Прищі на спині: причини і лікування

Прищі на спині: причини і лікування Прищі на спині: причини і лікування

На жаль, таке явище, як прищі, характерно не тільки для шкіри обличчя: в різних обставинах вони можуть поширюватися по всьому тілу і приносити своїм власникам масу незручностей і переживань. Прищі на спині і плечах

є одними з найпоширеніших за місцем дислокації і при цьому самими “стійкими” перед різними препаратами.

Ця проблема однаково характерна і для жінок, і для чоловіків, причому позбутися прищів на спині дійсно далеко не просто. Однак це не означає, що треба чекати, поки прищі зійдуть самі: найкраще відразу ж почати обширне і комплексне лікування, що включає відразу кілька видів процедур.

Причини появи прищів на спині і плечах

Перш за все потрібно встановити причину появи проблеми. Однозначної відповіді на це запитання вчені не дають, однак коло причин все-таки досить обмежений. Одним з основних чинників виникнення прищів на спині, який виділяють багато хто, є роздратування від одягу, що виникає у деяких з настанням холодів: саме взимку вугри та прищі на плечах і спині виникають набагато частіше, адже шкіра під щільною одягом не дихає, часто потіє і при цьому рідко піддається належної очищенню.

Крім того, до негативних факторів, що провокує це неприємне явище, відносяться:

    порушення в системі травлення, хвороби ендокринної системи, рясне виділення шкірного жиру, яке у деяких на спині може бути сильніше, ніж на обличчі, недолік своєчасної гігієни і зневага до засобів, що доглядають за шкірою, гормональні порушення (характерно і для чоловіків, і для жінок).

Враховуючи останній фактор, при першій же появі прищів на спині, слід обов’язково здати аналіз крові на статеві гормони, який багато в чому може допомогти прояснити причину захворювання і призначити адекватне лікування. Крім того, необхідно з’ясувати:

    чи немає у вас порушень обміну речовин, які й призводять до порушень роботи сальних залоз, чи не спостерігається зниження опірності гнійничковим інфекцій (наприклад, хронічного тонзиліту), чи немає в організмі самих цих інфекцій.

Краще, щоб ці аналізи призначав лікар, який згодом і вирішуватиме, як позбутися прищів на спині у вашому конкретному випадку.

Як лікувати прищі на спині

Найголовніша порада – не затягуйте з лікуванням! На жаль, позбутися від прищів і на початковій стадії непросто, а якщо проблема буде запущена, то лікування і зовсім буде важким і все одно може не дати потрібного ефекту, так що починати треба якомога раніше.

Найпростіший і доступний спосіб лікування: прищі можна обробляти звичайної “марганцівкою”. Цей розчин активно підсушує їх і таким чином перешкоджає утворенню нових. Наносити розчин можна як точково, так і на всю спину, однак робити це можна тільки після повного очищення шкіри. В результаті при регулярній обробці вже через кілька днів прищів стане значно менше.

Ще один дієвий спосіб – дієта. Необхідно виключити з раціону їжу, яка справляє негативний вплив на шлунково-кишковий тракт, проблеми з яким якраз і відбиваються на шкірі.

І, звичайно ж, лікування прищів на спині і плечах може провести професійний дерматолог або косметолог. Він встановить причину їх появи і потім проведе процедуру очищення і відновлення шкіри. При цьому дерматолог може порекомендувати і ряд профілактичних заходів для попередження виникнення проблеми в майбутньому.

Крім цього, в якості додаткових методів лікування можуть використовуватися:

    вітаміни або пивні дріжджі, але їх повинен призначати тільки лікар; спеціальна жорстка мочалка для спини, яка дозволяє підсилити кровообіг при митті і мінімізувати кількість вогнищ запалення; вплив сонця (тільки не надмірне); очищаючі маски з лікувальної грязі, глини або морських водоростей (їх можна придбати в магазинах косметики або в аптеках); ванни з морською сіллю і ромашкою.

Безумовно, всі ці кошти не ліквідують проблему повністю, однак допоможуть зробити серйозні кроки у її вирішенні. До того ж, якщо застосовувати в комплексі очищаючі процедури, дієту і прийом всередину різних препаратів, можна нанести по прищам нищівного удару.

І, звичайно ж, слід пам’ятати, що прищі на спині, так само як і вугри, ні в якому разі не можна видавлювати. Миттєвий ефект дуже швидко зійде нанівець, а наслідки у вигляді шрамів або, що ще гірше, занесеної в шкіру інфекції, найчастіше бувають незворотними.

Автор – Анна Хрипункова

Comments are closed!

_0.31MB/0.00627 sec