Племінний розплідник німецьких вівчарок RITERLIX STAMM

Племінний розплідник німецьких вівчарок RITERLIX STAMM “Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив”

Антуан Де Сент-Екзюпері

1. Місце цуценя

Місце цуценя, та й дорослого собаки, потрібно організувати в зручному куточку: чи не на проході, не у батареї і не у двері (вхідний, балконних). Підстилкою

може служити матрацик, килимок, а зверху наволочка. Стежити за чистотою підстилки. Для зручності рекомендується мати кілька змінних наволочок на підстилку, періодично міняти їх і прати.

Якщо вами прийнято рішення утримувати собаку на вулиці, то потрібно побудувати просторий вольєр з дерев’яним покриттям підлоги, з дахом і зручною та комфортною будкою всередині, надійно захищає собаку від протягів і дощу. Зараз існує безліч фірм, які надають послуги по споруді вольєрів для собак.

2. Гігієна

2.1. Догляд за шерстю. Кілька разів на тиждень розчісувати шерсть спеціальною щіткою-пуходеркой середньої жорсткості і щіткою-граблів. Навесні і влітку можна протирати шерсть собаки лопухом (надає блиск). Мити собаку рекомендується при сильному забрудненні (оптимальний варіант 3 рази на рік – весна, літо, осінь (взимку не мити) косметичними засобами, а при вуличних забрудненнях – простий водою). З косметичних засобів можна порекомендувати шампуні фірми «8 in 1». Після купання берегти від протягів. Після миття шерсть собаки ретельно витерти.

2.2. Догляд за вухами. Вуха чистити не рідше 1 разу на місяць вологим ватним тампоном або використовувати спеціальні засоби для чищення вух. У нормальному стані внутрішня сторона вуха гладка, з невеликою кількістю світлої сірки, що не має запаху. Якщо ви помітили мокнучі або темні виділення, неприємний запах, почервоніння, собака мотає головою, розчісує часто вухо лапою – це говорить про запалення вуха. У такому випадку потрібна консультація ветлікаря.

2.3. Догляд за зубами. Чистити зуби приблизно 1 раз в 3 місяці (використовувати зубний порошок або зубну пасту без сильного присмаку і запаху, або спеціальною зубною пастою для собак). Також можна використовувати спеціальні кістки з фтором для чищення зубів, а також дуже хороші для цих цілей спеціальні штучні кістки («кістки з буйволової шкіри», сухожиль), крім того, це ще й хороший масаж для щелеп.

2.4. Догляд за очима. У нормальному стані очі вашої собаки повинні бути чистими, ясними, без виділень. Тривожними симптомами є: почервоніння очей, запалення навколо очей, слизові або водянисті виділення, часте моргання, підвищена сльозотеча. У такому випадку потрібна консультація ветлікаря.

Перша допомога: закапати очні краплі «Ірис» по 1-2 краплі в кожне око; промити ватним тампоном, змоченим в настої ромашки.

2.5. Догляд за кігтями. Здорові кігті темні, блискучі, не кришаться і не розшаровуються. Кігті підрізають по мірі їх виростання, в тих випадках, коли кігті НЕ сточуються самостійно. Рекомендується використовувати когтерез – гільйотина.

Для корму та води краще мати дві емальовані миски, (а ще краще нікельовані). Одна з водою стоїть постійно. Корм ставлять тільки на час їжі. Обов’язкова умова – цуценя треба відразу годувати з підставки такої висоти, при якій шия цуценя буде паралельна підлозі, щоб не викривлялися шийні хребці, сам хребет і суглоби передніх ніг. Висота підставки повинна збільшуватися по мірі зростання цуценя. Миска з водою повинна стояти також на підставці. Їжа повинна бути кімнатної температури (чи не гаряча і не холодна).

