Причини випадіння волосся та їх профілактика

Причини випадіння волосся та їх профілактика Причини і профілактика випадіння волосся Зміст статті:

Часті причини випадіння волосся – стреси, дієти, ендокринні порушення

Причини сильного випадання волосся цікавлять вчених, медиків і косметологів усього світу, тому що проблема заощадження їх здоров’я і краси в умовах погіршення екології, нераціонального харчування і повсюдних стресів дуже актуальна.

Красиві і здорові волосся є прикрасою і предметом гордості будь-якої людини, хоча спочатку природою вони придумані зовсім не для краси, а для виконання захисної функції, наприклад, первісних людей вони захищали від несприятливих погодних умов.

У кожної людини різна кількість волосків на голові, яке обумовлено генетично і залежить від кольору. Вчені підрахували, що середня їх кількість у брюнетів – близько 100 000, у блондинів вони, як правило, тонкі і їх кількість доходить до 140 000, у рудоволосих же людей їх найменше, близько 80 000, але зате вони самі товсті.

Причини випадіння волосся ^

Волосся на голові живуть довго, в середньому близько 3-4 років, іноді до 10 років та за кожний день виростають приблизно на 0,3-0,4 мм. Причому, помічено, що краще вони ростуть влітку і навесні, ніж взимку і восени. У зв’язку з тим, що кожен волосок має кінцевий термін життя, невелика їх кількість постійно випадає, щоб потім з тих же волосяних цибулин, які кілька місяців відпочивали після випадання попередніх, виростали нові волоски. При нормальному процесі оновлення, за добу зазвичай випадає близько 50-100 волосинок.

Якщо ж волоски стали випадати інтенсивніше, все більша їх кількість залишається на гребінці і подушці, то пора задуматися про причини цього процесу. Щоб зрозуміти, наскільки рясно випадання, візьміть пасмо, що складається приблизно з 15-ти волосків і сильно потягніть біля кореня. Якщо в руці залишиться більше трьох волосків, пора вживати заходів.

Причин сильного випадання волосся, званих алопецією, велика кількість і майже всі вони беруть початок після якихось серйозних порушень в організмі, до яких відносяться, перш за все:

    стреси, психологічні травми, психоемоційні навантаження, ендокринні збої, великі крововтрати, радіація.

В таких випадках простого косметологічного догляду за шкірою голови стає недостатньо.

Основними причинами сильного випадання волосся вважаються три:

    симптоматична ( як симптом якогось захворювання) андрогенна (звичайне облисіння за чоловічим типом, найчастіше обумовлене генетичними факторами) вогнищева (гніздова плішивість)

Найбільш часта причина випадіння волосся – симптоматична. тобто що є симптомом якихось захворювань і патологій. При цій формі алопеції випадання інтенсивне, але рівномірний по всій голові, що пов’язано з порушенням циклу розвитку волосся. Причому випадання починається не відразу, а приблизно через 2-3 місяці після травмуючого фактора, коли людина вже встигає призабути про подію, яка так згубно відбилося на здоров’ї його волосся.

Найчастіше це є наслідком перенесених важких хвороб, недостатнього або незбалансованого харчування, стресів, дефіциту заліза та інших найважливіших мікроелементів в організмі, народження дитини, а також хіміотерапії. Симптоматична алопеція повністю оборотна – після зникнення першопричини масове випадання в більшості випадків зупиняється.

Якщо ж у вас волоски випадають не рівномірно, а на окремих ділянках, причому іноді випадають також брови і вії, то має місце вогнищева (гнездная) алопеція. Іноді окремі вогнища облисіння зливаються і виявляється вражена вся волосиста частина, тобто алопеція є тотальною. До такого виду алопеції найбільш часто призводять стреси, різні травми та інфекційні захворювання, можлива також генетична схильність.

Профілактика випадіння волосся ^

Основними методами профілактики випадіння волосся медики називають такі:

    Використання засобів догляду за ними (шампунів, масок, бальзамів і ополіскувачів) тільки відповідних вашому типу. Дуже корисні маски з натуральних продуктів, наявних у кожному холодильнику – меду, яєць, гірчиці, кефіру і рослинного масла. Робіть також масаж голови, це поліпшить кровообіг і живлення коріння. Особливу увагу зверніть на достатній прийом води, що є дуже важливим фактором для здоров’я волосяного покриву. Перегляньте свій харчовий раціон у бік здорового харчування. Їжте тільки якісні та здорові продукти, стежте за обов’язковою присутністю у вашому раціоні білка як основного будівельного матеріалу, а також мікроелементів і вітамінів. Виключіть фастфуди, напівфабрикати, газовані напої та інші шкідливі продукти. Більше їжте каш, молочних продуктів, овочів і фруктів. Королевою краси для волосся та обличчя здавна вважалася нелюбима багатьма з дитинства перлова каша, яка є джерелом вітамінів, мікроелементів і амінокислот. У ній багато калію, кальцію, заліза, міді, цинку і марганцю, що поліпшують загальний стан і що зупиняють алопецію – зробіть перловку своїм улюбленим блюдом. Дуже погано на волосся діють різні дієти, які майже завжди є незбалансованими і позбавляють людину якихось необхідних речовин. Причому, як уже було сказано вище, наслідки дієти позначаться лише через три місяці, коли її результати давно забуті або взагалі виявилися незначними, а ослаблені волоски необхідно посилено лікувати і підживлювати всім тим, чого вони були позбавлені. На випадання волосся впливають також зовнішні чинники, такі як сонце, вітер, пісок, високі і низькі температури, від несприятливого впливу яких потрібно максимально оберігатися. Особливо згубно діють фени, плойки, різні металеві гребінці і заколки, а також тугі заплітання. Якщо зовсім не можете відмовитися від застосування фена, то робіть струмінь максимально низької температури.

У разі, якщо гарне харчування, маски та вітаміни не допомагають зупинити процес випадіння, необхідно звернутися до лікаря – трихолога, що займається лікуванням проблем з волосяним покривом.

Крім збалансованого харчування, для зупинки алопеції та її профілактики медики рекомендують загальні принципи зміцнення організму і здорового способу життя, що благотворно позначиться і на стані волосся:

    кинути палити, пити достатню кількість чистої води, не брати без крайньої необхідності антибіотики, займатися нескладними фізичними вправами, щодня гуляти перед сном, добре висипатися, по можливості максимально захистити себе від стресів.

Рекомендуємо також подивитися пізнавальний відео ролик з популярної телепрограми «Жити здорово» про корисні продукти для краси, здоров’я і зміцнення волосся:

Comments are closed!