Правильне харчування при безплідді

Правильне харчування при безплідді Правильне харчування при безплідді

Безпліддя. як і більшість хвороб, повинно лікуватися системно. І почати варто саме з правильного харчування. М. І.Певзнер писав, що «… лікувальне харчування має бути обов’язковим

фоном, на якому застосовуються інші терапевтичні чинники. Там, де немає лікувального харчування, немає і раціонального лікування ». Основою правильного харчування з погляду дієтології повинна бути збалансованість. Раціон залежить від статі, віку, професії та інших факторів

При лікуванні безпліддя можлива розбалансування звичайного раціону за рахунок зменшення або збільшення в ньому окремих харчових речовин відповідно до дійсними потребами хворого організму. Багато зараз захоплюються різними модними дієтами. Одні виключають м’ясо та м’ясні продукти, інші – молоко і молочні продукти, треті – цукор і сіль, четверті – голодують місяцями, щоб схуднути або почистити організм.

І в підсумку після всього цього самі ж собі створюють багато проблем, тому що внаслідок всього цього виникають виразки шлунка і 12-палої кишки, гастрити, коліти, холецистити, камені в жовчному міхурі, порушується робота підшлункової залози, нирок, нервової системи, що призводить до безпліддя.

Перш ніж що-небудь робити, потрібно добре подумати, навіщо вам потрібна ця дієта, при яких захворюваннях вона застосовується, до яких наслідків може привести. Потрібно прочитати відповідну літературу з дієтології, порадитися з дієтологом або зі своїм лікуючим лікарем, якщо він сильний в цих питаннях.

Хочемо дати невеликі поради, але перш ніж ними скористатися – обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем!

Дуже важливим фактором є включення в раціон продуктів, що містять вітаміни, особливо вітамін Е, який дуже важливий у лікуванні безпліддя. Найбільше цього вітаміну міститься в таких продуктах, як обліпиха, кукурудза, соняшник (і в олії з цих культур), яйця, зелений горошок, зелена цибуля, печінка.

З давніх часів застосовували для підвищення чоловічої потенції і кращої вироблення сперми рекомендували регулярно вживати чоловікам імбир, перець, гвоздику, коріандр, а також щодня з’їдати не менше однієї цибулини на день.

У рекомендаціях з харчування при безплідді рекомендована морська капуста (ламінарія), яка дуже багата мікро-і макроелементами, особливо йодом, хромом залізом, магнієм і калієм цинком та іншими веществмі, важливими в харчуванні при безплідді.

Comments are closed!