ПРЕПАРАТИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ Огляд препаратів для схуднення Ліки для схуднення заборонені препарати для схуднення

ПРЕПАРАТИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ Огляд препаратів для схуднення Ліки для схуднення заборонені препарати для схуднення Препарати для схуднення Лікарські препарати для схуднення

Лікарськими препаратами для схуднення лікують хворих. Хворих на ожиріння. Як правило, в більшості випадків хворі добре переносять призначену лікарями дієту зі зниженою енергетичною цінністю. Висока мотивація до лікування, псіхологічекая підтримка, використання спеціальних продуктів і добавок призводить до того, що почуття голоду зникає через кілька днів від початку терапії. Якщо відчуття голоду не проходить, то використовують спеціальні препарати . З їх допомогою вдається знизити масу тіла додатково до призначеної дієті в середньому на 3 – 4 кг. Слід зазначити, що всі “аноретікі” самі по собі не змінюють обміну речовин і не впливають на масу тіла пацієнтів.

Заборонені препарати для схуднення

Донедавна для схуднення найчастіше використовувалися препарати з групи фенамина (фепранон, теренак), похідні фенфлюраміна (Дексфенфлюрамін, він же ізоліпан і декстрофенфлюрамін). З-за безлічі побічних дій (легенева гіпертензія, ураження клапанів серця, звикання і пристрасть, психічне збудження) вони зняті з виробництва. Також заборонений ефедрин і всі добавки, що містять алкалоїди ефедри, оскільки були зареєстровані тяжкі побічні реакції, в тому числі і зі смертельними наслідками.

Дозволені препарати для схуднення

Ксенікал (орлістат)

До достоінстам цього препарату можна віднести відсутність центральної дії. До побічних ж дій відносяться проноси, імперативні позиви на дефікаціі, нетримання калу, що обмежує можливості його застосування. Для зменшення небажаних явищ препарат необхідно використовувати на тлі низкожировой дієти.

Мерідія (сибутрамін)

Головним достоїнством Меріда, який викликає швидке відчуття насичення, є модифікація харчової поведінки. Пацієнти після курсу лікування Мерідія відвикають від переїдання. Недолік препарату – центральне дію з помірним підвищенням артеріального тиску і збільшенням чатоти серцевих скорочень, тому препарат протипоказаний при артеріальній гіпертензії, ішемічної хвороби серця.

Показання до застосування препаратів

Показання до медикаментозної терапії ожиріння:

    ожиріння з ІМТ більше 30 кг/м2 (підвищений ризик ускладнень ожиріння); надлишкова маса тіла з ІМТ більше 25 кг/м2 в поєднанні із супутніми захворюваннями (артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом або абдомінальним типом ожиріння); ожиріння або надмірна маса тіла у фазі швидкого збільшення ваги і розвиваються супутніх ускладнень.

Інші препарати для схуднення

Мікроелементи

Для нормалізації жирового обміну часто хворим на ожиріння призначають препарати, що містять мікроелементи. Для цієї мети використовують препарати хрому, цинку і марганцю.

Дегідратація і діуретики

Дегідратаційних і діуретичний терапія показана більшої частини хворих ожирінням. Діуретики призначаються навіть при невеликих набряках. Дегідратаційних терапія проводиться для зняття внутречерепного гіпертензії, компенсована форма якої зустрічається практично у всіх огрядних людей. У даному випадку застосовують препарат-тіосульфат натрію.

Гормони щитовидки

Гормони щитовидної залози підвищують термогенез, але в лікуванні ожиріння вони використовуються тільки при наявності гіпотероза. Липолитический ефект тіроідних гормонів не виражений, а якщо результат і виявляється, то він пов’язаний з втратою м’язової тканини за рахунок катаболізму білків. Застосування L-тироксину або трийодтироніну не приводить до зменшення апетиту і не впливає на харчову поведінку, але може викликати кардіотоксичність.

Comments are closed!