Плавання для схуднення. Як правильно плавати, щоб схуднути?

Плавання для схуднення. Як правильно плавати, щоб схуднути? Плавання для схуднення. Як правильно плавати, щоб схуднути?

admin 30 січня 2012 · 42 comments

Плавання деякі називають ідеальним видом фітнесу і причин для такого його «піднесення» чимало.

По-перше, цей вид тренувань не дає небезпечних статичних навантажень, по-друге, вода – це відмінний «тренажер», який дозволяє варіювати інтенсивність навантажень, опрацьовуючи будь-яку групу м’язів, третє, вона буквально «змиває» з нас весь негатив, заряджає бадьорістю і гарним настроєм. Чому б не вибрати цей вид спорту для позбавлення від зайвої ваги, тим більше, плавання дозволяє спалити калорій більше, ніж багато інших видів фізичних навантажень?

Відбувається це через процесів терморегуляції, за рахунок яких, вже при простому зануренні у воду, активується обмін речовин. За півгодини плавання спалюється не менше 400 ккал. Цей вид фітнесу також сприяє зміцненню серцево-судинної системи, виправленню постави, допомагає позбутися целюліту і підвищити імунітет. Чудові властивості води, дозволяють тренуватися в басейні людям, яким протипоказані інші види фізичних навантажень. Плавання рекомендується фахівцями під час вагітності (до 6 місяців), при реабілітації травм опорно-рухового апарату, захворюваннях суглобів і хребта, а також варикозному розширенні вен. Незамінне воно після пологів і для надмірно повних людей, і не тільки через щадного впливу на суглоби. Завдяки масажному ефекту, який створює вода, плавання дозволяє одночасно впливати і на м’язи, і на шкіру. Будучи відмінною профілактикою розтяжок і целюліту, плавання також дозволяє підтягувати шкіру одночасно зі зменшенням ваги.

Плавати в морській воді, звичайно, на порядок корисніше, але на море більшість з нас буває не частіше двох тижнів на рік, а відвідування басейну доступно всім, причому, цілий рік. Але доступно – не означає дозволено. Навіть цей вид спорту має свої протипоказання. Серед них епілепсія, туберкульоз, тиреотоксикоз, хронічний нефрит, жіночі та венеричні хвороби, нагноїтельниє і заразні захворювання шкіри, іхтіоз, лишай, гельмінтози, деякі захворювання ЛОР-органів, кон’юнктивіт і глаукома, гіпертонія, виражений атеросклероз, ішемічна хвороба та пороки серцевих клапанів, аритмії і серцева недостатність. Тому до початку занять необхідно проконсультуватися з лікарем. І якщо протипоказань немає, сміливо приступати до тренувань. Головне, засвоїти кілька правил для підвищення їх ефективності та безпеки.

1. Перед зануренням у воду фахівці рекомендують проводити невелику 10-хвилинну розминку, щоб розігріти м’язи. Опинившись у воді, також не варто відразу приступати до активної стадії тренування – приділіть розминці біля бортика ще не менше 5 хвилин. Нарощуйте темп поступово, а в кінці заняття так само поступово його знижуйте. Як можна краще для розслаблення та відновлення дихання підійде плавання на спині.

2. Починаючи заняття плаванням, встановіть часовий ліміт для тренування не більше півгодини і поступово доведіть час занять до 45-60 хвилин.

3. У воді вам повинно бути комфортно. Для новачків оптимальна температура 22-28 градусів. Якщо вона набагато нижче, а ви незвичні до холоду, намагайтеся рухатися більш активно, менше відпочивати, не запливайте на глибину і раніше закінчуйте тренування. Адже низька температура води потенційно може привести не тільки до переохолодження, але і стати причиною судом ніг. Як правило, при відвідуванні басейну про це можна не хвилюватися, адже там температура підтримується в оптимальному діапазоні.

4. Для того щоб ваші походи в басейн приносили бажаний ефект, варто займатися не мене 3-4 разів на тиждень. При цьому не думайте, що просте перебування у воді буде еквівалентно тренуванні. Звичайно, вам потрібен буде періодичний відпочинок, але 80% часу ви повинні приділяти саме плавання.

5. Щоб опрацювати всі групи м’язів, під час тренування необхідно періодично міняти стиль плавання. Кожен його вид підходить для своїх цілей. Наприклад, кроль спалює найбільше калорій (570 ккал на годину), плавання на спині сприяє поліпшенню постави і дозволяє позбутися жирових відкладень з боків, брас зміцнює ноги, м’язи стегна і гомілки, а батерфляй – руки, ноги, прес і хребет. Дати хороше навантаження на ноги можна також, «вимкнувши» руки. Це досить просто зробити, утримуючи на витягнутих руках м’яч або дошку для плавання. «Плавучі спецзасоби» виручить вас і в тому випадку, якщо ви не дуже добре тримаєтеся на воді, а інтенсивна робота ногами стане відмінним антицелюлітний масаж.

6. У воді можна не тільки плавати, але і робити цілі комплекси вправ, займатися аква-йогою або аквааеробікою. Доповнивши ними звичайне плавання, можна урізноманітнити тренування, а також домогтися досить інтенсивного навантаження тим, хто без зусиль пропливає більше 500 метрів.

7. Для ефективного схуднення не варто відразу після закінчення тренування влаштовувати позаплановий щільний «перекус». Утримайтеся від прийому їжі протягом 1-1,5 годин.

Плавання можна використовувати, як основний або додатковий вид тренувань, воно, в будь-якому випадку, позитивно позначиться на стані вашої фігури, самопочутті та настрої!

Автор: Вікторія Сєрова

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на сайт про схуднення FoodLover. ru обов’язкове!

  • як правильно плавати щоб швидко схуднути?

Comments are closed!

_0.31MB/0.00914 sec