Про що говорить неприємний запах з рота – Здорова Росія

Про що говорить неприємний запах з рота – Здорова Росія Про що говорить неприємний запах з рота

Неприємний запах з рота серйозно отруює життя – не тільки його власникові, а й оточуючим людям. Причин виникнення цієї делікатної проблеми може бути декілька.

Одні, наприклад, пристрасть

до ароматної їжі – легко розв’язні. Інші можуть виявитися ознакою прихованих захворювань.

Розберемо найбільш поширені причини запаху з рота і з’ясуємо, які з них – привід для візиту до стоматолога і гастроентеролога.

Ароматна їжа

Різкий запах цибулі, часнику. капусти та деяких спецій може здорово зіпсувати подих. У цьому випадку за появу неприємного запаху з рота відповідальні летючі ароматичні сполуки, які разом з частинками їжі залишаються в роті або закидаються в стравохід зі шлунку.

Тимчасово вирішити цю проблему можна за допомогою зубної щітки. жувальної гумки без цукру або освіжувача для порожнини рота. Радикально – відмовившись від занадто «ароматної» їжі зовсім.

Профілактика куріння у дітей

На підлітків майже не діють заборони. Зате ви можете розповісти своїй дитині, як неприємний запах з рота курця людини і що робить зі шкірою куріння. Дізнайтеся більше про те, як допомогти підліткові кинути курити.

Особливості травлення

Неприємний запах може стати наслідком відрижки. Гази, які утворюються при перетравленні їжі. можуть виходити через рот і серйозно зіпсувати свіжість дихання. До такої проблеми призводять запори або порушення роботи кишечника, викликають утворення газів.

Якщо неприємний запах з рота поєднується з симптомами порушення травлення – зверніться до гастроентеролога.

Недолік гігієни порожнини рота

Частинки їжі затримуються в важкодоступних місцях ротової порожнини: між зубами, ворсинками мови і в кишенях ясна. Температура в роті ідеальна для розмноження бактерій, і їх колонії швидко ростуть в залишках разлагающейся їжі.

Саме запах гниючих залишків їжі псує подих. Щоб позбутися від такого запаху, необхідно регулярно очищати порожнину рота щіткою, ниткою і обполіскувачами.

Хвороби порожнини рота

Постійний неприємний запах з рота – один з основних ознак розвитку захворювань порожнини рота. Ці хвороби безпосередньо пов’язані з неправильною або недостатньою гігієною.

Накопичення зубного нальоту, запальні процеси в яснах. розвиток карієсу і гнійних процесів в зубах призводять до появи запаху з рота.

Не забувайте про правильну гігієну порожнини рота і регулярно відвідуйте стоматолога . щоб вчасно діагностувати захворювання і лікувати їх.

Сухість у роті

Недолік виділення слини називають ксеростомією . Цей стан призводить до сухості в роті і його недостатнього очищення. В результаті частинки їжі залишаються в ротовій порожнині і розкладаються, викликаючи утворення неприємного запаху.

Сухість у роті – це привід для звернення до лікаря. Вона може бути викликана зовсім різними причинами, але всі вони потребують лікування.

Куріння

Куріння – одна з найпоширеніших причин неприємного запаху з рота. Хімічні речовини, що утворюються при згорянні тютюну, що не виводяться разом з димом, що видихається повністю, а залишаються в роті і дихальних шляхах.

Регулярне куріння сприяє розвитку захворювань ясен і поглиблення проблеми. Спосіб боротьби з такою проблемою очевидний – від куріння необхідно відмовитися.

Різні захворювання

Увага! Незрозумілий хронічний запах з рота може бути ознакою розвитку різних захворювань.

У хворих на цукровий діабет при нестачі глюкози в крові виникає кетоацидоз, який характеризується нудотним фруктовим запахом з рота.

Неприємний запах може виникнути і у людей, які страждають розладом харчової поведінки – булімією або анорексією.

Він викликається як розладом травлення, так і регулярної блювотою, після якої частинки їжі і шлунковий сік залишаються в стравоході і порожнини рота. У такому випадку з рота може пахнути фекаліями.

Несвіже дихання переслідує і шанувальників незбалансованих дієт.

Дихання із запахом риби або аміаку нерідко з’являється у людей з нирковою недостатністю.

Білосніжна усмішка

Едіт Кузьміна, завідуюча кафедрою профілактики стоматологічних захворювань МДМСУ, розповідає, як зберегти білизну зубів.

Профілактика і лікування неприємного запаху з рота

Щоб позбутися неприємного запаху з рота, необхідно визначити його причину. Відвідайте стоматолога і переконайтеся, що у вас немає захворювань зубів або ясен. Потім нанесіть візит гастроентеролога, щоб виключити проблеми з шлунком і кишечником.

Найважливіше

Неприємний запах з рота може бути викликаний різними причинами: від нестачі гігієни до більш серйозних захворювань. Якщо запах з рота став хронічним, зверніться до стоматолога і гастроентеролога.

  • причини недостатнього виділення слюни

Comments are closed!