Популярні препарати для зниження ваги – показання та протипоказання: Здоров’я – diets. ru

Популярні препарати для зниження ваги – показання та протипоказання: Здоров’я – diets. ru Популярні препарати для зниження ваги – показання та протипоказання

Препарати для схуднення викликають масу суперечок, як серед лікарів, так і серед

самих споживачів. Це пов’язано з тим, що часто виробник «чудо-засоби» обіцяє мало не миттєве зниження ваги без будь-яких наслідків для здоров’я. Але чи так це насправді. Чи справді можна реально схуднути за допомогою препаратів для схуднення? Чи безпечні такі кошти і чи можна їх приймати самостійно без призначення лікаря?

Для початку слід з’ясувати, що собою представляють препарати для схуднення?

Ці кошти можна поділити на дві великі групи: ліки та біологічно активні добавки.

Перша група: лікарські препарати.

Лікарські препарати можна приймати тільки після призначення лікаря. Їх не можна самостійно купити в аптеках, так як продаж цих коштів здійснюється за рецептом.

Дана група засобів призначається лікарем або дієтологом для лікування хворих з ожирінням, чий ІМТ (індекс маси тіла) перевищує 30 кг/м2. Іноді медикаментозне лікування може бути призначено при ІМТ понад 27 кг/м2 в поєднанні з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом в сім’ї і абдомінальному розподіл жирової тканини.

Така лікарська терапія на тлі дотримання рекомендацій з харчування і підвищенню фізичної активності зазвичай дає позитивні результати. Схуднення може наступити досить швидко й інтенсивно, результат ж при нормалізації способу життя зазвичай закріплюється.

Для лікування ожиріння найбільш часто користуються такими лікарськими препаратами: сибутрамін (Меридіа, Линдакса, Рідкісні, Голдлайн та інші), орлістат (Ксенікал, Орсотен).

Всі ці лікарські засоби спрямовані на зниження ваги шляхом зміни фізіологічних реакцій, що протікають в організмі людини. Так, сибутрамін знижує апетит, діючи на нервову систему, він збільшує витрату енергії. Препарат сприяє зменшенню потреби в їжі і посилення почуття насичення. Надає вплив на буру жирову тканину.

Орлістат ж зменшує всмоктування жирів у шлунково-кишковому тракті. Це відбувається за рахунок блокування ферменту, що сприяє розщепленню жирів їжі. Без розщеплення жири просто не можуть засвоїтися в кишечнику людини і їх надходження в загальний кровотік не відбувається. Не переварити, жири виходять з організму в незмінному вигляді, додаючи калорійності раціону харчування.

Незважаючи на гадану ефективність, призначати лікарські препарати для зниження ваги і здійснювати подальший контроль за станом пацієнта повинен тільки лікар. Це пов’язано з тим, що дані кошти мають протипоказання (найчастіше це вагітність, годування груддю, дитячий вік та різні супутні захворювання) до свого застосуванню і різні побічні ефекти.

Хочеться окремо додати, що навіть незважаючи на прийом засобів для схуднення, потрібно почати змінювати свій спосіб життя. Для цього обов’язково потрібно переглянути своє меню і зробити своє харчування раціональним і збалансованим. Неодмінно має бути присутня фізична активність. Тоді в поєднанні з лікарською терапією можна очікувати позитивного результату зі зниженням, а найголовніше – збереженням і підтриманням стабільної маси тіла.

Друга група: біологічно активні добавки.

Ця група засобів нічого кардинально в організмі людини змінює, не порушується і протягом природних метаболічних реакцій. Біологічно активні добавки (БАД) спрямовані на регуляцію біохімічних процесів, що протікають в організмі людини.

БАД для схуднення, на відміну від лікарських препаратів можна вільно купити в будь-якій аптеці. Їх відпустку дозволений без рецепта, але це не завжди означає, що такі препарати дозволені для використання всім без винятку.

Перед прийомом біодобавок необхідна консультація фахівця, особливо якщо у людини є захворювання шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції, захворювання сечовидільної системи, хвороби хронічні та в стадії загострення.

Чи не дозволяється приймати біодобавки для схуднення вагітним жінкам, в період лактації, дітям і підліткам, ослабленим і літнім людям.

На відміну від ліків біодобавки, як правило, не проходять клінічних випробувань, доводять їх ефективність, тому і виникають численні суперечки про ефективність чи навпаки марності даних коштів.

Залежно від організму людини, інтенсивності обміну його речовин, схильності до повноти, фізичної активності, способу життя і харчування біодобавки можуть давати різні результати. У кожного худне буде свій ефект від застосування даних засобів, іноді його може і не бути зовсім. Все залежатиме ще й від конкретних біодобавок, оскільки залежно від складу і входять до препарат інгредієнтів відрізнятиметься їх механізм дії та вплив на вагу людини.