Годування цуценя має бути частим: 6 разів на добу – до 2-х місяців, 5 разів – з 2 до 4 місяців, 4 рази – з 4 до 6 місяців, 3 рази – з 6 до 9 місяців, 2 рази з 9 місяців. За обсягом і калорійності харчування залежить від конституції собаки, її фізичного стану, тривалості і інтенсивності щоденних прогулянок, пори року і т. д.

Для собаки готувати окрему їжу!

Необхідно вирішити для себе, як ви хочете годувати собаку – натуральними продуктами або готовим (сухим) кормом. Цілком припустимо робити перехід від свіжих продуктів до готового корму і навпаки. Головне – не змішувати їх між собою.

А. Годування натуральними кормами.

Собака – істота м’ясоїдна, тому основою корми повинні служити білкові продукти: м’ясо, головним чином сире, молочні продукти, яйця. На кашка і супчиках хорошого щеняти не вирости.

М’ЯСО дають цуценяті сире, дрібно нарізане. Фарш гірше, тому він не затримується в шлунку і проходить в кишечник напівперевареним. У кишечнику ж ферменти травних соків діють на вуглеводи і жири, а білки залишаються невикористаними.

Сире м’ясо найбільш повноцінний продукт, головний будівельний матеріал кістяка і мускулатури. Воно дає цуценяті зростання, фортеця, здоров’я. Потрібно, щоб цуценя отримував його щодня. Також корисно давати субпродукти (рубець, серце, легені, печінка, пеніси та ін.) Субпродукти обов’язково відварювати або обшпарювати окропом, тому що в них можуть знаходитися зародки глистів.

Таблиця 1. Денна норма м’яса.

Вік цуценя Кількість м’яса (у грамах)

до 1 місяця 50гр

1 місяць 100гр

2 місяці 200гр

3 місяці 300гр

4 місяці 400гр

5 місяці 500гр, далі більше

Рекомендації. З м’яса: яловичина, телятина, конина або їх обріз. Найкраще з м’яса давати пашину. Жирне м’ясо часто викликає у собак розлад травлення. Гарні в застосуванні м’ясні субпродукти: печінка, нирки, легені, серце, мізки, мова, селезінка, рубець, діафрагма, трахея, м’ясо з голови (щоки), вим’я, хвости, губи, носи, вуха та ін

Печінка – найбагатше джерело вітамінів. Вона володіє і високими дієтичними якостями. Печінка багата залізом, міддю і цинком, а також вітамінами А, В2, В12 і нікотиновою кислотою. Засвоюваність печінки дуже висока.

Серце є хорошим джерелом повноцінних білків, містить вітаміни групи В.

Нирки багаті вітамінами А і В.

Рубець вважається багатим білком харчовим продуктом. Зміст мінеральних речовин і жиророзчинних вітамінів непорівнянно. Дуже добре згодовувати при ослабленому імунітеті. Давати в сирому вигляді.

Пеніси також багаті білком. Давати в сирому вигляді.

Легкі містять в собі приблизно такий же зміст мінеральних речовин, мікроелементів і вітамінів, що і м’ясо.

Селезінка . як і легкі, відноситься до багатих сполучними тканинами субпродуктам.

Вим’я містить підвищену кількість жиру, але внаслідок залишкового вмісту молока в ньому знаходиться кальцію набагато вище, ніж в інших субпродуктах.

Яловичі вуха та носи можна давати як ласощі (міститься білок, дуже корисні). У м’ясне годування дуже зручно додавати дрібно нарізані овочі.

Свинину не давати.

Пташині субпродукти. Мають високу енергетичну цінність і добре поїдаються собаками. Але через недостатню повноцінності міститься в них білка не можуть служити єдиним джерелом тваринного корму. До пташиним субпродуктам відносяться нутрощі, шкіра, лапи, голови, шиї та ін При цьому треба мати на увазі, що собакам не можна давати трубчасті курячі кістки. Цим видом продукту краще годувати вже подращенную цуценят.

МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ. На першому місці стоїть сир, як основне джерело добре засвоюваного кальцію. Добре давати кальцинований сир, який можна приготувати самим. Для цього в півлітра закипаючого молока додати 2 столові ложки 10-процентного хлористого кальцію. Згорнувся сир відкинути на сито. Коли стече сироватка, трохи остудити і дати цуценяті. Залишилася сироватку можна залишити для пиття або додати її в кашу. Молоко менш поживно, об’ємистим, часто проносить. Кефір, кисле краще молока, тому що добре впливають на травлення (особливо з біфідобактеріями). Щодня цуценя має отримувати приблизно 300 гр. сиру.

ЯЙЦЯ. Дуже поживний продукт. Сирі жовтки краще давати в суміші з молочними продуктами або кашею. Сирий білок небажаний, крім того, він просто не засвоюється. Яйця можна згодовувати звареними “всмятку” або у вигляді омлету. При систематичному м’ясному годуванні досить одного – двох яєць на тиждень.

РИБА. Є дуже хорошим продуктом, багатим не тільки білком, але і вітамінами, мікроелементами і мінеральними речовинами. Дається без кісток і нутрощів тільки у вареному вигляді. Білки риби не настільки повноцінні, тому не слід давати рибу частіше 2-х разів на тиждень. Риба не повинна бути жирною. Сира прісноводна риба нерідко служить джерелом зараження стрічковими глистами. При годуванні рибою треба мати на увазі, що деякі її види містять специфічні речовини, що руйнують деякі вітаміни, мікроелементи, тим самим, впливаючи на розвиток і нормальну життєдіяльність цуценят. Тому наша порада вводити в раціон рибу вже більш дорослим собакам.

Дуже корисно давати кальмари. Вони мають м’ясо високої поживної цінності. Воно багате вітамінами В6, РР, В12 і В2. Сприяє покращенню якості вовни. Давати 2 рази на місяць.

КІСТКИ. Цукрові сирі кістки і хрящі хороші як іграшки, але харчової цінності не мають. Нерідко засмічують кишечник. Варені кістки часто є причиною запорів і коліту. Пташині трубчасті кістки не давати: дуже небезпечно.

КРУПИ І ХЛІБ. Ці продукти не можуть бути основною їжею собаки, але в невеликих кількостях їх використання цілком допустимо і навіть потрібно. Поживна цінність круп неравнозначна. Краще використовувати такі види круп: гречку (проділ), рис, пшоно, відварюючи їх у вигляді каші. Тим більше що рис і гречана крупа не містять алергенів і добре перетравлюються організмом на відміну від інших круп. При варінні каш корисно додавати моркву, капусту, гарбуз і інші овочі. На одне годування приблизно потрібно 250 грам крупи.

Хліб – згодовується в невеликій кількості у вигляді сухариків, краще з житнього або сірого хліба.

ОВОЧІ. Морква, капусту, гарбуз, брукву, кабачки, буряк та інші овочі корисно давати дрібно порізаними або тертими у вигляді салатів, додаючи в невеликих кількостях рослинне масло. Варений гарбуз з кашею хороша як вітамінний корм. Краще всього давати овочі тушковані (в невеликій кількості води). У такому вигляді вони краще перетравлюються.

Гарні сирі фрукти і ягоди, зелень сира і дрібно рубана (салат, листя кульбаби, запарених кропива) – відмінна вітамінна добавка в основний корм.

Організовуючи годівлю цуценя, врахуйте, що до овочів і фруктів необхідно привчати цуценя з раннього віку.

СОЛОДОЩІ. Псують апетит і порушують травлення.

designed by Neida

copyright © Riterlix Stamm, 2002-2005

  • Німецька вівчарка розплідник
  • на який висоти ставить корм нимецький собаци
  • Росплідники німецької вівчарки
  • чому воняє з вольєра німецької вівчарки
  • яка дена норма мяса для овчарки

Comments are closed!

_0.32MB/0.00442 sec