Правильне харчування під час вагітності | Як схуднути за три місяці і назавжди!

Правильне харчування під час вагітності | Як схуднути за три місяці і назавжди! Мета проекту: на власному прикладі показати, як швидко схуднути раз і назавжди, повернути прекрасну фізичну форму, зберегти красу і здоров’я до 120 років. Правильне харчування під час вагітності

Здорове

і правильне харчування під час вагітності – це одна з головних умов того, що у Вас народиться здорова дитина. Саме Ваше харчування в період всієї вагітності (а не речовини, відкладені раніше в організмі жінки) є будівельним матеріалом зростаючого організму: брак будь-яких речовин і вітамінів в їжі може привести до недорозвинення яких органів у дитини, а вживання шкідливих речовин – до непоправних порушень. Тому слід відразу розібратися в тому, як необхідно правильно харчуватися під час вагітності.

Нижче наведено мій переклад двох статей з англомовного сайту, який мені порадив мій гінеколог як джерело інформації про вагітність і пологи. Сподіваюся ця інформація допоможе Вам у плануванні свого харчування під час вагітності.

I. Що значить є за двох?

Чи потрібна “їсти за двох” під час вагітності? Фахівці кажуть, що ні. Може виникнути спокуса з’їсти в два рази більше, але це зовсім не те, що лікарі радять.

Тіло жінки під час вагітності починає працювати більш ефективно і може поглинути більше поживних речовин з їжі, яку вона зазвичай їсть. Тому збільшення обсягу їжі не подвоює шанси народження здорової дитини – навпроти, це призводить лише до збільшення ваги, яке може збільшити ризик ускладнень під час вагітності.

Якщо вагітна жінка перебуває у здоровому вазі, то їй не знадобляться додаткові калорії в першому триместрі вагітності, близько 300 додаткових калорій на день в другому триместрі, і близько 450 додаткових калорій на день в третьому триместрі. Якщо вагітна жінка має надлишкову вагу або недостатній, то необхідно вживати більше або менше в залежності від того, яка кінцева мета – скинути вагу або набрати його.

Необхідно всього пару стаканів знежиреного молока або жменю насіння соняшнику, або бутерброд з тунцем, щоб додати достатню кількість калорій для останнього триместру.

Як отримати всі необхідні поживні речовини без того, щоб не вживати більше калорій?

Ось кілька порад для збільшення поживності їжі під час вагітності:

    Сплануйте прийоми їжі і перекушування, грунтуючись на вимоги викладених у будь-якому серйозному джерелі. Наприклад таких як the USDA MyPyramid Plan for Moms або the Harvard Healthy Eating Pyramid. Щоб Ваш організм отримував необхідну при вагітності щоденну порцію білків, калорій, вуглеводів, корисних жирів і основних вітамінів і мінералів – їжте різноманітну їжу. Навіть у рамках однієї категорії продуктів харчування (наприклад, овочі) – підбирайте по різному кольором, типом і текстурою. Постарайтеся звести до мінімуму вживання “зайвих” продуктів, які містять калорії, але мало поживних речовин: напої з використанням цукру, смажену їжу, продукти з додатковим вмістом жиру і цукру. Замість цього, зупиніть свій вибір на їжі і закусках, які містять якомога більше поживних речовин на одну калорію. Наприклад, додавання в Ваш щоденний раціон таких закусок як йогурти, горіхи, зварені круто яйця, свіжі фрукти і овочі – це відмінний спосіб додати корисні калорії для Вашого малюка. Вибирайте продукти, які якомога ближче до їх природного стану. Віддайте перевагу хліб грубого помолу або коричневий рис вишуканішого білому хлібу і білому рису, а також свіжі фрукти замість консервованих фруктів у цукровому сиропі. Вживайте жири, масла і солодке в дуже маленьких кількостях. Не забудьте зупинити свій вибір на корисних жирах. Вам важко змусити себе відмовитися від нездорових продуктів – “junk food”? Знайдіть здорові та смачні альтернативи.

Як їжа, яку я йому розподіляється між моїми і моєї дитини потребами?

Лікарі все ще поки ясно не розібралися як поживні речовини розподіляються між Вами і Вашою дитиною. Життєво-важливі для дитини поживні речовини беруться з Вашої дієти і з живильних речовин, які вже зберігаються в кістках і тканинах Вашого тіла.

У минулому, розвивається організм вважався “ідеальним паразитом”, що беруть необхідне харчування від матері, незалежно від її живлення. Цей міф стверджував, що якщо у Вашому організмі недостатньо, скажімо, кальцію, то це не важливо, тому що він може просто взяти цей мінерал з резервів кісток або зубів.

В даний час фахівці вважають, що зростаючий дитина буде страждати від нестачі необхідних елементів в дієті матері. Погане харчування під час вагітності, як вважають, вплине на здоров’я дитини протягом усього життя.

Іншими словами: здоров’я Вашої дитини і його зростання безпосередньо залежить від того, що Ви їсте до і під час вагітності. Те, чим Ви харчуєтеся – дуже важливо. І якщо у Вас є спокуса перестаратися, пам’ятайте, що Ви їсте за маленької дитини, а не за дорослої людини. Сконцентруйтеся на якості, а не на кількості!

II. Сім головних принципів, які допоможуть правильно харчуватися під час вагітності

1. Добре попрацюйте над своєю дієтою, навіть якщо Ви вже добре харчуєтеся.

Практично всі вагітним жінкам потрібно збільшити споживання білків, певних вітамінів і мінералів (наприклад, фолієвої кислоти і заліза) і кількість калорій для енергії. Якщо Ваша дієта бідна, то буде потрібно зробити перехід на більш здорову, збалансовану і поживну їжу. Скоротіть вживання всіх нездорових продуктів “junk food”, щоб харчуватися не самими калоріями, але і отримувати поживні речовини.

