Правильне харчування: як схуднути на картоплі і макаронах. Системи живлення

Правильне харчування: як схуднути на картоплі і макаронах. Системи живлення Дієта, при якій можна все: здоровий спосіб життя з м’ясом, картоплею і бутербродами

Ідеальна вага досяжний при збалансованому харчуванні. Підібрати власне меню, яке буде різноманітним і смачним, допомагає книга доктора Жан-Мішеля Коена “Дієта парижанки”. Третій етап складеної ним дієти призначений виключно для того, щоб отримувати задоволення, і включає смачні страви, які дозволяють надовго зберегти форму.

Етап передбачає зниження ваги на 3,5-5 кг за перший місяць і, залежно від індивідуальних особливостей, ще на 2,5-4 кг в кожний наступний місяць.

Доктор попереджає, що якщо ви перестанете худнути на етапі “Гурман”, слід допомогти організму і повернутися до меню “Бістро” або “Кафе”.

Крім загальних принципів етап “Гурман” пропонує чотири особливих меню для тих, кому потрібно підтримати ентузіазм, і тих, хто намагається під час дієти повернути собі забуте задоволення від їжі. Ці меню допоможуть вам дійти до мети і досягти бажаного ваги, причому ви зможете насолоджуватися такими продуктами, як картопля, макарони та хліб, що строго заборонені в інших дієтах.

Картопляне меню. Більшість дієт виключає деякі продукти, як джерело жиру і зайвих кілограмів. Ворог номер один, на думку деяких, картоплю. Однак на користь картоплі можна сказати багато чого: 100 г його містить 19 г складних вуглеводів, 30 мг магнію, 380 мг калію, 1 мг заліза і всього 90 калорій.

Завдяки низькому вмісту целюлози, картопля є легкозасвоюваним продуктом, який також надає відчуття ситості. Він легко перетравлюється, не підвищує температуру тіла, що робить його ідеальним овочем для вечері. Так чому у картоплі така погана репутація?

Тому що ми звикли подавати його з жирами у вигляді вершкового і рослинного масла і сметани. Якщо ви їсте картоплю без таких шкідливих доповнень, в ньому немає нічого поганого.

Макаронне меню. Макарони – ще один продукт, забороняється багатьма дієтами, хоча на це знову-таки немає достатніх причин. Що стосується енергетичної цінності, то звичайні макарони містять 355 калорій на 100 г, 12,5% білка, 1,2% жиру, 73,5% вуглеводів і 4% клітковини. За умови збалансованого харчування створити дієту на основі макаронів досить просто. Можна влаштувати собі макаронну фієсту на цілий тиждень або чергувати меню з варіантами з інших розділів.

Бутербродне меню. Типове оману, що дієта і хліб нібито несумісні. У середньому в хлібі міститься 250 калорій на 100 г, 8% білка і 50% складних вуглеводів. Це важливе джерело вітаміну В, магнію (0,3% в білому хлібі і 0,9% в хлібі з муки грубого помолу) і міді. Він не містить жиру – крім деяких видів хліба – і добре насичує. Хочете отримати ще більше задоволення? Немає нічого смачніше якісного свіжого теплого хліба.

Вегетаріанське меню. На всіх етапах паризької дієти ви можете легко замінити м’ясо білковими еквівалентами (ми писали про них раніше), щоб отримати вегетаріанський варіант. Вегетаріанський раціон багатий клітковиною і тому дуже корисний для травлення. Щоб уникнути дефіциту заліза, вживайте в їжу більше сочевиці, хліба або пластівців для сніданку з декількох видів зерна. Варіант – харчові добавки.

При підгонці меню під себе, найголовніше – дотримуватися вказану кількість, тому що саме правильний баланс порцій і продуктів з різних харчових груп відрізняє здоровий раціон від занадто калорійного. Якщо інше не зазначено в переліку харчових еквівалентів та замінників, обов’язково дотримуйтеся наступних розмірів порцій:

    110 г нежирного м’яса або риби 170 г знежиреного йогурту без добавок 140 г сиру 1%-ної жирності 30 г твердого сиру 1 фрукт (140 г)

Під час дотримання дієти дуже важливо отримувати достатню кількість рідини, тому пийте необмежену кількість води і напоїв без цукру: чорна кава, чай, трав’яний чай, дієтична кола. Запам’ятайте, що чудово втамовує апетит і овочевий бульйон: просто проваріть овочі у воді досить довго, щоб в неї перейшли мінерали і вітаміни, і злийте відвар в окрему ємність. Залишайте бульйон після варіння овочів у холодильнику для подальшого використання.

Запам’ятайте: м’ясо, рибу та овочі треба готувати без додавання жиру. Щоб поліпшити смак варених макаронів і овочів, можна покласти у воду кубик нежирного м’ясного, курячого або рибного бульйону. Для салатних заправок беріть не більше однієї чайної ложки масла або нежирної сметани.

Ви також можете дозволити собі до 2 чайних ложок (30 г) низькокалорійної салатної заправки, купленої в магазині (за умови, що вона містить не більше 300 калорій на 100 г).

Можете використовувати стільки замінника цукру, скільки хочете: вони не додають зайвих калорій.

Приблизний раціон на день

    Чорна кава, чай або трав’яний чай в необмеженій кількості, за бажанням з підсолоджувачем і 2 ст. ложками знежиреного молока (30 мл), 1 скибочка (30 г) хліба та 2 ч. ложки без гірки (10 г) вершкового масла або маргарину або 2-3 столові ложки (30 г) пластівців для сніданку з борошна грубого помолу без цукру (менше 380 калорій на 100 г) і 6 горіхів (мигдаль, волоські горіхи, кешью і т. д.), 170 г знежиреного йогурту без добавок з підсолоджувачем, за бажанням, або еквівалентний білковий продукт, 1 фрукт (140 г).

Другий сніданок

Чорна кава, чай або трав’яний чай в необмеженій кількості, за бажанням з підсолоджувачем і 2 ст. ложками знежиреного молока (30 мл).

    Сирі овочі або салат в необмеженій кількості з 1 чайною ложкою рослинного масла і необмеженою кількістю лимонного соку, оцту, гірчиці, цибулі, трав, 110 г нежирного м’яса, приготованого без додавання жиру, або еквівалентний білковий продукт, овочі, зварені або приготовлені на пару без додавання жиру, в необмеженій кількості, 170 г знежиреного йогурту без добавок, за бажанням з підсолоджувачем, або еквівалентний білковий продукт, 1 фрукт (140 г).

Чорна кава, чай або трав’яний чай в необмеженій кількості, за бажанням з підсолоджувачем і 2 ст. ложками знежиреного молока (30 мл).

    Сирі овочі або салат в необмеженій кількості з 1 чайною ложкою масла і необмеженою кількістю лимонного соку, оцту, гірчиці, цибулі, трав або овочевий суп (не більше 100 калорій і 3,5 г жиру на порцію), 110 г нежирного м’яса, приготованого без додавання жиру, або еквівалентний білковий продукт, 100 г вуглеводів (макарони, рис, картопля) з 1 чайною ложкою без гірки (7 г) вершкового масла або маргарину, 30 г сиру (жирність менше 50%) або еквівалентний білковий продукт, овочі, зварені або приготовлені на пару без додавання жиру, в необмеженій кількості, 1 фрукт (140 г).
  • картопля i правильне харчування
  • правильне харчування рецепт макарони

Comments are closed!