Прості і складні вуглеводи. Роль при схудненні | Перший Вегетаріанський

Прості і складні вуглеводи. Роль при схудненні | Перший Вегетаріанський Прості і складні вуглеводи і схуднення

Вуглевод – це з’єднання цукрів (цукру: фруктоза, декстроза, глюкоза, сахароза). Вуглевод – це основне живлення організму, це його енергія. Всі вуглеводи наш організм розщеплює до глюкози, а потім гормон інсулін

доставляє цю глюкозу в клітини організму, тим самим живлячи їх. У збалансованому харчуванні людини вуглеводи складають 50-60% від загальної харчової цінності продуктів харчування (білки-жири-вуглеводи). Вуглеводи бувають різні за своїм хімічним складом – прості і складні, і дія їх на організм теж різне. Тому вкрай важливо розуміти які вуглеводи споживати і яким віддавати перевагу.

Прості вуглеводи Прості вуглеводи – це продукти містять в ланцюжку вуглеводу один або два цукру. До списку продуктів, що містять прості вуглеводи відносять:

    цукор – всі види, включаючи тростинний і неочищені / нерафінований шоколад – будь-який, а також батончики та інші похідні білий хліб, здобу, торти і т. д. дуже солодкі фрукти – ананас, виноград, мед, манка макарони швидкого приготування солодку газовану воду алкоголь – міцний, солодкі вина, пиво

Прості вуглеводи наш організм розщеплює швидко, в силу того що ланцюжок цих цукрів коротка. Відповідно ці продукти здатні дуже швидко наситити, але вони призводять до сплеску рівня цукру в крові, який після прийому їжі починає також швидко знижуватися – тому швидко з’являється відчуття голоду. З іншого боку потреба організму в енергії досить рівна, таким чином надлишки від сплеску цукру в крові після вживання простих вуглеводів відправляється на зберігання в жирові депо. Результат – Вам хочеться їсти, а в жирових тканинах вже відклалася нова партія жирів.

Складні вуглеводи (або полісахариди) Складні вуглеводи – це з’єднання трьох і більше цукрів. До списку продуктів зі складними вуглеводами у складі відносять:

    бобові (нут, маш, сочевицю, квасолю, сою), зернові (крупи – гречка, перловка, овес, кукурудза), несолодкі фрукти овочі, макаронні вироби з твердих сортів пшениці.

Дія складних вуглеводів більш рівне, організму потрібно більше часу на розщеплення довгого ланцюжка цукру, тому харчування у вигляді глюкози до клітин надходить рівномірно, відчуття голоду довго не виникає, в жирові депо нічого не відкладається.

Які вуглеводи корисні для організму, як схуднути за допомогою вуглеводів

Звичайно, для здорового, збалансованого харчування необхідно скорочувати надходження простих вуглеводів і насичувати раціон продуктами зі складними вуглеводами. Якщо Ви хочете схуднути, то в першу чергу необхідно повністю виключити (або хоча б значно мінімізувати) продукти з вмістом простих вуглеводів. Адже прості вуглеводи насичують наш організм порожніми калоріями.

Також не варто перегинати палицю і зовсім відмовлятися від вуглеводів – це загрожує розладами здоров’я, в першу чергу це впливатиме на печінку і нирки. При збалансованому харчуванні не буде необхідності повністю відмовлятися від вуглеводів, а залишивши в харчуванні тільки складні вуглеводи можна дуже значно схуднути (за умови що загальна калорійність денного раціону буде в межах 1500-200 калорій – залежно від Вашого віку, метаболізму та рівня фізичної активності) .

Якщо Вам цікава тематика низьковуглеводних дієт – дізнайтеся більше про дієту Дюка в цій статті.

Будьте красивими і здоровими!

Підпишіться на e-mail розсилку

  • роль простих цукрів

Comments are closed!

_0.31MB/0.00652 sec