2. Виключіть з їжі: суші, сирі устриці, м’які сорти сиру.

Вагітним жінкам краще триматися подалі від сирих морепродуктів, непастеризованого молока, м’яких сортів сиру (наприклад, брі), паштетів, сирого або погано приготовленого м’яса та свійської птиці. При приготуванні їжі уважно стежити за дотриманням чистоти та гігієни. Уникайте всі можливі джерела бактерій, які можуть завдати шкоди Вашій дитині.

Деякі види риб містять в собі метилртути – метал, який вважається шкідливим при вживанні у великих дозах для зростаючого мозку плода і дітей молодшого віку. Рекомендується обмежити споживання тунця і іншої риби до близько 12 унцій в тиждень, що приблизно дорівнює двом порцій.

Під час вагітності необхідно відмовитися від вживання алкогольних напоїв, тому що це може привести до фізичних недоліків, проблем у навчанні та емоційного життя дитини. Багато експертів радять відмовитися від алкоголю на весь період вагітності.

Також розгляньте питання про те, щоб скоротити або припинити пити зовсім кофеїнові напої. Ті, хто залежний від них, слід врахувати, що деякі дослідження показують: вживання більш ніж чотирьох чашок кави в день може привести до викидня, низької ваги дитини і навіть загибелі плода. Кофеїн також міститься в чаї, колах, безалкогольних напоях, какао і шоколад. Перейдіть на напої без кофеїну.

А ще краще, замінити їх на здорові і поживні напої: знежирене молоко, 100% натуральні фруктові соки, воду з додаванням лимона.

3. Почніть приймати вітамінно-мінеральні добавки для вагітних.

В ідеальному ситуації, без ранкових нездужань і антипатій до їжі, добре збалансована дієта – це все що потрібно вагітній жінці. Але в реальності введення в раціон вітамінно-мінеральних добавок дозволить гарантувати, що Ви будете отримувати всі необхідні речовини. Переконайтеся в тому, що у вітамінах міститься від 600 до 800 мікрограмів фолієвої кислоти. Нестача вітаміну B веде до дефектів нервової трубки плода, таке як розщеплення хребта. На пізніх термінах вагітності Вам може знадобитися приймати залізо і кальцій, щоб переконатися, що Ви отримуєте достатньо ключових мінералів.

Вегетаріанці і жінки з такими захворюваннями як діабет, гастаціонний діабет, анемія, а також з попередньою історією народження дітей з низькою масою тіла, повинні проконсультуватися з їх лікарями про можливість додаткових добавок, в яких вони можуть потребувати.

При цьому в розумі необхідно тримати, що більше – не завжди означає краще: не слід приймати понад дозу вітамінів або мінералів, тому що вони можуть бути шкідливі для розвитку плода.

4. Голодування і дієти на втрату ваги під час вагітності заборонені.

Будь голодовки під час вагітності є потенційно небезпечними для Вас і Вашої дитини. Багато дієти пропонують втратити вагу, швидше за все, пропонують низьку кількість заліза, фолієвої кислоти та інших важливих вітамінів і мінералів. Пам’ятайте, що набір ваги – є одним з найбільш позитивних ознак здорової вагітності. Жінки, які їдять добре, наганяють відповідну кількість ваги і ймовірно за все будуть мати здорових дітей. Так що якщо Ви їсте свіжу корисну їжу і з’являються кілька кілограмів, то Ви можете розслабитися: під час вагітності це так і повинно бути.

5. Збільшуйте вагу поступово.

Загалом, Ви повинні набрати за весь час вагітності десь близько 25 – 35 фунтів (11-15 кілограмів). Якщо до вагітності важили мало, то Ви можете набрати до 28-40 фунтів (12 – 18 кілограмів), якщо у Вас була надлишкова вага до вагітності, то Ви можете набрати 15-25 фунтів (6-11 кілограмів). Якщо Ваш зріст менше 150 см, то порадьтеся з Вашим лікарем про те, скільки ваги Ви повинні набрати.

Додаток ваги настільки ж важливо, як і підрахунок його набору. У перший триместр Ви повинні набрати зовсім небагато (близько 2 або 5 фунтів), і потім неухильно збільшуватися, і саме найбільше число (близько 1 фунта або 450 грам на тиждень) у третьому триместрі вагітності, коли дитина росте найбільше.

6. Їжте невеликими порціями кожні 4 години.

Навіть якщо Ви не голодні, то, швидше за все, Ваша дитина так. Тому їжте хоча б кожні чотири години. Якщо Вас мучить нудота, відраза до їжі, печія чи нетравлення, то п’ять чи шість маленьких перекусів може виявитися перенести легше для Вашого організму, ніж 3 огрядних прийому їжа. Ніколи не пропускайте прийоми їжі. Навіть якщо Ви не голодні, Ваш розвивається дитина потребує регулярного будівельному матеріалі.

7. Зрідка побалуйте себе чимось солодким.

Перероблені продукти, упаковані закуски, десерти з цукром – не повинні бути основою Вашої дієти, але Ви не повинні відмовляти від ласощів тільки тому, що Ви вагітні. Деякі хороші і смачні ідеї для ласощів: бананові пюре, заморожені знежирені фруктові шербети, або йогурти. Однак, не сильно мучити себе, якщо Вам не вдалося відмовитися від одиничного шматочка печива або пирога – як виняток він не зашкодить Вам або Вашій дитині.

  • схудла в третьому триместрі вагітності
  • що вагітні їдять із шкідливого відгуки

Comments are closed!

_0.32MB/0.01327 sec