Раціон харчування і лікувальна дієта при остеохондрозі – NeBolet. com

Раціон харчування і лікувальна дієта при остеохондрозі – NeBolet. com Дієта при остеохондрозі

Медики переконані, що практично при будь-яких захворюваннях, пов’язаних з нашим опорно-руховим апаратом, які крім іншого характеризуються якимись

дегенеративно-дистрофічними змінами тканин, необхідно суворо дотримуватися правильного збалансованого та раціонального харчування. Особливо це важливо буває при такому захворюванні як остеохондроз.

Як правило, дієта при розвитку остеохондрозу повинна бути заснована на такому харчуванні, якому буде притаманна ідеальна збалансованість, низька калорійність, і звичайно багатство полезнейших вітамінів мікроелементів і важливих мінералів.

Кілька основних принципів правильного харчування при розвитку остеохондрозу

Ну, перш за все, слід зауважити що при розвитку даної недуги, необхідно, домогтися того щоб організм людини отримував строго достатню для нього кількість корисних речовин, відповідальних за синтез повноцінної хрящової тканини.

Вважається, що такими речовинами є так звані хондропротектори. Це нагадаємо речовини, які носять ще одну назву – в медицині їх називають мукополісахариди. Дані речовини легко можна отримати в достатній кількості, якщо включати в свій повсякденний раціон харчування улюблений багатьма холодець або ж заливну рибу.

Знаменитий у наших краях холодець крім іншого неймовірно багатий на колаген і на білки, що також гостро необхідно для підтримки ідеальної сполучної тканини. Далі зауважимо що ще одним важливим продуктом, який зможе забезпечити наш з вами організм цінними хондропротекторами, вважаються різні желе. У принципі такі десерти вважаються відмінним варіантом для людей, які тривалий час страждають від остеохондрозу.

Важливість правильного питного режиму

Звичайно ж, при лікуванні практично будь-який з патологій хребта неймовірно велике значення матиме дотримання повноцінного (правильного) питного режиму – вважається, що пацієнт з такими проблемами повинен постійно отримувати строго необхідну йому кількість рідини, яке повністю відповідає і його віку, і його ж станом здоров’я, і??навіть його професійної діяльності.

Важливо розуміти, що недостатнє надходження рідини (очищеної води) в хворий остеохондрозом організм іноді може ставати провокатором появи більш серйозних змін безпосередньо до хрящової тканини. Зауважимо, що подібні явища безпосередньо можуть бути пов’язані і з досконалою нездатністю організму накопичувати необхідну вологу в тканинах кожного міжхребцевого диска.

Яким має бути лікувальне харчування пацієнтів з хворобами хребта – основні типи дієт

Треба зауважити, що сьогодні існує кілька різних типів дієтичного харчування ідеально відповідного при розвитку остеохондрозу. Проте всі ці варіанти дієт засновані виключно на правильному дробовому харчуванні. А це означає що людині, яка страждає від остеохондрозу їсти (приймати їжу) важливо не менше п’яти разів за одну добу, і досить дрібними порціями.

Зауважимо що це чи не найважливіший з аспектів правильного харчування, хоча б, тому що в даній ситуації людині необхідно в істотній мірі зменшувати навантаження, що припадає на хребет. А цього, як правило, можна легко домогтися, значно знизивши власну вагу (звичайно тільки при його реальному надлишку).

Перший приклад лікувального харчування при остеохондрозі – Рисова дієта

Першим і, напевно, одним з найбільш поширених дієтичних прикладів харчування при даній проблемі є смачна рисова дієта. Для виконання умов дієти вам буде потрібно рівно шість банок, з об’ємом рівним півлітра, які будуть заздалегідь пронумеровані.

Відзначимо, що в кожну з таких банку необхідно буде всипати рівно по дві столові ложки промитих рисових зерен. Потім зерна доведеться залити водою, після чого кожну з банок з рисом важливо прикрити зверху невеликий марлевою тканиною, щоб уникнути попадання мошок або пилу. Причому зробити все це потрібно буде вранці, для того щоб буквально на наступний день ви змогли на сніданок вже приготувати правильний рис.

Отже, на наступний ранок вам необхідно акуратно злити воду з банки з номером один. Після цього рис потрібно відварювати, але не більше ніж протягом п’яти хвилин. Для приварювання рису потрібно взяти рівно 500 мл очищеної води.

Такий відварений рис зможе послужити вам чудовим сніданком, причому після якого рівно протягом чотирьох годин нічого не можна буде вживати в їжу. Не можна буде протягом цього часу навіть пити. Далі у вже порожню банку, потрібно буде знову насипати ті ж дві столові ложки (порядку 30 грам) сирого рису, знову залити водою, але тепер уже відставити приготовлену банку в самий кінець ряду.

А ось у всіх інших банках на цьому етапі необхідно акуратно змінити настоявся воду. Зауважимо, що таку ж процедуру необхідно повторювати щоранку і так протягом не менше ніж 42-х днів. Протягом дня можна харчуватися за бажанням, але без надмірностей. Подібна рисова дієта зможе допомогти вам вивести з організму зайві солі і можливо навіть скинути зайву вагу (якщо такий був).

Другий приклад лікувального харчування при остеохондрозі – дієтичне харчування з різким обмеженням солі

Дієтичне харчування при розвитку остеохондрозу різних відділів хребта повинна бути заснована на істотному зменшенні споживаної кількості солі. Адже саме сіль вважається основним фактором зневоднення наших тканин, у тому числі і хрящових.

Власне тому при даному варіанті лікувального харчування необхідно буде значно обмежити прийом будь солоної їжі, знаменитих домашніх солінь, звичайно ж, будь-яких копченостей або будь-яких гострих приправ. При цьому кава і будь-яку надмірно солодку і газовану воду так само бажано буде повністю виключити зі свого повсякденного раціону.

