Правильна дієта для зубів | Косметика Грін Мама

Правильна дієта для зубів | Косметика Грін Мама Смачна і здорова їжа для зубів

Вибір правильної дієти важливий не тільки для повноцінного забезпечення організму життєвоважливі елементами, але і для здоров’я та гігієни порожнини рота. Все, що надходить до нас в шлунок,

вступає в контакт із зубами і не завжди позитивний. Щоб візити до зубного лікаря стали не такими частими, а посмішка залишалася сяючою до старості років, розповімо вам про ворогів і друзів зубів.

Здорові і красиві зуби – візитна картка людини. Вони сигналізують про зовнішню доглянутості та внутрішньому здоров’я кожного. При спілкуванні навіть з незнайомою людиною перше, на що ми звертаємо увагу – це зуби. Разом з щоденним доглядом за порожниною рота і регулярними візитами до дантиста велику роль у підтримці здоров’я зубів відіграє харчування.

Головний ворог зубів – цукор. Бактерії карієсу перетворюють цукор та інші піддані бродінню вуглеводи, що надходять з їжею, а особливо з солодощами, в кислоти. Отримані кислоти “нападають” на зуби і руйнують мінеральні речовини, що відповідають за їх твердість. В результаті зубне покриття розм’якшується, що веде до його подальшого руйнування. Так з’являється карієс. Крім того, цукор – ідеальне середовище для росту бактерій, які можуть спровокувати парадонтит (запалення тканин, що оточують зуб). Минулого карієс називали навіть “хворобою багатих”, так як бідним верствам населення солEдощі були не по засобах.

Ймовірність розвитку карієсу залежить не від кількості, а від частоти споживання солодощів. Чим частіше ви перекушуєте солодощами, тим частіше ваші зуби піддаються атаці кислотою і у слини практично не залишається часу забезпечити зуби необхідними мінеральними речовинами, щоб запобігти їх пошкодженню. Тому краще порадувати себе шоколадкою або тортиком один раз на завершення обіду, але в більшій кількості, ніж з’їдати кожну годину по цукерці. Цукрозамінники в цьому плані мають перевагу, так як не поставляють “їжі” бактеріям карієсу. Якщо без перекусів не виходить, то спробуйте замінити солодкі (а до того ж і висококалорійні) снеки більш дружніми для зубів морквиною, крекером з шматочком сиру, натуральним йогуртом.

В ідеалі після їжі слід почистити зуби . але така можливість не завжди є, а відновити здорове середовище в порожнині рота можна також і за допомогою їжі. Наприклад, продукти харчування, які вимагають ретельного пережовування (сирі овочі і фрукти, чорний хліб і пр.), активують виділення слини. Слина дуже важлива для здоров’я зубів, так як вона виконує кілька захисних функцій: нейтралізує шкідливі кислоти, відновлює твердість зубної поверхні за допомогою мінералів, транспортує захисні речовини і сприяє самоочищенню порожнини рота. Наприклад, яблуко (некислими), з’їдене після прийому їжі, повноцінно замінить чистку зубів, також як і жувальна гумки без цукру. Сира тверда їжа, крім іншого, виконує функцію зубної щітки і видаляє наліт із зубів.

Варто нагадати, що карієс – це не вроджене захворювання, а придбане. У новонароджених бактерії карієсу відсутні і потрапляють в ротову порожнину через контакт з батьками та іншими дорослими. Тому варто стежити потім, щоб у маленьких дітей були свої ложки, а про облизування сосок забудьте. Фахівці рекомендують також по можливості виключити солодке з раціону дітей у перший рік життя.

Для зміцнення зубів в стоматологічній практиці застосовується фторид (процедура фторування зубів, зубна паста з фтором), який можна отримувати і з продуктів харчування. Останнім часом на ринку з’явилася фторована сіль, яку дантисти рекомендують вживати в приготуванні їжі. Крім того, натуральними постачальниками цього елемента є морська риба, зелений чай і деякі види мінеральної води (дивіться склад). Зелений чай без цукру володіє і іншими властивостями корисними для зубів . У першу чергу це бактерицидні властивості, які дозволяють пригнічувати розвиток бактерій у роті, особливо після солодкого перекушування. На відміну від чорного чаю та кави, зелений чай не залишає плям на зубах.

Вибір напоїв займає також важливе місце в гігієні порожнини рота. Ворог зубів номер два – лимонна кислота. Зміст лимонної кислоти в напоях збільшує їх термін зберігання (що також використовується в багатьох інших продуктах харчування) і надає відчуття свіжості. Вступаючи в контакт із зубами, лимонна кислота розм’якшує емаль, робить її пухкої і призводить надалі до незворотного процесу – ерозії. Яскравий приклад руйнівної дії лимонної кислоти – це її використання для видалення накипу з чайника, точно таку ж дію вона має і на зуби. Такі напої як кола, лимонад, цитрусові соки та ін можуть стати причиною виникнення ерозії, достатньо всього 2 склянок на день, щоб спровокувати цей процес. Часто навіть у “здорових” напоях і продуктах (включаючи навіть дитяче харчування) присутній лимонна кислота, яка зазвичай ховається за кодом Е330. Щоб запобігти негативному впливу краще пити такі напої через трубочку, що зводить до мінімуму контакт із зубами, а з чищенням зубів зачекайте хоча б півгодини, так як щітка в даному випадку буде мати ефект наждачного паперу по шорсткою поверхні. Ідеальними напоями для зубів залишаються вода і молоко. Чай і кава шкоди теж не приносять, але провокують сухість у роті, а про важливість слини ми вже розповідали. Потемніння зубів, викликане тютюном, чорним чаєм і кавою мають тільки естетичний ефект але шкоди зубної поверхні не приносять.

З дитинства всім відомо, що кальцій відіграє важливу роль у формуванні та підтримці здоров’я зубів . Основні постачальники цього елемента: сир та молочні продукти, лосось, кунжутне насіння і мигдаль. Досить 100гр голландського сиру, щоб покрити денну потребу в кальції дорослої людини (!). Крім того, сир створює на зубах захисну оболонку і нейтралізує кислотність в порожнині рота, що особливо корисно після вживання в їжу солодкого і продуктів, що містять лимонну кислоту.

Щоб зуби залишалися здоровими до старості років, стоїть не тільки вибірково ставитися до продуктам харчування . але і слідувати основним правилам гігієни порожнини рота: чистити зуби 2 рази на день, використовувати щодня зубну нитку, не забувати чистити поверхню язика і регулярно відвідувати зубний кабінет. Зуби виконують важливу функцію в організмі, яка не обмежується тільки пережовуванням їжі або естетичним фактором. Наприклад, старі пломби містять у своєму складі ртуть та інші токсичні елементи, небезпечні для здоров’я, вони можуть призвести до порушення роботи нирок, постійних головних болів, алергій і багатьом іншим захворюванням, які з зубами зазвичай ніхто не пов’язує. Крім того, під амальгамних пломбами в більшості випадків розвивається вторинний карієс. Так що варто обов’язково перевірити всі пломби “радянських” часів на безпеку, а краще і зовсім замінити, так як в безкоштовних поліклініках цементи і метали застосовувалися аж до останнього часу через їх дешевизну. Піклуватися про зуби потрібно починати з моменту народження, і тоді красива посмішка забезпечена на все життя. Посміхайтеся частіше і будьте здорові!

Використання матеріалу статті дозволяється лише з зазначенням активного посилання на першоджерело © www. greenmama. ru

  • купити грінмама в інтернет магазині

Comments are closed!

_0.32MB/0.00915 sec