Найчастіше у продажу можна зустріти такі групи добавок:

1. Проносні і очищають чаї. Це подрібнені лікарські рослини, які упаковані в один пакет або кілька одноразових пакетиків для заварювання. Основна дія такого чаю – проносне. Такі напої застосовуються для очищення шлунково-кишкового тракту, при запорах, порушенні частоти стільця і??в деяких інших випадках. Часто це бувають не монопрепарати (що містять тільки один інгредієнт), а комплексні засоби, до складу яких входять кілька рослин, кожне з яких володіє особливим корисним для організму дією.

Очищаючі чаї застосовуються для виведення з організму токсинів, радіонуклідів, важких металів, для поліпшення функціонування нирок, печінки та інших органів.

Зразковий склад такого чаю може виглядати так: трава сени, кора крушини (дають проносний ефект і підсилюють перистальтику кишечника), ромашка аптечна (протизапальну, антисептичну та спазмолітичну засіб), трава алтея (обволікаючу дію), трава мучниці (протимікробну і сечогінний дія), червона конюшина (поліпшує жировий обмін, сечогінний засіб), зелений чай (джерело антиоксидантів, покращує обмін речовин), кукурудзяні рильця (жовчогінну та сечогінну дію).

Таким чином, очищають і проносні чаї носять допоміжний характер в процесі схуднення. З їх допомогою можна звільнитися від зашлакованості шлунково-кишкового тракту, поліпшити обмін речовин, вивести з організму токсичні сполуки та продукти метаболізму, посилити дренаж і знизити застійні явища, знизити вміст води в організмі.

В аптеках вони продаються під різними назвами, найчастіше як «Послаблюючий чай». Виробники можуть бути як вітчизняні, так і зарубіжні.

2. Рослинна клітковина. Використовується для механічного очищення шлунково-кишкового тракту від неперетравлених частинок їжі, токсинів і шлаків. Завдяки властивості розбухати при змочуванні водою часто рекомендується як альтернатива одному з прийомів їжі. Створює відчуття наповненості шлунку, що призводить до зниження апетиту. Може продаватися у вигляді порошку або висівок. Допомагає регулювати частоту стільця і??попереджає запори.

3. Комбіновані засоби (засоби для регуляції апетиту).

Містять кілька активних інгредієнтів, кожен з яких володіє певною дією. Наприклад:

Хрому пиколинат – дозволяє знизити тягу до солодкого, знижує рівень цукру в крові, покращує метаболізм жирних кислот.

L-карнітин – необхідний для посиленого обміну жирних кислот, допомагає задіяти жири, використовуючи їх як резервного палива.

Екстракт плодоніжок вишні – надає сечогінний і дренуючих ефект, прискорює обмін речовин, виводить надлишки рідини з організму.

Екстракт гуарани – покращує обмін речовин, сприяє зниженню апетиту, притупляючи почуття голоду.

Екстракт гарцинії – нормалізує вуглеводний і жировий обмін, зменшує відчуття голоду, регулює апетит, підвищує енергетичний баланс організму.

Хтозна – покращує перистальтику кишечника, забезпечує відчуття ситості, прискорює виведення з організму жирів і токсинів.

МКЦ (мікрокристалічна целюлоза) – знижує рівень жирів і цукру в крові, створює відчуття наповненості шлунку.

Екстракт листя опунції – блокує відчуття голоду, знижує апетит.

Кон’югована лінолева кислота (КЛК) – активізує і прискорює обмін речовин в організмі.

4. Блокатори калорій. Містить рослинні інгредієнти, які перешкоджають перетравленню деяких поживних речовин в шлунково-кишковому тракті людини.

Екстракт білої квасолі – перешкоджає перетравленню складних вуглеводів, через що не відбувається їх засвоєння, а отже і додатковий набір калорій.

Хтозна і мкц – покращують сорбцію вуглеводів з ЖКТ, прискорюють їх виведення з організму.

Насправді біодобавок, що допомагають регулювати вагу, величезна кількість, згадати відразу все досить складно. В даний час в програмах для схуднення бувають задіяні різні групи засобів, спрямовані і на очищення всіх відділів кишечника і на зниження апетиту, і на посилене спалювання жирів.

Але необхідно пам’ятати про те, що біодобавки, так само як і ліки, лише помічники в справі щодо зниження маси тіла, без зміни способу життя, навіть позитивний результат не буде тривалим.

Так що худніть з розумом і завжди уважно читайте інструкцію по застосуванню до чергового новомодному засобу!

(Ілюстрації: Sven Hoppe, shutterstock. com)

  • таблетки що викликають миттєве зниження ваги без рецепту

Comments are closed!

_0.32MB/0.02341 sec