Плавання для схуднення: чи можна схуднути?

Плавання для схуднення: чи можна схуднути? Схуднення за допомогою плавання: методика, помилки, поради

Плавання, без всяких сумнівів, – хороша вправа, що дозволяє спалити близько 500 калорій за годину. Чи підходить плавання в якості цільового вправи, якщо

головною метою буде позбавлення від жирових відкладень? Плавання для схуднення досі є каменем спотикання, тому давайте спробуємо розібратися чи реально схуднути таким способом?

Позитивні аспекти плавання

За великим рахунком, плавання добре впливає на організм. Навіть якщо основною метою не є схуднення, будь-які заняття у відкритому водоймищі або басейні стануть відмінним способом витратити надлишки калорій і інтенсифікувати обмін речовин. При плаванні працюють всі м’язові групи, дихання стає глибше, кровообіг і робота всіх внутрішніх органів стимулюються.

Даний вид фізичної активності дуже рекомендований людям з надмірною вагою. Пов’язано це з кількома причинами:

  Плавання створює мале навантаження на опорно-руховий апарат, так що навіть значний надмірна вага не стане протипоказанням. Через ефекту «гідроневесомості» можна буде виконувати вправи майже будь-якої складності, практично не відчуваючи навантаження на м’язи. Плавання підійде абсолютно всім, включаючи пенсіонерів та людей з обмеженими можливостями. Додатковим ефектом плавання для схуднення буде гідромасаж, який наша шкіра отримає при активних водних процедурах. При плаванні спалюється близько 400 ккал. на годину. Це значення майже на 100 ккал перевищує кількість калорій, що витрачається при бігу!

Плавати для схуднення в басейні так само ефективно, як і в природних водоймах, озері або річці. Крім того, відкрите водоймище сприяє тому, що ми забуваємо про мету і насолоджуємося процесом, а ось басейн ідеально підійде для строгих тренувань з дотриманням всіх рекомендацій фахівців.

Чому схуднути на заняттях плаванням нелегко?

У басейні схуднути можна, але плавання слід робити частиною комплексного плану. Якщо просто відвідувати басейн, щоб трохи поплавати, це навряд чи серйозно допоможе вам у скиданні ваги. Пояснюється це кількома основними факторами:

  У багатьох людей плавання викликає відмінний апетит, що призводить до вживання великої кількості калорій після тренування. Надмірна втома після якісного заняття призводить до малорухливого способу життя протягом решти дня. Охолоджуючий ефект від перебування у воді: навіть якщо людина витратить багато калорій, перебуваючи в басейні, спалювання калорій припиниться буквально відразу після виходу з нього.

Таким чином, басейн стане відмінним тренуванням для вашого тіла – легких, серця і всіх м’язових груп, плавання ідеально підійде для фітнесу і зміцнення здоров’я, але воно не є найбільш ефективним методом для скидання зайвих кілограмів.

Секрет схуднення

Багатьма фахівцями пропонуються купання в холодній воді басейну, озера чи океану, які допоможуть збільшити витрату калорій, оскільки тіло буде змушене працювати для відновлення температури. Купання при невисокій температурі води зробить ваше тіло холодніше, що змусить його працювати на нагрівання. Це допоможе втратити вагу.

Так все-таки, чи можна схуднути тільки з плаванням? Так, але тільки вам доведеться зробити тренування досить важкою і проводити її у високому темпі з максимальними і субмаксимальними зусиллями, щоб це вплинуло на процес спалювання спалювання калорій. Треба використовувати більше калорій, ніж надійшло в організм з їжею це призведе до втрати ваги. Вам залишиться тільки плавати і втрачати кілограми.

Басейн під забороною

Перед заняттями плаванням потрібно отримати довідку. Протипоказанням стане будь шкірно-венеричне захворювання. Крім цього, інтенсивне навантаження не рекомендується людям, що мають проблеми з серцем.