Крім того якщо крім остеохондрозу хворий стикається з проблемою зайвої ваги, йому необхідно буде суттєво обмежити щоденне вживання будь-яких хлібобулочних виробів. А ось дозволяється включати в свій раціон хлібні продукти, створені з борошна строго грубого помолу, скажімо житній хліб або ж хліб з висівками. Цілком припустимо вживання не великої кількості сухого і не жирного печива.

Перелік обов’язкових продуктів харчування при остеохондрозі

Важливо знати, що при остеохондрозі не менше третини всіх щодня вживаних продуктів і речовин повинні, звичайно ж, займати корисні білки. Як правило, для цього в повсякденний раціон має включати достатню кількість нежирного м’яса, що не жирної риби, птиці або молока, і звичайно яєць. А от серед продуктів мають рослинне походження білком найбільш багаті будь бобові, ті ж баклажани і, звичайно ж, горіхи.

Крім того в меню обов’язково повинні входити практично будь-які свіжі овочі а так само фрукти. Безсумнівну користь вашому організму в даному випадку зможуть принести помідори, свіжі огірки, той же редис, або капуста. Цілком припустимо перець, свіжа морква або буряк. Всі овочі можна вживати як приготованими у вигляді свіжих салатів знову ж з додаванням свіжого селери або петрушки, так і у вигляді тушкованому.

При цьому бажано заправляти будь-які салати саме оливковою олією можна додавати при цьому невеликі кількості лимонного соку для смаку. Прийнято вважати, що оливкова олія найбільш всього багаті корисними ненасиченими жирами. І саме такі жири повинні бути обов’язково включені в повсякденний раціон хворих остеохондрозом. Полезнейшие ненасичені жири досить у великих кількостях можуть міститися в будь-яких горіхах або ж у певних сортах риби.

Для того щоб в організмі не порушувалася сама структура хрящової і кісткової тканини, дуже важливо, щоб хворий організм щодня отримував строго необхідну кількість корисних вітамінів (це вітаміни А. С. D. так само як і вітаміни групи В) і звичайно мінеральних речовин (це передусім кальцій, магній, звичайно ж фосфор і марганець).

Як ви розумієте, кальцієм найбільш всього багаті будь-які молочні продукти або ж тверді сири. Багаті важливими елементами мигдаль, будь бобові й, звичайно ж, листя салату. Але для того щоб кальцій повноцінно засвоювався організмом, хворому остеохондрозом потрібно використовувати при повсякденному харчуванні ще й ті продукти, які містять в собі вітамін D.

До продуктів багатим вітаміном D відносять морську рибу, будь яйця і, звичайно ж, вершкове масло. Крім того для того щоб в нашому організмі повноцінно вироблявся даний вітамін потрібно помірно приймати безпечні сонячні ванни.

Для того щоб кальцій повноцінно брав участь у формуванні та розвитку цінної здорової кісткової тканини, йому гостро необхідний магній. Адже при гострій нестачі даного мінералу сам кальцій буде попросту виводитися з організму, і вимиватися з кісток.

Для цього важливо вживати насіння соняшника, помірно авокадо, а так само горіхи, і свіжі огірки які містять в собі цей необхідний елемент. Цілком достатня кількість корисного фосфору людина хвора остеохондрозом знайде у висівках, в свіжому горосі, і навіть у звичайної білокачанної капусті. Корисна в даному випадку так само соя, риба і сир.

Такий елемент як марганець так само присутній в свіже приготованому сирі, в курячому м’ясі, і навіть у звичайному яєчному жовтку. Марганцем багата шкірка картоплі, будь бобові, цибуля, селера, а так само банани і горіхи.

А ось, наприклад, вітаміном А найбільш всього багаті будь-які сирі яйця, куряча печінка, будь-яка риба, з овочів – морква, гарбуз, а так само свіжа диня. Корисні вітаміни групи В просто таки у величезній кількості можуть міститися в будь-якому червоному м’ясі (а це, перш за все свинина або яловичина), в будь-яких морепродуктах, звичайно ж, в грибах, і в молоці.

Не менш важлива в даному випадку і аскорбінова кислота (так званий вітамін С) яким багаті будь-які свіжі фрукти, і особливо всі цитрусові. Сам же вітамін С необхідно заповнювати у своєму організмі практично щодня, оскільки саме цей вітамін не здатний абсолютно накопичуватися.

Обов’язково при захворюванні остеохондрозом потрібно враховувати ще й той факт, що вітамін С в потрібному числі може знаходитися тільки в свіжих (сирих) фруктах, а от зберігання фруктів їх термічна обробка в істотній мірі зменшать вміст корисних аскорбінової кислоти в продукті.

Треба відзначити, що дієтичне харчування при остеохондрозі будь-яких відділів хребта, може бути дуже різноманітно. Величезний вибір рекомендованих продуктів харчування, дає прекрасну можливість, сформувати строго індивідуальний, і максимально корисний раціон, з урахуванням буквально всіх особистісних переваг.

Проте, крім строго дотримання правильної дієти хворим з остеохондрозом необхідно щодня займатися помірною лікувальною фізкультурою. Це необхідно для зміцнення м’язів, для розробки суглобів і збереження гнучкості всього хребта.

  • їжа корисна при остеохондрозі
  • вітаміни при остеохондрозі
  • калій в організмі остеохондроз
  • Корисне харчування при остеохондрозі
  • меню харчування при сколіозі
  • острохондроз що треба істи
  • харчування при остеохондрозі
  • Що корисно їсти від остеохондрозу

Comments are closed!

_0.32MB/0.00849 sec