Порушення обміну речовин

Порушення обміну речовин Причини порушення обміну речовин

Різні причини порушення обміну речовин призводять до різних клінічним його проявам. Так, деякі хвороби викликані спадковими факторами (подагра, фенілкетонурія, діабет), і мають прояви, відмінні від обивательського

уявлення про цю патології, яку більшість сприймають як просто зайву вагу. Якщо виключити спадкові причини порушень обмінного характеру і рідкісні хвороби, і стосуватися тільки чому порушується обмін речовин жирів, що призводить до зайвої ваги, то є чіткий поділ за статтю людини у цих самих причин.

Порушення обміну речовин у чоловіків

У чоловіків порушення обміну речовин може відбуватися за внутрішніми, гормональним причин, і внаслідок аліментарних причин (простіше кажучи, обжерливості), а так само через генетичної схильності.

Гормональні розлади, які призводять до чоловічого ожиріння:

– порушення з боку роботи гіпофіза і надниркових залоз викликають збій обміну речовин. Вони можуть виникати через пухлин, вродженого пошкодження цій галузі, сильного емоційного потрясіння в минулому або тяжкої загальної хвороби, що підірвала стан цих органів.

– порушення функції яєчок з розладом балансу статевих гормонів, при цьому у чоловіка занадто мало чоловічих статевих гормонів і багато жіночих. Як правило, неправильний обмін речовин супроводжується імпотенцією або еректильною дисфункцією.

– патологія щитовидної залози з недоліком її гормонів.

– цукровий діабет з недостатнім виробленням інсуліну або ж зниженням чутливості органів до нього (1 і 2 типи діабету).

Екзогенні причини порушення обміну речовин у чоловіків:

– алкоголізм, особливо пивний, зі спровокованим алкоголем надмірним споживанням їжі

– погані харчові звички (споживання великої кількості жирної і солодкої, солоної їжі, їжа ночами, порушення режиму, фастфуд)

– гіподинамія, мало руху і багато їжі призводять до порушення обміну речовин

Конституціональне ожиріння

Про це порушенні обміну речовин кажуть, коли у пацієнта і родичі теж від цього страждають, це сімейні випадки. Але варто пам’ятати про те, що можливо просто наявність сімейного неправильного способу життя, все харчуються однаково – і однаково товстіють.

Порушення обміну речовин у жінок

Порушення обміну речовин у жінок і дівчат часто пов’язано з репродуктивною функцією. Пологи з кровотечею можуть спровокувати синдром Шихана, коли різко порушується функція гіпофіза, можливий розлад гіпофіза внаслідок абортів, запальних захворювань статевих органів та ін причин. Як правило, якщо порушений обмін речовин з такої причини, це ожиріння вкрай погано піддається лікуванню, дуже складно схуднути, проте саме перемігши зайву вагу, багатьом жінкам вдається повернути здатність зачати і виносити дитину.

Ну і звичайно, з жінками може трапитися все те ж саме що і з чоловіками.

Порушення обміну речовин, симптоми

Хвороби порушення обміну речовин мають характерні симптоми. Жир по тілу може розподілятися по-різному, і це вже вказує на причини.

Якщо у що має зайву вагу людини жирові відкладення концентруються в основному на животі, грудях, спині, сідницях, плечах та обличчі, це говорить про те, що у нього ендокринне порушення обміну речовин. Симптоми, коли жирок рівномірно розподілений по всьому тілу, порушився обмін речовин по аліментарної причини, через неправильне харчування.

На жаль, якщо у вас звичка багато їсти, рано чи пізно ваш зайвий набраний вага сам по собі почне все більше відкладатися на животі й боках, на попі, бо станеться гормональний збій.

Порушення обміну речовин, лікування

Якщо у вас не просто надмірна маса тіла, а порушення обміну речовин, лікування буде складним. Його доведеться розігнати в першу чергу, інакше, скільки б ви не морили себе голодом нічого не вийде. Читайте, як можна прискорити обмін речовин у нас на сайті і не забудьте, якщо вже це справжнє порушення обміну (хвороба), як лікувати його вам варто вирішувати тільки разом з лікарем. Можливо, вам потрібна гормональна терапія, крім того, існують спеціальні санаторії, порушення обміну речовин у них лікують комплексно, не тільки дієтою.

Дієта при порушенні обміну речовин потрібна особлива, м’яко його виправляюча, ніякого форсованого схуднення, так як так ви зробите собі тільки гірше. Скинутий вага повернеться сторицею, для вас найважливіше утримати результат, а не домогтися його швидко.

Харчування при порушенні обміну речовин повинно бути збалансованим, враховує те, що подібний раціон буде витримуватися довго.

Якщо виявлені серйозні порушення обміну речовин, народні засоби можуть використовуватися лише як допоміжні.

Наслідки порушення обміну речовин

Якщо нічого не робити, ви будете набирати все більшу вагу. Ваші судини заб’є холестерин, це дорога до інсультів та інфарктів. Вам буде важко навіть просто ходити, що набрякають ноги, задишка стануть звичайними супутниками. І чим більше ви живете в умовах дисбалансу, тим важче повернути обмін в норму, розлади стають ендокринними.

Якщо порушений обмін речовин, що робити?

Як відновити порушений обмін речовин, ви не зможете вирішити поодинці, це складна медична проблема. Часто потрібні додаткові обстеження, що б знайти її коріння.

Вам потрібно:

– відвідати терапевта, гінеколога і ендокринолога

– активно почати худнути з урахуванням рекомендацій цих лікарів

  • неправельний обмин речовин
  • неправильний обмін речовин
  • патології обміну речовин
  • порушення гормонального обміну
  • порушення обміну речовин
  • порушення обмин речовин
  • що робити як що у тебе неправельний обмін речовин
  • як повернути радість руху після тяжкої хвороби
  • як скинути вагу при нарушенні обміну речовин

Comments are closed!

_0.31MB/0.01335 sec