Рак і харчування. Значення їжі та харчування в лікуванні раку. Вільні радикали, антиоксиданти і рак

Рак і харчування. Значення їжі та харчування в лікуванні раку. Вільні радикали, антиоксиданти і рак Рак і харчування Вільні радикали, антиоксиданти і рак

Вільні радикали це окремі атоми, які надають шкідливу дію на ДНК і клітинні мембрани. Вільні

радикали мають саме тісне відношення до процесів ініціації та поширення раку. У нормі вони утворюються в організмі як побічні продукти обміну речовин. Сонячне світло, куріння, смажена їжа – всі ці фактори сприяють утворенню вільних радикалів.

Для знешкодження вкрай небезпечних вільних радикалів організму необхідні антиоксиданти. Уявіть собі розрізане навпіл яблуко, одна половина якого полита лимонним соком, а друга – ні. Не мине й кількох хвилин, що не полита половинка побуреет під впливом що міститься в повітрі кисню. А ось половинка, полита соком, збереже свій колір. Лимонний сік, діючи як антиоксидант, захистив яблучну м’якоть. Аналогічні явища відбуваються і в організмі.

Їжа, що захищає від раку

Насамперед, для того щоб оберегти себе від раку, необхідно обмежити процес утворення вільних радикалів: відмовитися від куріння, не підлягати впливу прямих сонячних променів, уникати смаженої їжі. Крім того, можна допомогти організму в підтримці потрібного рівня антиоксидантів, споживаючи їх містять.

Організм і сам виробляє антиоксиданти, зокрема, два ферменти, які мають антиоксидантні властивості і утворюються в печінці: супероксиддисмутаза (СОД) і глутатионпероксидаза (ГП). Для вироблення обох ферментів потрібні певні мікроелементи. СОД зустрічається в двох формах: для освіти першого необхідні марганець і залізо, а другий – цинк і мідь. Для утворення ДП необхідний селен. Всі ці мікроелементи присутні у свіжих горіхах і насінні, в темно-зелених листових овочах і цільнозернових злаках. Підключаючи ці продукти в свій щоденний раціон, ви забезпечите організм поживними речовинами, необхідними для вироблення натуральних антиоксидантів.

Вислів «Хворобу легше попередити, ніж лікувати» відомо всім, а важливість свіжої їжі для здорового способу життя переоцінити неможливо. У сирих продуктах поживних речовин завжди більше, так що прагніть споживати їх якомога більше, нехай навіть це будуть тільки овочі і фрукти.

Харчування і боротьба з раком

Для тих, хто вже хворий на рак, потрібно знати, що правильне харчування відіграє важливу роль у боротьбі з цим підступним ворогом. Протиракова дієта переслідує три головні цілі: підтримати імунну систему, сприяти детоксикації та захисті організму від впливу самої пухлини і наслідків медикаментозної терапії, і нарешті – по можливості посилити ефект традиційної терапії.

Ракові клітини чудово відчувають себе в безкисневому середовищі. Правильне харчування, що сприяє насиченню тканин киснем, допомагає боротися з пухлиною. Злоякісні клітини краще розмножуються в присутності арахідонової кислоти, одного з продуктів ліпідного обміну. ??

Деяка кількість арахідонової кислоти організму необхідно, однак надлишок її сприяє запаленню, а також створює середовище, сприятливе для виникнення раку. Щоб арахідонової кислота в надлишку не утворювалася, слід виключити з раціону продуті, багаті насиченими жирами: жирне молоко, тверді сири і м’ясо. Навпаки, сирі фрукти, овочі, горіхи, насіння і зерна злаків сприяють тому, що жири набувають протизапальні властивості.

Ракові клітини також добре розмножуються в середовищі з високим вмістом цукрів, яка створюється при високому споживанні рафінованих цукрів і спиртних напоїв.

Важливо відзначити наступне. Ми не стверджуємо, що дієта, перенасичена жирами і цукрами, на шкоду сирим фруктам і овочам, неодмінно призведе до раку, проте загроза виникнення злоякісних пухлин при цьому зростає.

Лікування раку та харчування

Способи лікування раку включають хірургію, гормональну терапію, імунотерапію (активацію імунної системи хворого за допомогою спеціальних препаратів), опромінення і хіміотерапію. Всі ці впливи зношують організм, тому для його підтримки необхідно правильне харчування.

Наприклад, при хіміотерапії на ракові клітини впливають за допомогою особливих препаратів, які ушкоджують і навколишні здорові клітини. Найчастіше виникають такі побічні реакції як випадання волосся, втрата ваги, депресія і сонливість. Така терапія сильно позначається на організмі. Ми вважаємо, що під час хіміотерапії необхідно підтримувати імунну систему за допомогою спеціально розробленої дієти.

Давайте розберемо, як правильне харчування знижує утворення вільних радикалів, а також створює в організмі умови, несприятливі для зростання злоякісної пухлини.

