Причини запалення лімфовузлів за вухами. Що робити при заушной болю?

Причини запалення лімфовузлів за вухами. Що робити при заушной болю? Причини запалення лімфовузлів за вухами. Що робити при заушной болю?

Лімфатичні вузли являють собою своєрідні біологічні фільтри. Вони розташовані в різних частинах тіла. Функцією ці периферичних

органів імунної системи є затримка бактерій і вірусів, що циркулюють в лимфотоке, їх аналіз та сигнал про необхідність вироблення специфічного імунної відповіді. Проте в деяких випадках цей механізм спрацьовує не зовсім точно, бактерії починають розмножуватися прямо у вузлах. Тоді запалений вузол збільшується.

Строго кажучи, певні групи лімфатичних вузлів відповідають за запальний процес в певних ділянках тіла. Зокрема запалення лімфовузлів за вухами свідчить зазвичай про інфекційний процес, локалізованому в області голови та шиї. Тому якщо вузли за вухом збільшилися, треба зробити наступне.

1. Обстежуйте шкіру голови . Можливо, ви знайдете великі прищики – фурункули, які могли спровокувати збільшення лімфовузлів. У такому випадку фурункули треба лікувати за допомогою спеціальних мазей, якщо вони ще не розкрилися, і після розтину. Задні вушні лімфатичні вузли збільшуються при запаленні зовнішнього, середнього або внутрішнього вуха. Можливо, слід відвідати ЛОР-лікаря.

2. Іноді запальні захворювання горла . такі як ангіни, фарингіти і ларингіти, можуть призводити до збільшення лімфовузлів за вухами, або за одним вухом. Якщо болі в горлі немає, огляньте його. Збільшені мигдалини і почервоніння говорять про наявність запального процесу. У такому випадку теж треба записатися на прийом до ЛОРа. Можна в домашніх умовах полоскати горло розчином соди, розведеної настоянкою календули, спеціальними антисептичними розчинами, зрошувати горло спеціальними лікарськими засобами. Сюди ж відноситься герпес. Так, він теж іноді викликає развітіелімфаденопатіі.

Цифрами 1,2,3,4 відзначені групи вушних лімфатичних вузлів

3. Запалення гайморових пазух – гайморит іноді також може бути причиною збільшення лімфовузлів за вухами. Тут показана консультація у ЛОРа і специфічна терапія.

4. Захворювання порожнини рота можуть бути причиною збільшення лімфатичних вузлів за вухами. Виключіть запалення ясен – гінгівіт, стоматити різної природи, карієс.

5. Алергічні захворювання теж можуть супроводжуватися лимфаденопатией.

Якщо ви виявили у себе якісь з цих інфекційних захворювань, швидше за все, лімфовузли збільшилися через них. У такому випадку лікуєте хвороби-причини збільшення, в нормі вузли з часом самі зменшаться. Однак якщо ознаки захворювання зникли, лімфовузли можуть деякий час залишатися збільшеними. Якщо вони ненормального розміру вже більше двох тижнів, після лікування основного захворювання, стали хворіти сильніше, рости ще більше, обов’язково зверніться до лікаря.

Також потрібно обстежити і самі задні вушні лімфатичні вузли. У нормі, при їх наповненні гноєм в результаті інфекційного процесу, лімфовузли болючі, але рухливі, тобто з навколишніми тканинами вони не спаяні. При інфекційному процесі вони збільшуються зазвичай до 3 – 5 см, ніяких надмірно виступаючих ділянок, шорсткостей на вузлах нет. На шкірі над вузлом можуть виникати почервоніння або висип, що зазвичай теж говорить про засіла всередині інфекції. Добре, якщо лімфатичний вузол м’який і еластичний.

Ознайомитися з технікою обстеження лімфатичних вузлів можна по відео ролику: “Дослідження лімфатичних вузлів”

Відсутність хворобливості і кам’яна твердість – не завжди добра ознака. Іноді лімфовузли збільшуються при далеко зайшов онкологічному процесі. Метастази, що потрапляють в лимфоток, затримуються вузлами, починають там рости, що призводить до збільшення, але не супроводжується зазвичай больовими відчуттями. Тоді з походом до лікарні зволікати не варто, так само як і при виразці шкіри над вузлом, виділення з нього гною. На самі збільшені лімфатичні вузли не потрібно робити ніякі примочки, так як це може посилити перебіг запальних процесів. Основна тактика включає в себе 3 пункту:

1) Лікування основного захворювання . Якщо це карієс – то потрібно лікувати зуби. Якщо фурункул волосистої частини голови або шиї. використовуйте лінімент Вишневського або іхтіоловую мазь, вони сприяють відходженню гною, “прориву” гнійника. Потім накладайте пов’язки з метилурациловой маззю або маззю Левомеколь, що містять антибіотик. До речі, є й більш важкі гнійні захворювання підшкірної клітковини голови і шиї – флегмони і карбункули. Вони також провокують збільшення лімфатичних вузлів за вухами. Тільки лікувати їх потрібно у хірурга, але ніяк не в домашніх умовах. Обов’язково лікуєте ангіни, фарингіти, ларингіти, гайморити і отити. Ідеально, якщо лікування все ж призначить лікар. Також зводите до мінімуму алергічні реакції, приймайте призначені лікарем препарати від алергії.

2) Слідкуйте за станом збільшених лімфатичних вузлів . У міру одужання від основного захворювання, вони теж повинні зменшуватися в розмірах. За відсутності хворобливості і інфекційного захворювання зверніться до лікаря-онколога або простому терапевта. Він обстежує збільшений вузол, при необхідності візьме з нього на аналіз вміст – пунктат, і визначить, чи є у вузлі бактерії або метастази. Також проводиться ультразвукове дослідження лімфовузлів і взяття шматочка тканини на біопсію. Якщо наявність онкологічного захворювання підтверджується, лікар вирішує питання про подальше дослідженні з метою встановлення глибини розвитку процесу і визначення способу лікування.

3) Зміцнюйте імунітет в цілому . Для цього можна пити імуностимулятори: настойку ехінацеї чи елеутерококу, женьшеню.

  • лімфовузли за вухом
  • збільшені лімфовузли за вухом
  • збільшення лімфовузлів за вухом
  • запалення лімфовузлів за вухом
  • біль за вухом
  • запалення лімфовузла за вухом
  • лімфовузли за вухами
  • болить за вухом
  • біль за вухами
  • воспаленія лімфовузла за вухом

Comments are closed!

_0.31MB/0.00682 sec