Правильне харчування при заняттях спортом | passion. ru

Правильне харчування при заняттях спортом | passion. ru Основа харчування

Багато з нас страждають від гіподинамії (брак фізичної активності та руху), але при цьому якісно їдять. Це призводить до осідання жиру на боках, і коли ми виходимо в тренажерний зал, виявляється, що сил і енергії для тренувань зовсім не залишається.

При нестачі калорій ефект від тренування буде дуже низьким, що призведе до занепаду сил і знизить ефективність тренувань. Тому, якщо ви зважилися на заняття спортом і ці заняття будуть регулярними, вам необхідний перехід на особливе спортивне харчування.

При цьому раціон багато в чому залежить від виду спорту, яким ви віддасте перевагу займатися, і ступеня вашої тренованості. У професійних спортсменів особливий режим харчування, який їм підбирають лікарі-дієтологи. І все ж загальні принципи харчування залишаються одними і тими ж:

Не допускається повне або часткове голодування при заняттях спортом, це буде виснажувати організм, не приводячи до скільки-небудь помітних результатів. Насамперед, при зміні харчування порадьтеся з тренером або спортивним лікарем, вони знають, які корективи в харчування необхідно внести. Важливо виключити переїдання і їжу похапцем. Під час їжі необхідно сконцентруватися на процесі прийому їжі, а не на розмовах або перегляді телевізора. Їжте саме в той час, коли ви дійсно хочете їсти, але не за компанію або від нудьги. Розробка режиму харчування при занятті спортом

Складіть свій розпорядок дня, враховуючи час і кількість тренувань, а також ваш робочий час і відпочинок.

В загальний режим дня впишіть графік харчування, враховуючи, що перед тренуваннями вам знадобиться додаткова порція білка. Приблизно за 2-3 години до відвідування спортзалу у вас повинен бути білковий прийом їжі. Але якщо ваша робота не дозволяє поїсти нормально, перед тренуванням можна перекусити фруктами і кисломолочними продуктами хвилин за 30-40, а після повернення додому, через 1-2 години після занять, поїсти щільніше.

Відразу після тренування організм ще зайнятий розщепленням залишків запасних речовин, що виходять з м’язів, і харчування для нього буде занадто великим навантаженням. Необхідно дати організму відпочити і прийти в себе. Якщо ж тренування в цей день немає – цей перекус ставити не потрібно.

Для тренувань необхідна енергія, яка береться з глюкози. Але глюкозу можна отримати з простих вуглеводів – цукру і випічки, шоколаду і газованої води, а можна витягати її повільно, але вірно з крупи, фруктів, рису або бобових.

Віддайте в харчуванні перевагу складним вуглеводам, до мінімуму скоротивши кількість простих цукрів. Це допоможе пустити всю енергію на роботу м’язів, а не на відкладення зайвого жиру.

Харчуйтеся дробовими порціями, не допускаючи інтервалів в їжі більше 3 годин, тоді ви не будете відчувати болісного голоду, з’їсте набагато меншу порцію, і вся енергія їжі піде на потреби тіла.

Сніданок – основа успіху

Щоб сил та енергії вистачало на всі тренування, а тіло не відчувало неприємних відчуттів, необхідно щільно снідати і приділяти спорту не менше години в день. Це поєднання найбільш вдало з точки зору фізіології.

Якщо ви добре снідаєте, до обіду ви ще не сильно зголодніли, а значить, з’їсте набагато менше звичайного. Крім того, у тих, хто не снідає вранці, порушуються обмінні процеси, адже вони переїдають ввечері.

Якщо вранці вам категорично не хочеться їсти, значить, потрібно вечеряти раніше. Це дозволить організму за ніч переварити їжу, і вранці ви будете голодні.

Ще одним способом пробудити апетит є пробіжка або гімнастика в поєднанні з контрастним душем. Це активує метаболізм і спонукає шлунок до роботи. При такому харчуванні ваше схуднення буде йти активніше, особливо якщо ви займаєтеся спортом щодня.

В меню сніданку обов’язково повинні бути білки, складні вуглеводи і трохи жиру, ці речовини необхідні організму для активної роботи. Якщо немає можливості поїсти вранці перед виходом на роботу, випийте молочний коктейль і візьміть сніданок з собою на роботу.

  • меню збалансоване харчування для студента

Comments are closed!