Поганий запах з рота. У питаннях і відповідях | Профілактика | Укрдентал: Перший український стоматологічний сервер

Поганий запах з рота. У питаннях і відповідях | Профілактика | Укрдентал: Перший український стоматологічний сервер Поганий запах з рота. У питаннях і відповідях

Неприємний запах з рота – часта проблема, з якою стикався кожен, хто хоч раз пробував цибулю або часник. Але деякі нещасні люди страждають

від неприємного запаху частіше за інших. Це може пояснити той факт, чому американці витрачають більше трьох мільярдів доларів на рік на жувальну гумку, м’ятні льодяники та інші фабричні засоби боротьби з поганим запахом з рота.

Хронічний поганий запах з рота – стан, відоме як halitosis, може виникнути внаслідок поганої гігієни ротової порожнини, сухості в роті, і дієти Аткінса. Річард Х. Прайс, доктор стоматології, радник споживача в американській Зубний Асоціації, який займався лікуванням зубів в Ньютоні (Штат Массачусетс), пояснює кращі способи боротьби з поганим диханням, а не тільки способи його маскування.

Які причини поганого дихання?

У дев’яноста відсотків випадків неприємний запах з рота пов’язаний з особливими бактеріями, що розмножуються в роті. Це анаеробні бактерії, що виробляють сірководень і меркаптан. Це саме ті речовини, які надають запаху характерний колорит тухлого яйця.

Як те, що Ви їсте, змінює Ваше дихання?

Харчові продукти і дієта можуть впливати на Ваше дихання. Широко відомо, наприклад, цибульне і часникове дихання. Хімічні речовини які містяться в цибулі і надають йому специфічний аромат, переварюючись знову надходять в кровотік.

Поганий запах з рота можуть давати дієти типу дієти Аткінса.

Щоб ефективно спалювати жир Ви потребуєте деякому кількості вуглеводів. У тому випадку, якщо вуглеводів в достатній кількості немає, організм повинен змінити спосіб спалювання жиру. При такому альтернативному способі спалювання вуглеводів виділяються пахучі речовини – кетони, які надають диханню специфічний аромат.

Чи вносить погана гігієна порожнини рота свій внесок у погане дихання?

Навіть той, хто прискіпливо ретельно очищав рот і обробляв міжзубні проміжки спеціальною ниткою, може мати поганий запах. Однак якщо Ви не доглядаєте за своєю ротовою порожниною, то у Вас напевно буде погано пахнути з рота. При поганій зубної гігієни ви нарощуєте відкладення в роті.

Наліт складається з бактерій змішаних зі слизом з щік і залишками їжі. Застряглі залишки їжі образно називають сміттям, який володіє характерним ароматом. Розклалися харчові продукти не видалені зубною щіткою, ниткою і обполіскуванням виробляють відповідні запахи.

Крім того, порожнини в зубах, хвороба ясен, при якій залишаються незаповнені простору між зубами і яснами, можуть створювати вільні простори, що надають бактеріям затишні місця з якого Ви не можете їх видалити. Практично завжди людям, які відчувають кровотечі з ясен внаслідок їх хвороб, в кров надходять патологічні речовини, що надають диханню особливий запах.

Як сухість у роті пов’язана з неприємним запахом?

Насамперед, бактерії в роті залишаються під контролем при достатньому слюноотделении, сірчисті речовини, вироблені бактеріями, розчиняються в слині. У тому випадку, якщо слина насичується, пахучі виділення починають виділятися назовні. Дійсно, проточні води, що протікають серед лісу набагато більш чисті, ніж стоячі води. При рясному потоці слини рот добре очищається, а сухий рот очищається значно гірше.

Інфекції дихальних шляхів і алергічні стани вносять свій внесок у осушення рота. Люди, що страждають на застуди і алергією, мають тенденцію дихати через рот, що осушує ротову порожнину. Якщо у Вас відзначається затікання по задній стінці носових ходів, то краплі слизу покривають задню частину язика. Під цим слизовим покриттям процвітають анаеробні бактерії.

Які основні медичні проблеми викликають погане дихання?

В 90 випадків ці проблеми стосуються ротової порожнини, а в 10% проблеми знаходяться поза нею. Це можуть бути інфікування придаткових пазух носа, діабет при якому спостерігається продукція кетонів, кишкова непрохідність і деякі захворювання легенів. Якщо стоматолог не знаходить змін в роті, він направляє пацієнта до лікарів інших спеціальностей.

Як лікувати поганий запах?

Є способи тримати бактеріальні поселення під контролем. Якщо Ви хочете вилікувати поганий запах з-під пахви або аромат ніг, то що Ви робите? Ви приймаєте душ, який зменшує бактеріальне населення в цих областях. Так і для поганого дихання необхідна чистка порожнини рота і застосування нитки. Тобто слід тримати рот настільки чистим, наскільки можливо.

Але навіть самий здоровий рот може мати проблему з запахом т. к. бактерії мають тенденцію накопичуватися на зворотній частині мови. Необхідно очищати мову вранці і на ніч, що допомагає впоратися з неприємним запахом. Все що чистить мову, може діяти як скребок мови. Зубна щітка хороша, але проблема із зубною щіткою, в тому що вона має деяку висоту. У деяких людей, це викликає зіткнення з склепінням ротової порожнини. Краще знайти скребок мови на полиці вашій місцевій аптеки.

Не забудьте тримати рот вологим. Деякі люди також використовують сольові носові аерозолі, якщо у них є відокремлюване на задній поверхні носових ходів. Також упевніться, що Ви п’єте достатню кількість рідини, вживаєте достатню кількість фруктів і харчових волокон, які стимулюють слиновиділення, що допомагає видаляти наліт.

Чи допоможуть жувальна гумка або льодяники?

І, так і немає. Ви можете стимулювати слиновиділення жувальною гумкою після їжі або протягом дня. Але якщо Ви використовуєте їх на постійній основі, Ви просто перебиваєте один запах іншим. Якщо гумка або льодяники містять цукор, це може призвести до утворення порожнин в зубах. Якщо в них містяться цукрозамінники, у Вас можуть виникнути проблеми з шлунком, тому що у відповідь на цукрозамінники може виникати стимуляція шлункової секреції.

Рідини для полоскання рота допомагають?

Головним чином, рідини для полоскання рота замінюють один запах іншим. Ви повинні розглянути це питання, але не існує ніякої гарантії, що вони вирішать Ваші проблеми.

Які звичайні помилки при чищенні зубів і користуванні ниткою?

Одна з більш цінних речей, які Ви можете мати на вашому умивальнику – трихвилинний таймер. І щітка і нитка припадуть до двору. Я думаю, що одним з неправильних уявлень є те, що зубна щітка може робити все. Ви потребуєте спеціальних пристроях для очищення всіх затишних місць ротової порожнини.

Інше поширене переконання – всі зубні щітки однакові. Ви повинні вибрати зубну щітку, яка зручна і відповідає Вашій руці і Вашому роті. Якщо у Вас невеликий рот, використовуйте зубну щітку з маленькою голівкою. Не треба вибирати щітку з жорсткою щетиною. Щетина повинна бути настільки жорсткою, щоб тільки видалити наліт.

За матеріалами Fresh-Mouthed Answers to Bad Breath April 30, 2004 Christine Haran

  • відгуки людей як вилікувалися від поганого запаху з рота

Comments are closed!

_0.32MB/0.00473 sec