступово, після того, як цуценя почне гуляти і пізнавати світ, у нього буде більше вражень і йому вже нецікаво буде гризти меблі або пакостити будинку, хоча поки щеня молодий і активний, від нього можна чекати витівок.

Цуценята в момент народження не мають зубів. Початок їх прорізування припадає на 20-й день життя, а завершується цей процес приблизно до 5-й або 6-му тижні. На початку фази росту щеня має 32 зуба. Ці перші зуби не включають перші премоляри або моляри. Перші премоляри прорізуються приблизно в 4-місячному віці і залишаються протягом усього життя собаки, не наражаючись заміні. Всі інші молочні зуби змінюються між третім і шостим місяцями на постійні зуби. Прорізування молярів відбувається між п’ятим і сьомим місяцями. У віці, в якому всі зуби остаточно сформовані, собака має 42 зуба.

Окремо хочеться сказати про вуха. У цуценя німецької вівчарки вуха найчастіше починають підніматися приблизно в 3 місяці, але цей термін може варіюватися від 5 тижнів до 4 місяців. Першою ознакою того, що вуха розвиваються правильно є їх збільшення в розмірі: стають великими і важкими. Найчастіше вуха у німецької вівчарки починають підніматися «будиночком» (або «чепчиком»), або ж завалюючись на якусь одну сторону. До 6 місяців вуха у цуценяти повинні добре стояти. Звичайно, бували випадки, коли вони вставали лише до року, але зазвичай, в цьому випадку вуха бувають м’якими. Часто пізній підйом вух пов’язаний з нестачею в організмі цуценя мінеральних речовин або внаслідок ослабленого імунітету. Іноді через перенесеного в ранньому віці серйозного інфекційного захворювання одне вухо або обидва у цуценяти можуть не встати зовсім. В іншому ж, при хороших умовах утримання, якщо в обох батьків щеняти нормальні стоячі вуха, то і у цуценят вуха встають вчасно.

Приблизно в 6 – 7 місяців у цуценяти вже чіткіше починає вимальовуватися чепрак.

Щеня німецької вівчарки росте і розвивається дуже нерівномірно і дуже швидко. Якщо в 3 місяці це товстий незграбний симпатяга, то в 7 місяців щеня вже схожий на дорослу собаку. До того ж часто цуценя на різних стадіях розвитку здається то дуже гармонійно складеним, то навпаки, непоказним, непропорційним або занадто довголапих і т. д. Причому в зрості і вазі щеня додає дуже швидко. Вважається, що німецька вівчарка припиняє ріст в холці після 10 місяців, але в цьому віці вона ще цуценя, а зовсім не доросла собака.

У рік – півтора у цуценяти закінчується зміна вовни і забарвлення більше не змінюється. У цьому віці всі основні переваги і недоліки у собаки вже закріплені. Але собака ще не сформувалася, вона продовжує розвиватися. Деякі недоліки можуть ще зникнути, особливо ті, які залежать від фізичного тренінгу і зусиль з боку власника.

Нижче я приведу таблицю примірних значень промірів цуценя в різному віці. Ці дані я складала виходячи зі своїх власних спостережень і спостережень моїх знайомих заводчиків німецьких вівчарок, яким доводилося вирощувати не одного цуценя.

Дані наведені на цуценят німецьких вівчарок, остаточний зростання яких може варіюватися в межах стандарту: від 55 см для сук і від 60 см для псів. Для цуценят, чий остаточний зростання складе 58-59 см для сук і 63-64 см для псів ідеальними будуть середні значення таблиці.

Параметри / Вік

  • до якого віку росте німецька вівчарка
  • розвиток німецької вівчарки
  • німецька вівчарка 1 місяць
  • Німецька вівчарка 4 місяці
  • все про німецьких вівчарок
  • у скільки тижнів у щенят вівчарки підіймаються вуха
  • німецька вівчарка в 5 місяців
  • нымецькы цуценята выд 1 мысяця до 5
  • з кількох місіців треба тренірувати вівчара
  • німецька вівчарка 5 місяців фото

Comments are closed!

_0.32MB/0.01632 sec