Всі тканини організму розрізняються за ступенем кислотності, хоча більша їх частина краще функціонує в слабо лужному середовищі. Підвищена кислотність сприяє виникненню раку, а типова західна дієта (смажена їжа, харчові добавки, барвники, цукор, сіль, їжа, піддана хімічній обробці, надлишок тваринних білків і молочних продуктів) створює підвищену кислотність.

Боротися з підвищеною кислотністю можна за допомогою східної макробиотической дієті, яка, навпаки, високо лужна. Вона заснована на рясному споживанні овочів, малій кількості жирів (відмову від м’ясо-молочних продуктів, які багаті насиченими жирами) і регулярному прийомі продуктів, відомих своїми протираковими властивостями – соєвих бобів і продуктів із сої, а також морепродуктів – червоних, бурих та інших водоростей.

Функції клітин регулюються тонкою рівновагою натрію і калію. Усередині клітин більше калію, а зовні міститься більше натрію. Спільно натрій і калій створюють електричний заряд, на зразок батарейки в ліхтарику. Це так званий натрієво-калієвий насос, за допомогою якого регулюється надходження речовин у клітину і видалення з неї продуктів розпаду.

Корисна порада

Використовуйте для приготування різотто, супів і соусів місо – свіжу пасту з соєвих бобів. Вона володіє протираковими властивостями при відсутності хімічних речовин, які часто присутні в різних готових кубиках і порошкових сумішах. Чайну ложку місо розчиняйте в окропі.

Західна дієта надзвичайно багата сіллю, яку додають буквально до всіх продуктів для «поліпшення» смакових властивостей, а також з метою кращої консервації. Надлишок солі призводить до порушення натрієво-калієвого насоса, створюючи тим самим більш сприятливі умови для виникнення раку. Макс Герсон, який розробив натуропатичними підхід до лікування раку, пропагує дієту з високим вмістом калію, подібну до тієї, якою користувалися наші доісторичні предки. Багато калію міститься в сирих продуктах, не підданих небудь обробці, в тому числі у всіх овочах і фруктах. Намагайтеся вибирати продукти, в процесі отримання яких не використовувалися хімічні речовини, пестициди і добрива.

Важливе значення в профілактиці раку має рівновагу вмісту цукру в крові. Виникнення раку супроводжується підвищенням метаболізму глюкози, а це стимулює вироблення інсуліну. Розмножуючись, ракові клітини починають харчуватися глюкозою, яка міститься в крові. Вдобавок при збільшенні рівня цукру в крові розвиваються порушення в імунній системі.

Насичені жири (містяться в продуктах тваринного походження) також мають безпосереднє відношення до виникнення раку. Для того, щоб через клітинні мембрани всередину клітини надходили поживні речовини, а назовні віддалялися продукти розпаду (по типу дії натрієво-калієвого насоса), мембрани повинні зберігати текучість. Найважливішим елементом для запобігання раку є кисень, оскільки в його присутності злоякісні клітини не виживають. Проте надходження з їжею насичених жирів призводить до того, що мембрани тверднуть, і надходження всередину кисню порушується. В результаті малігнізованих клітини починають безперешкодно розмножуватися.

Корисна порада

Щоб печінка краще справлялася з видаленням надлишкових естрогенів, включите в дієту більше вітамінів групи В, особливо вітамін В2. Надлишок естрогену у жінок підвищує ризик виникнення таких гормонозалежних пухлин, як рак молочної залози або рак яєчників. Особливо багаті вітаміном В2 мигдальні горіхи, якими завжди можна (та й приємно) перекусити на швидку руку.

Для нормального травлення необхідна клітковина, яка до того ж грає важливу роль в профілактиці раку товстої і прямої кишки. Дослідження показали, що завдяки присутності клітковини в товстому кишечнику створюється більш кисле середовище, несприятлива для канцерогенів.

Нітрити та нітрати використовують при приготуванні шинки, м’ясних консервів, сосисок, бекону, ковбаси, риби і копченостей. У них містяться канцерогени, аналогічні тим, що присутні в тютюновому диму. Тому споживання таких продуктів, а також пересмаженої і приготованої на грилі їжі, слід обмежити. Хоча вона і смачна, однак шкода від регулярного її вживання, безсумнівно, переважує задоволення. Для нейтралізації нітратів і нітритів у шлунку, де з них утворюються нітрозаміни, необхідні антиоксиданти, особливо вітаміни А і Е.

Нещодавно було показано, що спиртні напої є одними з найсильніших канцерогенів, з числа споживаних нами. У поєднанні з курінням їх шкідливий вплив посилюється багаторазово. Звичайно, якщо час від часу пропустити по чарочці, шкоди ви собі не заподієте, однак регулярні узливання порушують процес печінкової детоксикації і піддають ротову порожнину, горло і стравохід впливу потенційно небезпечних речовин.

Для жінок ця картина більш загрозлива, оскільки при порушенні функції печінки надлишкові естрогени затримуються в жіночому організмі, що підвищує ризик захворювання на рак молочної залози, яєчників або матки.

  • знешкодження вільних радикалів в організмі сприяють
  • раки які поживні речовини

Comments are closed!

_0.32MB/0.00756 sec