Проносна для схуднення: користь чи шкода?

Проносна для схуднення: користь чи шкода? Чи допомагає проносне схуднути?

Існує різні засоби для схуднення, починаючи від всіляких дієт і закінчуючи чудо-препаратами і чарівними пігулками. Останні, особливо що обіцяють швидке скидання кілограмів, нерідко містять сильне проносне.

За 1-3 дні можна скинути до 10 кг. Але проносне для схуднення надає очищаючий ефект, і ніяк не зачіпає самі жирові відкладення.

Як це працює?

Основний вплив проносних засобів направлено на кишечник. Вони розм’якшують калові маси і сприяють прискореному спорожнення. Попутно виводяться шлаки, токсини і зайва рідина. У результаті відбувається різке зниження ваги, з’являється почуття легкості. Можливе поліпшення загального стану. Зашлакована кишечник може бути причиною проблем зі шкірою (акне, лущення, кропив’янка).

Але цей ефект схуднення помилковий. На жаль, проносне неможливо впливає на жирові відкладення. Воно скоріше допомагає очистити організм. Проносні засоби для схуднення можна застосувати в якості підготовки, перед тим як сісти на основну дієту.

Незалежно від препарату прийом повинен бути разовим, а сам ефект тривати не більше 1-3 днів. Слід пам’ятати, що з організму виводяться не тільки накопичені шкідливі речовини, але також і необхідні вітаміни і мінерали. До того ж тривалий прийом може надати зворотний ефект і дати проблеми зі здоров’ям куди серйозніші, ніж просто надмірна вага.

Види проносних засобів

Всі проносні засоби можна розділити на кілька груп, кожна з яких по-своєму змушує організм реагувати на себе.

Містять рослинні волокна, похідні целюлози і полісахариди. Ця група найбільш безпечна для організму. Ці речовини абсорбують рідину, збільшуючи калові маси в об’ємі і розм’якшуючи їх. Тому прийом проносних цієї групи обов’язково повинен супроводжуватися рясним питвом. Основу становить мінеральне або вазелінове масло, тому дана група також безпечна для здоров’я. Можливий тривалий прийом, але обов’язково з великим споживанням рідини. Головні речовини проносних цієї групи не всмоктуються в кишечник. До них відноситься лактулоза, солі фосфорної кислоти, а також магнезіальні солі. Стілець пом’якшується за рахунок висмоктування з тканин рідини. Тривалий прийом не рекомендований. Наступна група надає стимулюючу дію на перистальтику кишечника, посилюючи її, роблячи спорожнення кишечника легше. Це бисакодил, фенолфталеїн, магнезія, касторове масло, різні трави, наприклад, сенна, корінь ревеню, каскара, кора крушини та інші. Проносні цієї групи мають побічні ефекти: біль у животі, пронос, метеоризм. Тривалий прийом протипоказаний, оскільки викликають звикання. Остання група проносних засобів на основі мінералів, наприклад, гірка сіль, гідроксид магнію та інші. Прийом разовий і, як правило, під наглядом лікаря. Найчастіше проносні цієї групи застосовують при підготовці організму до операції. Фіточай для схуднення

Всі чаї для схуднення містять у своєму складі трави, що представляють з себе гарне проносний засіб. У результаті тривалого прийому відбувається постійне спорожнення кишечника і виведення зайвої рідини. В організмі може бути присутнім багато «водних» кілограмів. Втрата цієї рідини дозволяє скинути вагу і позбутися від набряків. Всі чаї, що обіцяють скинути вагу за 3-4 дні, тобто кошти екстреного схуднення (слім), якраз працюють саме так. Вони містять проносні і сечогінні речовини.

Звичайні чаї на травах для схуднення в цьому випадку більш кращі, адже вони містять тільки натуральні компоненти, а значить краще. Але чи так велика їх користь? При тривалому прийомі такі чаї викликають звикання, зневоднюють організм, змушують кишечник «лінуватися», і він вже не може обійтися без додаткової стимуляції.

Чи можна схуднути на чаях? Насправді чаї можуть бути ефективні, якщо прискорюють метаболізм і нормалізують обмін речовин.

Міфи про проносне

Одні звеличують проносне, інші відгукуються вкрай негативно. Не дивно, що даний спосіб схуднення обзавівся своїми міфами. Розглянемо найпоширеніші.

Міф 1: блокує всмоктування вуглеводів. Саме надлишок швидких вуглеводів, які не встигають витрачатися, і утворюють ліпіди, що складаються в ненависні жирові відкладення. Прийнято вважати, що вживання проносних не дозволяє цим вуглеводам всмоктуватися. Насправді їх не дарма прозвали «швидкими». Вони всмоктуються кишечником в першу чергу, і послаблюючий засіб на це ніяк не може вплинути. А ось необхідні білки і жири, яким потрібно набагато більше часу, проносне виводить без жалю.

Міф 2: нормалізація роботи кишечника. Під впливом проносних засобів відбувається стимуляція роботи кишечнику. Звідси народився ще один міф, що це сприяє налагодженню його роботи, а саме спорожнення завжди буде відбуватися легко. Насправді постійна стимуляція – це ведмежа послуга. Кишечник перестає працювати нормально і вимагає постійного «допінгу». Звідси запори, болі і нерегулярний стілець.

Міф 3: регулярний стілець – запорука схуднення. Це дійсно так. Регулярний стілець свідчить про нормальну роботу всієї травної системи. Але домагатися цього слід правильним харчуванням, включаючи в раціон супи, відварені овочі і сухофрукти з послаблюючийефект, наприклад, курагу або чорнослив. Кишечник повинен працювати самостійно! Проносне для схуднення вимиває всі корисні поживні речовини, вітаміни і мінерали. У підсумку такий регулярний стілець разом з втратою ваги принесе і втрату здоров’я.

Протипоказання

Крім побічних ефектів є і протипоказання, тому схуднути від проносного вдасться далеко не всім. Протипоказані проносні при пухлинних захворюваннях ШКТ, гострих і хронічних запаленнях, при болях в кишечнику невизначеною етіології, шлункових і кишкових кровотечах, перитоніті. Протипоказаний прийом при порушенні водно-сольового балансу.

Залежно від основної речовини можливо протипоказання при вагітності та лактації. Так застосування лактулози дозволяється, а ось кора крушини небезпечна для малюка. Так який засіб краще? Дати розгорнуту відповідь на це питання може тільки лікар або дієтолог. Залежно від стану здоров’я він може порекомендувати найбільш підходящий препарат. Це можуть бути і чаї.

Не покладайтеся лише на відгуки. Якщо комусь даний препарат допоміг, ще не означає, що він чудово підійде і вам.

  • проносне для схуднення відгуки
  • чи можливо похудати від проносного
  • бісакоділ чи шкідливий він
  • від сильно проносного можна похудати б
  • глауберова силь користь и шкода
  • каскара яи можливо похудати
  • кишечник непрацює через посоаблюючі засоби
  • можна похудати вживаючи проносне
  • одного ранку 98кг на другий ранок 100кг що робити що це таке
  • похудати від проносного

Comments are closed!