Про правильне харчування | Журнал для жінок «Women’s Health»

Про правильне харчування | Журнал для жінок «Women’s Health» Сон допомагає худнути

Хочеш схуднути? Потрібно харчуватися збалансовано і дружити зі спортом. Але якщо при цьому ти не досипати, твоя мета стати стрункішою приречена на провал. Все тому що сон – один з твоїх головних соратників у боротьбі із зайвими кілограмами.

Як же сон допомагає худнути? Вночі (з 21:00 до 03:00) під час сну активізується вироблення гормону росту соматотропіну . Саме він – твій основний помічник у справі жиросжигания. Проблема в тому, що у дітей та підлітків цього гормону в надлишку, але після 24 років синтез соматотропіну різко знижується. В організмі дорослої його кількість стає незначним.

Секрет у тому, що ти можеш допомогти своєму тілу у виробленні соматотропіну. Для цього дуже важливо лягати спати раніше, щоб «схопити» той чарівний проміжок часу, коли проводиться гормон. Рости тобі вже не потрібно, тому він займається виключно клітинним оновленням – активізує розподіл клітин шкіри. Завдяки цьому оновлюються колагенові і м’язові волокна, розгладжуються дрібні зморшки, відновлюється тургор шкіри, веселіше працює лімфатична система. Плюс (це важливо!) Ліквідуються набряки подкожножировой клітковини, а, отже, зникає целюліт.

Але! Все це чарівництво відбувається, тільки коли ти лягаєш спати натщесерце (тобто останній прийом їжі трапляється за 4-5 годин до сну). Якщо налопаться і відправитися на бічну з повним шлунком, ефект буде прямо протилежний: всю ніч в кров обіцяють надходити живильні речовини (цукор, тригліцериди, жирні кислоти), а значить, підвищиться рівень інсуліну, зате вироблення гормону росту навпаки зменшиться. Плюс у сплячого організму немає підвищеної фізичної активності та й обмін речовин повільний. Виходить, все, що ти так дбайливо наїв, відправляється в жирові депо.

Ось і виходить: лягаєш спати натщесерце, худнеш і молодеешь, засинаєш з повним шлунком – старієш і гладшаєш. Що вибирати – справа твоя!

речі, хронічний недосип також призводить до набору ваги, тому що при регулярній браку сну в організмі знижується рівень серотоніну, гормону «радості». Бажаючи його підвищити, твоя рука автоматично тягнеться за чим-небудь калорійним, солодким і жирним (шоколадкам, наприклад).

Comments are closed!