Правильне харчування при цукровому діабеті 2-го типу – Сайт «Ми Про Здоров’я»

Правильне харчування при цукровому діабеті 2-го типу – Сайт «Ми Про Здоров’я» Рекомендації з харчування при цукровому діабеті

Лікування цукрового діабету 2 типу (особливо у людей з надмірною вагою) починають з нормалізації стереотипу (характеру) харчування і фізичних вправ, і лише потім призначають таблетовані цукрознижувальні медикаменти.

    Харчування при діабеті 2 типу має бути частим (три основних і два проміжних прийому їжі, проміжок між ними повинен бути не менше 2-3 годин) з прийомом невеликих порцій їжі. Основні й проміжні прийоми їжі повинні співвідноситися з фізичними вправами і повсякденному активністю, прийомом цукрознижувальних препаратів. Основні й проміжні прийоми їжі повинні бути в один і той же час. Калорійність підібраного раціону харчування повинна сприяти досягненню ідеальної ваги (низькокалорійний раціон харчування). Обмежити споживання спиртних напоїв. так вони є джерелом додаткових калорій (особливо у людей з надмірною вагою) і можуть провокувати гіпоглікемічністану (приводити до надмірного зниження рівня глюкози крові). Харчування має бути регулярним (щодня в певний час). Склад їжі повинен бути збалансованим (споживання жирів і легкозасвоюваних вуглеводів: цукру, джему, меду, шоколаду, цукерок, тістечок звести до мінімуму). Обмежуйте калорійність їжі при надмірній вазі шляхом виключення з раціону жирів тваринного походження. Раціон збагачують продуктами з високим вмістом клітковини: свіжими овочами та фруктами (щодня? 400 грам на добу, крім динь, груш, винограду, бананів і сухофруктів), висівками, а також стравами з злаків і круп: картоплі, макаронних виробів, хліба з борошна грубого помолу. Вживання спеціальних діабетичних продуктів при компенсації діабету необов’язково.

Оскільки їжа дає нам поживні речовини, необхідні для підтримки життя, здоров’я і працездатності, то вона є ключовим елементом лікування захворювання на цукровий діабет. На тлі дотримання якісного складу їжі і регулярному її прийомі (4-5 разів на день) через 1-4 тижні стан хворого, як правило, покращується. Якщо нормалізації стану не відбувається (мається суб-або декомпенсація діабету за показниками глюкози крові та зберігаються скарги), призначають таблетовані цукрознижувальні засоби (кратність їх прийому і дози вибирає лікар).

Зразкові меню-розкладки для хворих на цукровий діабет наведені з урахуванням різної калорійності. Кількість калорій, необхідне саме Вам, кожен пацієнт може дізнатися у лікуючого лікаря-ендокринолога (це залежить від ваги, рухової активності, характеру роботи, прийнятих препаратів).

Comments are closed!