Правила харчування при заняттях фітнесом – Портал «Домашній»

Правила харчування при заняттях фітнесом – Портал «Домашній» Правила харчування при заняттях фітнесом

20 жовтня 2011

фітнес-харчування

Одна з найважливіших складових здорового способу життя – це правильне харчування. Поговоримо про те, як же правильно харчуватися

при регулярних заняттях фітнесом?

Одна з найважливіших складових здорового способу життя – це правильне харчування. Особливо важливо стежити за харчуванням, якщо ви займаєтеся спортом, і ваше тіло постійно отримує фізичне навантаження. І так як ми з вами люди, що стежать за собою і займаються своїм тілом, давайте поговоримо про основні принципи правильного фітнес-харчування. Простіше кажучи, як же правильно харчуватися при регулярних заняттях фітнесом?

Загальні правила

1) У добу необхідно споживати 2-3 літри рідини. з яких мінімум 1 літр повинен припадати на воду.

2) Обов’язково снідайте. Це один з основних прийомів їжі, від якого багато в чому залежить не тільки ваше здоров’я і самопочуття протягом дня, а й ваша фігура.

3) Їсти необхідно невеликими порціями, але досить часто – кожні 2-3 години. Це допоможе їжі легко засвоюватися, уникнути перепадів рівня цукру в крові і обмін речовин буде підтримуватися на високому рівні.

4) Не пийте рідину під час і відразу після їжі, це погіршує травлення.

5) Обмежте або виключіть з раціону смажену, жирну, крохмалисту і рафіновану їжу, яка може привести не тільки до ожиріння, але й до порушення вашого здоров’я.

6) Після 16:00 годин знижуйте калорійність їжі, віддаючи переваги «легкої» їжі з низьким вмістом жирів і вуглеводів.

7) Не їжте на ніч. «Пізня» їжа погано перетравлюється і погіршує якість сну. А через низький рівень обміну речовин вночі все зайве, що ви з’їсте, залишиться у вас в організмі «про запас» у вигляді жиру.

Перед тренуванням

1) Випивайте 1 склянку води перед заняттям, щоб створити запас рідини в організмі і запобігти можливому зневоднення в процесі заняття. Особливо це важливо при інтенсивних і тривалих навантаженнях.

2) Необхідно зробити повноцінний прийом їжі не пізніше, ніж за 4 години до початку занять. У раціон повинні увійти білки і комплексні вуглеводи, з низьким вмістом тваринних жирів. Це необхідно для того, щоб організм встиг засвоїти все з’їдене, і отримав би достатній запас енергії для майбутньої тренування.

3) Для збільшення м’язової маси або підвищення енергії перед тренуванням, доцільно за 60-90 хвилин до початку тренування зробити невеликий «легкий перекус» з калорійністю 200-300 ккал, до складу якого входили б вуглеводи (30-50 грам) і білки (10-20 грам). Такий «перекус» забезпечить вас додатковою енергією на тренуванні і запобіжить втрату м’язової маси при тривалих або інтенсивних заняттях.

Під час тренування

1) Кожні 10-15 хвилин тренування пийте воду невеликими порціями. Це необхідно для запобігання зневоднювання. Можна використовувати спеціальні ізотонічні напої з вітамінами і мінералами, які будуть заповнювати запаси мінеральних солей, втрачених в процесі потовиділення, а вітаміни захищатимуть ваші клітини від вільних радикалів, і підвищать вашу працездатність.

Після тренування

1) Після тренування випийте достатню кількість рідини для відновлення втрачених внутрішньоклітинних запасів води.

2) Для відновлення сил і набору м’язової маси рекомендується з’їдати 0,5-1 грам вуглеводів і 0,5 грама білка на кілограм вашої власної ваги. Протягом 2-3 годин після фізичного навантаження зробіть повноцінний прийом їжі, багатий комплексними вуглеводами і якісним білком з низьким вмістом жиру

3) Для зниження ваги рекомендується протягом 2-3 годин не приймати додаткову їжу. Тоді для відновлення сил організм буде використовувати свої внутрішні резерви і ресурси.

Завжди стежте за вашим харчуванням і допомагайте організму отримувати необхідні корисні речовини в потрібній кількості і обсязі. І чекайте прекрасних результатів від занять фітнесом!

Comments are closed!