Психологічне дослідження на тему: Дієта від втоми!

Психологічне дослідження на тему: Дієта від втоми! Дієта від втоми!

Незважаючи на те, що психологи і дієтологи ще не розібралися в усіх механізмах втоми, дослідження показали, що правильне харчування може допомогти вам зберегти бадьорість протягом всього дня.

Кожна

людина відчуває стомлення час від часу; у деяких це почуття виникає щодня. І це може серйозно вплинути на ваш стан.

Загалом, втома увазі психічне або фізичне виснаження. Багато в чому це звичайний процес, коли ваше тіло уповільнює своє функціонування в кінці робочого дня, допомагаючи підготуватися до сну і захищаючи м’язи від перенавантаження. Проте, втома має і негативний вплив на наші життя: у кращому випадку це відчуття незручності, в гіршому – почуття сильного виснаження. І хоча не всі аспекти втоми ще зрозумілі, деякі прості зміни в харчуванні можуть допомогти нам боротися з нею.

Пийте багато води . Нам тисячу разів про це говорили, але багато хто все одно не чують. Зневоднення – одна з найпоширеніших причин втоми. Зневоднення знижує приплив крові до органів, уповільнює роботу мозку. Пийте приблизно вісім склянок води день і не чекайте, поки вас почне мучити спрага.

Снідайте . Нашому мозку потрібно багато енергії, він споживає приблизно 30 відсотків споживаних калорій. Хороший сніданок наповнює вас енергією і не дозволяє залишатися сонним з ранку. Це особливо важливо дітям, у яких обмін речовин набагато швидше, ніж у дорослих. Вживайте вуглеводи на сніданок – здобна булка з маслом, фрукти і склянку знежиреного молока.

Комбінуйте вуглеводи і білки . Вам не здалося: то сонливий, одурманені почуття в районі 16:00 є частиною денного ритму вашого мозку. Доктор Джудіт Вертмен, клінічний психолог і дієтолог, рекомендує на обід вживати і білки і вуглеводи, щоб боротися проти поганого настрою. Білок містить амінокислоту триптофан, попередник серотоніну, нейромедіатора, який викликає відчуття спокою, легкості і допомагає боротися проти емоційної втоми. Якщо вживати вуглеводи разом з білками, то завдяки цьому в мозок надходить більше триптофану. Багаті білком продукти також містять тирозин, попередник допаміну і норепінефрину, медіаторів, пов’язаних з орієнтовними реакціями, увагою і мотивацією.

«Є одна цільова група людей, які особливо сприйнятливі до денної втоми», – говорить Вертмен. Вона зветься “жінки”. Жінки часто воліють на обід салат без заправки, що позбавляє їх необхідної енергії.

Вживайте кофеїн з розумом . Кофеїновмісні напої допомагають проти втоми. Кофеїн не тільки дає нам відчуття збудженості, він також підвищує реакцію і когнітивні здібності на 3 години. Харріс Ліберман, доктор філософії, психолог-дослідник, повідомляє, що, навіть якщо ви вже відпочили, одна баночка коли може допомогти в роботі з завданнями на увагу, особливо якщо вони вимагають монотонних дій. З іншого боку, п’ять чи шість шашок кави в день зроблять вас дратівливим і перезбуджені, в цілому знижуючи продуктивність вашої діяльності; кофеїн в кінці дня може викликати безсоння. Якщо ви любите кофеїн, намагайтеся обмежуватися чашкою кави з ранку і баночкою коли за обідом.

Споживайте достатньо калорій, але не їжте дуже багато . Незважаючи на те, що переїдання – серйозна проблема для багатьох людей (і може самостійно привести до стомлення), якщо ви – активна людина або дотримуєтеся строгої дієти, можливо, ви не отримуєте достатньо калорій. Потреби варіюються залежно від статі, віку, роду діяльності і статури.

Тим не менш, не отримуйте всі калорії за один-два прийоми їжі. Замість цього, їжте п’ять або шість невеликих порцій на день. Повний шлунок тягне кров до живота, забираючи її від мозку, роблячи вас млявим і втомленим. Менший обсяг порцій допомагає тримати рівень інсуліну постійним, що запобігає різкі перепади настрою.

Їжте продукти, багаті залізом . Залізо дозволяє крові доставляти кисень до органів тіла. Не маючи достатньо кисню, мозок не може оптимально функціонувати, що притуплює сприйняття і реакцію. Чоловіки рідко страждають недоліком заліза в організмі, а ось деякі жінки страждають від його нестачі. Залізо міститься в таких продуктах, як червоне м’ясо, печінка, шпинат і абрикоси.

Переклад підготовлений спеціально для сайту: Psygrad. ru

Comments are closed!