Поговоримо про горосі – Клініка дієтології Доктора Ковалькова, як схуднути

Поговоримо про горосі – Клініка дієтології Доктора Ковалькова, як схуднути Поговоримо про горосі.

Горох можна знайти на будь-якій кухні. пакетики з яскравими жовтими горошинами або баночки з консервованим зеленим горошком є??в кожній коморі,

а ось горохова борошно зустрічається нечасто, хіба що у справдешніх гурманів. З гороху готують супи і пюре, його додають в рагу і начинку для пирогів, зелений горошок – це головний інгредієнт народного салату Олів’є і прекрасне самостійне блюдо. При правильному підході і приготуванні, горох допоможе вам зберегти здоров’я і краси, а також правильно схуднути.

Горох відноситься до сімейства бобових, він відомий людству з кам’яного століття. За невибагливість вирощування, простоту приготування і поживну цінність його високо цінували в Стародавній Греції і Римі, а в Стародавньому Китаї горох символізував родючість. Одним з головних страв французьких королів 15 століття був відварений горох, який подавали з підсмаженою салом. Втім, цей кулінарний вишукування можна було досить часто зустріти і на столах простих городян і селян. Німці пішли далі, вони навчилися робити з гороху свої традиційні ковбаси. Горохова ковбаса, до речі, була повсякденним блюдом в німецькій армії. У Росії з гороху готували кашу, юшку, пироги, сир, горохову локшину і… кисіль. Правда гороховий кисіль був не рідким і його не пили, а різали на пласти і подавали з смаженою на олії цибулею.

Зелений горошок, як самостійне блюдо з’явився, приблизно, в шістнадцятому столітті, а в Росії його розсмакували в 1674 році. Між іншим, саме зелений горошок став першим овочем, який закрили в консервну банку. Технологія сучасного виробництва консервованого горошку така, що в ньому залишаються практично всі корисним речовини, вітаміни і мікроелементи.

Горох – чемпіон серед овочів за вмістом білка . який багато в чому схожий з білком м’яса. Якщо ви хочете правильно схуднути. страви з гороху варто частіше включати в свій раціон. У горосі є і піридоксин, який необхідний для синтезу життєво важливих амінокислот. Лимонної кислоти в горошинах в два рази більше, ніж в картопляних бульбах; вітамінів групи В, приблизно, в 1,5 рази, а РР в п’ять разів більше, ніж у борошні грубого помолу. Горох багатий селеном, який перешкоджає надходженню важких металів в організм людини, а також необхідний для нормальної роботи щитовидної залози. Також в горосі є калій і кальцій, фосфор і залізо тощо

При термічній обробці корисні властивості гороху не руйнуються . тому можете сміливо експериментувати з рецептами. Якщо ви хочете зберегти зелений колір молодого горошку, готуйте його в щільно закритому посуді або нару.

Підводячи підсумок, хочеться сказати наступне:

Горох – універсальний продукт і якщо ви хочете схуднути, частіше готуйте собі страви з гороху.

Консервований горошок зберігає всі корисні властивості.

Горох – чудове джерело легкозасвоюваного білка.

В горосі багато селену, заліза і фосфору, вітамінів групи В і РР.

Якщо хочете зберегти зелений колір горошку, готуйте його в герметично закритому посуді або на пару.

Comments are closed!