Правильне харчування при занятті спортом. Зразок меню спортивної дієти | NeoSports. Ru

Правильне харчування при занятті спортом. Зразок меню спортивної дієти | NeoSports. Ru Правильне харчування при занятті спортом. Меню спортивної дієти

Правильне харчування при занятті спортом

Зміст:

Правильне харчування при занятті спортом

Зразок меню спортивної дієти

Мати гарну спортивну фігуру – мрія багатьох жінок і чоловіків. Проте зовсім не багато хто з них роблять кроки до досягнення цієї мети, а якщо і роблять – то не завжди правильні. Хоча, здавалося б, формула досить проста – тренування, здоровий сон і правильний режим харчування. Але все-таки не завжди ця формула дотримується з усією ретельністю, що згодом призводить до розчарування і невпевненості в можливості досягти результату. Візьмемо хоча б правильне харчування при занятті спортом. У нашому випадку потрібно говорити про спеціальної спортивної дієті, яка допомагає м’язам і організму в цілому бути готовим до спортивних навантажень, а отримані навантаження перетворювати на красиві накачані м’язи, стрункість і підтягнутість. Отже, поговоримо про те, як правильно харчуватися при заняттях в тренажерному залі або будинку.

Правильне харчування при занятті спортом

Правильне харчування при заняттях спортом

1. Сама головне, що треба знати про харчування – ріст м’язів можливий тільки у випадку, якщо кількість споживаних разом з їжею калорій буде перевищувати кількість калорій, витрачених на тренуванні. В іншому випадку відбудеться зворотний процес – недолік калорій організм буде черпати з вже наявної м’язової маси, що може призвести до виснаження організму. Тому за кількістю споживаних калорій необхідно стежити, звертати увагу на супутні тим чи іншим продуктам ярлики із зазначенням калорій, а також білком, вуглеводів і жирів.

2. Основним “будівельним” матеріалом для м’язів є білок – саме завдяки йому м’язи ростуть. Найбільша його кількість міститься в таких продуктах як куряче м’ясо і м’ясо індички, яйця, знежирений сир і морепродукти. Намагайтеся, щоб ці продукти завжди були присутні у вашому меню.

3. Якщо білок – “Будівельний” матеріал, то вуглеводи – це джерело енергоресурсу організму. Завдяки вуглеводами організм отримує необхідну енергію для спортивних занять, і, таким чином, можна сказати, що вуглеводи є тим “транспортом”, який доставляє м’язам “будівельний” матеріал – білок. Вівсяна і гречана крупа, рис, макарони з твердих сортів пшениці, а також овочі та фрукти. – Ось надійні джерела вуглеводів, які дадуть організму необхідну енергію.

4. Що стосується жирів, то деякі вважають, що їх вживання потрібно звести до мінімуму, оскільки їх вживання сприяє жировим відкладенням в тілі людини. З одного боку це дійсно так, проте зовсім без них обійтися не можна – все-таки і в жирах знаходяться речовини, які сприяють створенню необхідних умов для збільшення м’язів. Просто їх кількість необхідно скоротити – загалом меню вони не повинні перевищувати 15%, і, крім того, бажано вживати жири рослинного походження – оливкова олія і льняне масло, мигдаль, арахісове масло, авокадо. Дуже корисний і риб’ячий жир.

5. Що ж до режиму правильного харчування при занятті спортом, то бажано дотримуватися 5-6 разового щоденного харчування. При цьому перед тренуванням їсти треба не менш ніж за дві години, і не раніше ніж через годину після тренування. Хоча відразу після тренування цілком доречними будуть стакан йогурту або знежиреного кефіру.

6. Дуже важливо вживати в день не менше двох-трьох літрів води, при чому не можна відмовлятися при необхідності і від пиття під час тренування – допускати зневоднення організму ні в якому разі не можна!

Зразок меню спортивної дієти

Зразок меню спортивної дієти

Приблизне денне меню спортсмена може виглядати наступним чином:

Перший сніданок – 100 грам Вівсяники і 3-4 яйця;

Другий сніданок – півлітра кефіру або нежирного молока;

  • меню при тренуванні
  • Що робити якщо кількість витрачених калорій набагато перевищує кількість отриманих

Comments are closed!

_0.31MB/0.00558 sec