Простий спосіб схуднути. Аллен Карр

Простий спосіб схуднути. Аллен Карр Простий спосіб схуднути. Аллен Карр

Система схуднення Аллена Карра пропонує простий принцип – щоб схуднути, потрібно лише залишити хороші продукти і перестати вживати в їжу погані.

Система схуднення Аллена Карра користується в інтернеті великою популярністю.

Насамперед це пов’язано з тим, що він пропонує схуднути, сбрасіть вагу без жодних дієт, і вже це сприймається читачами вельми вдячно. Методика Карра називається «Простий спосіб схуднути», в Росії чомусь перекладена як “Простий спосіб скинути вагу”. Але виявляється, не все так просто – іноді таке читаєш, що й не зрозуміти, як же цей самий Карр пропонує схуднути. Чи то перекладач в методиці не розібрався, чи то дуже науково її подав… А давно відомо, якщо людині незрозуміло, то він і робити нічого не буде. Давайте ж виправимо цю помилку.

Кілька слів про саму систему. Власне, особливо революційного нічого в ній немає, система схуднення заснована на старому як світ принципі – зміни своє харчування, і вага піде. Це ми вже проходили. Інша справа, як зміни і чому, і тут Аллен Карр пропонує дуже красиве і доступне пояснення.

Як же Карр пропонує схуднути? А дуже просто. Потрібно лише розібратися з тим, що людина їсть, залишити хороші продукти і перестати вживати в їжу погані. Цього буде достатньо, щоб налаштувати всю систему харчування, відновити правильний обмін речовин, що призведе і до нормалізації ваги.

Що ж таке «погана» їжа…

Карр у своїй методиці схуднути називає погану їжу словом «сурогат». Сурогат – це такі продукти, які або спочатку не призначені для харчування людини, або оброблені таким чином, що нічого корисного і поживного в них просто не залишилося. Ми наповнюємо ними живіт, але ніяких корисних речовин, енергії в них немає, і тому через якийсь короткий час їсти хочеться знову, знову їмо, і, природно, переїдаємо. Яке вже тут схуднення…

Як же визначити сурогат?

Я захоплена, як Карр пояснює це читачам: сурогат те, що ти не можеш їсти в чистому вигляді. Якщо ще простіше, жоден шкідливий продукт не можна їсти, якщо не приправити його майонезом, олією, що не присмачити спеціями. Його смак без спецій нам просто неприємний! І ось я задумалася – а чи буду я їсти м’ясо без приправ? Спеціально сходила в магазин, купила дорогу вирізку і приготувала без перцю, солі, майонезу. А длубаючись виделкою в малоапетитне шматку, я згадала, що ось тільки днями робила статтю про білковій дієті, і основні рецепти дієти якраз і пропонують саме це – їсти м’ясо без приправ і солі. Тепер зрозуміло, чому на подібних дієтах швидко худнуть, але потім ще швидше набирають вагу. Тому що їмо не те, що може нас підтримати, дати корисні поживні речовини і силу, а навпаки, пхає в себе самі шкідливі продукти.

Далі я розбиралася, поставивши запитання самій собі – а що саме, яку їжу, які продукти я можу вживати без приправ і соусів. Таких виявилося небагато, але в принципі достатньо. І виявилося, що мій список практично один в один збігається зі списком «просто схуднути» Карра. Фрукти, овочі, ягоди, горіхи, насіння і деякі каші, наприклад гречана, на якій і побудована знаменита гречана дієта. З молочних продуктів – кефір, нежирний сир і вершкове масло. І цей асортимент мене в принципі влаштував, тому що це не дієта, є можеш коли завгодно і скільки завгодно. Я вирішила, що, звичайно, не відмовлюся від барбекю на дачі, і так в житті задоволень явно не через край, але привести своє харчування до розумних нормам можу і досить легко.

Наступні думки Карра – про обробку їжі. Обробка – варіння, смаження, кінчені та інше – ще один спосіб зробити сурогат привабливим. У цьому випадку нас не хвилювало б питання, як знизити апетит, його б і так не було. За Карру, хороша лише та їжа, яку можна їсти і без обробки, але обробка зробить її смачніше. Дійсно, ми ж обробляємо їжу, щоб вона довго не псувалася. А якщо вона не псується, значить, на ній не розмножуються бактерії. Ось звідки у кожного третього зараз дисбактеріоз – і самі корисних бактерій не їмо, і живильне середовище для них не створюємо.

Дісталося і рафінованим продуктам. Адже що таке рафінація, якщо не вилучення клітковини і вітамінів? І самі «важковаговики» серед них у прямому і переносному сенсі слова – біле борошно і цукор, вони не дають нам нічого, крім зайвих кілограмів на самих видимих??місцях – животі та стегнах. Хочете схуднути, прибрати живіт – позбавляйтеся від рафінаду.

Вообщем, книга прецікавих, дуже рекомендую тим, хто хоче перебудувати своє харчування на більш правильний, легкий і здоровий шлях. Карр наводить дуже багато яскравих порівнянь, прикладів, багато гумору, а й створюється враження, що схуднути за його системою дійсно легко і реально. Найголовніше, я вважаю, підходити до проблеми схуднення не з забороненою точки зору, а навпаки, якомога більше додавати в раціон хороших продуктів. А адже якщо десь прибуло, десь убуде, чи не так?

P. S. Після написання статті минуло кілька днів, і я все більше помічаю, що в магазині починаю думати – а чи можу я з’їсти це без приправ? Смачно Чи це без соусу? Діти задоволені сокам і фруктам, навіть чоловік раптом підтримав мої нове бачення домашнього фрукто-овочево-горіхового харчування, але заявивши при цьому, що від шашлику на природі він ніс не відверне, а по п’ятницях все одно буде пити з мужиками пиво з воблою. Так може, це і є компроміс, від якого починається шлях до здоров’я? А ви як думаєте?

Анна Шахматова спеціально для

Простий спосіб схуднути, Аллен Карр – відгуки

Олександра, відгук про метод схуднення від Аллена Карра

Зі статті, я зрозуміла, що простий метод схуднення Аллена Карра пропонує перейти до вегетаріанству. Ето спірне питання, так як людина за своєю природою хижак, йому необхідно їсти м’ясо. Інше питання в якому вигляді він буде його вживати і в якій кількості. Я завжди дотримуюся “золотого правила” – Є в міру.

Маргарита, відгук про метод схуднення від Аллен Карра

Comments are closed!