Прищі на спині: які причини

Прищі на спині: які причини Прищі на спині: які причини?

Прищі – це хронічне захворювання сальних залоз. Поява прищів на спині зазвичай свідчить про глибоке запальному процесі, тому часто лікується складніше, ніж поява прищів на інших ділянках тіла. Важливо розуміти основні причини появи прищів.

Головні причини появи прищів на спині

генетичні причини

Генетика відіграє важливу роль у появі прищів. Існують сімейні форми захворювання, і якщо, наприклад, обоє батьків страждають від прищів, то лікування цього захворювання у їхньої дитини буде важче піддаватися лікуванню. Крім того, деякі народи, що проживають у полярного кола або на ізольованих островах Південної Америки, не знають взагалі про це захворювання. Поки невідомо, які чинники не дозволяють хворобі розвиватися-спадковість чи. особливо їх харчування.

Прищі на спині: гормони і запалення

Не викликає сумніву, що статеві гормони грають важливу роль у виникненні прищів. Наприклад, в підлітковому віці статеві гормони починають вироблятися в значній кількості, при цьому вони не тільки викликають серйозні зміни тіла, такі як поява волосся на тілі, грудей, зміна голосу, але й стимулюють розвиток сальних залоз і вироблення шкірного сала у великих кількостях, що проявляється в гіперсеборее (те, що називають жирною шкірою).

Під впливом андрогенів (чоловічих статевих гормонів) в підлітковому віці відбувається максимальна вироблення шкірного сала, особливо у хлопчиків. У жінок яєчники і надниркові залози також виробляють цей чоловічий гормон. Цим пояснюється, чому іноді для лікування прищів у жінок необхідно використовувати контрацепцію або ліки, що впливають на чоловічі статеві гормони.

Прищі на спині: коли шкірне сало перестає виділятися

Другий механізм, службовець причиною появи прищів, це закупорка залози, через яку виділяється шкірне сало. Залозу закривають надмірно розмножуються клітини епідермісу, поверхневого шару шкіри, так звані кератиноцити.

Інші пошкодження шкіри є результатом застою шкірного сала у волосяних фолікулах. Напруга, яка створюється всередині волосяних фолікул, наявність сала і закупорка сальної залози створюють ідеальні умови для розвитку бактерії, яка зазвичай присутня в невеликих кількостях в нижній частині сальної залози, Propionibacterium acnes. Ця бактерія здатна розвиватися за відсутності кисню, інакше кажучи, вона є анаеробним організмом. Бактерії розмножуються, виділяють речовини, які сприяють розвитку запального процесу (з’являються почервоніння шкіри, больові відчуття, підвищується температура). Реакцією на надмірну кількість бактерій може стати розрив фолікула. Таким чином, вироблення шкірного сала є першим кроком у хибному колі, коли відбувається самовідтворення захворювання. Жирові компоненти шкірного сала (віск, сквален, тригліцериди) прискорюють цей процес. Тригліцериди, які перетравлюються бактеріями, звільняють вільні жирні кислоти, які сприяють розвитку запального процесу. Віск і сквален, в свою чергу, надають дратівливу дію і стимулюють появу комедонов, тобто чорних крапок на шкірі, а потім і прищів.

Додаткові фактори виникнення прищів на спині

• Все, що може викликати подразнення шкіри, наприклад, тісний одяг або спортивний інвентар (рюкзак за плечима).

• Пряме і систематичне вплив на шкіру жирів і олій, що містяться, наприклад, в деяких косметичних препаратах.

• Хоча не всі згодні з цим, але більшість вчених все ж приходить до висновку, що стрес є фактором, який ускладнює розвиток захворювання.

• Рясне потовиділення.

• Прийом деяких медикаментів або стероїдних анаболіків (препаратів, які збільшують м’язову масу і зменшують кількість жиру).

• Вплив хімічних продуктів на виробництві, таких як сполуки хлору, промислові масла і смоли.

• Захворювання шлунково-кишкового тракту, дисбактеріоз, а також гінекологічні захворювання, наслідки полікістозу яєчників, порушення в сечовидільної системи.

• Слід відзначити і такий фактор, як роль харчування у виникненні прищів на спині. Традиційно дерматологи заперечували можливість впливу складу їжі на освіту прищів. Однак в останні роки деякі американські вчені звинувачують білий хліб, торти, рис та інші рафіновані продукти в тому, що вони викликають прищі на тілі. Їх припущення засноване на вивченні деяких племен в Папуа Новій Гвінеї і Південній Америці, у яких не буває прищів. Вчені вважають, що це не можна пояснити тільки генетичними факторами, і ключову роль відводять харчуванню. Лоран Корден, що займається цією проблемою, відзначає, що ескімоси Аляски добре знайомі з прищами, тому що вони харчуються за «західним зразком», тобто як типові жителі західних країн.

Лоран Корден вважає, що білий рис, білий хліб та інші рафіновані, тобто піддані глибокій переробці, продукти сприяють розвитку вугрової висипки і прищів.

Рафіновані продукти мають високий глікемічний індекс, інакше кажучи, вони призводять до суттєвого збільшення рівня цукру в крові, що, в свою чергу, викликає збільшення вироблення інсуліну. Інсулін збільшує звільнення андрогенів, тобто їх кількість теж збільшується. А це, в свою чергу, викликає надвиробництво шкірного сала в порах шкіри, що створює умови для розмноження бактерій. За попередніми дослідженнями корд, жінки, що виключили зі свого раціону рафіновані продукти, помітили поліпшення ситуації з прищами. Потрібні подальші дослідження в цьому перспективному напрямку.

Таким чином, існує багато причин для виникнення прищів на спині. Як же лікувати прищі? Точну причину в кожному конкретному випадку може визначити тільки лікар, провівши, в разі необхідності, додаткові обстеження. Тому в разі проблем з прищами необхідно звернутися до дерматолога.

  • від чого прищі на спині
  • від яких гормонів проявляються прищі
  • невідомі прищі на спині
  • про що свідчать прищі на спині
  • яка бактерій приводять до білих прищів

Comments are closed!