Питання чи можна плавати в басейні в період місячних єдиної відповіді не має. При рясному кровотечі варто утриматися від тренувань. Хоча багато інструктори з плавання переконані у факті болезаспокійливого дії води на організм під час критичних днів.

Щоб схуднути – плаваємо правильно!

Припустимо, ви хочете схуднути і вибрали плавання. Саме час ознайомитися з наступним фактом: близько 95% людей, що намагаються схуднути за допомогою плавання, роблять це неправильним чином! Давайте розглянемо найбільш ефективну методику, яка дозволить скинути набагато більше ваги, витрачаючи мінімальний час.

Яким чином зазвичай проводять тренування з плавання? Люди приходять в басейн, займають доріжку і починають монотонно плавати вільним стилем або брасом, дотримуючись одного темпу. Якщо ж людина прийшла тренуватися в хорошій компанії, не менше 40% загального часу піде на спілкування друзів між собою.

Існують певні техніки та хитрості. Найбільш ефективними видами плавання є батерфляй і кроль. Вони допоможуть підтягнути прес, привести в тонус м’язи ніг і рук, а також «розправлять» хребет. Максимальна кількість калорій допоможе втратити плавання кролем (близько 600), але варто «розбавляти» його плаванням на спині, яке здатне ефективно пропрацювати проблемні ділянки на боках.

Інтервальні тренування – шлях до ефективного схуднення

Незалежно від стилю плавання інтервальні тренування допоможуть худнути набагато швидше. Даний метод полягає у чергуванні роботи на максимумі можливостей людини і відпочинку. Таке тренування допоможе втрачати вагу впродовж двох днів по закінченні заняття! Тренування дозволять прискорити обмін речовин і прискорять метаболізм. що підвищити спалювання жиру, тому плавання для схуднення виявиться достатньо ефективним.

Згідно з дослідженнями, люди, практикуючі інтервальні тренування, в середньому скидають жир набагато швидше ніж ті, які займаються за традиційним методом, і витрачають при цьому менше часу. Правда, не варто налаштовуватися на чудеса – такі результати можливі тільки при достатньо високому рівні зусиль, що витрачаються на тренуванні, так що робота чекає серйозна.

Хороша інтервальна тренування займе не більше 10-15 хвилин. Проводять її таким чином: не протязі 30 секунд пливуть практично на повну силу, на рівні 90% від максимальних можливостей, бажано – застосовуючи батерфляй. Потім 15 секунд пливуть брасом, дотримуючись низького, розслабляючого темпу. Це становитиме один інтервал.

Після цього знову повинен слідувати «вибух», що триває 30 секунд і 15-секундний відпочинок, що і становитиме другий інтервал. На перших порах буде достатньо зробити 8-10 інтервалів. Зростання фізичних можливостей людини повинен служити сигналом зниження часу відпочинку до 10 секунд і підвищення тривалості «ривка» до приблизно 40 секунд. Крім того, кількість інтервалів з часом потрібно збільшити до 15.

Корисні поради

  Починати интервальную тренування слід плаваючи 5-10 хвилин різними стилями в разминочного темпу. Плавання має включати в себе такий комплекс: спина, батерфляй, вільний стиль і брас. Інтервали одного тренування обов’язково потрібно робити рівними за часом. Якщо був обраний режим 30/15, потрібно строго дотримуватися його протягом всього тренування. Не можна робити собі поблажки або жаліти себе під час занять! Відпочинок менше 15 секунд, так само як і виснажлива робота менше 20 секунд, – неприпустимі! Критерієм правильності виконання тренування повинна служити повна втрата сил на рівні п’ятого-сьомого інтервалу. Якщо ви «померли» раніше, є сенс трохи знизити навантаження під час наступного тренування. Якщо до 7-му інтервалу у вас ще залишилося якусь кількість сил – це свідчить про занадто низькому рівні обраної навантаження. Коли тренування закінчена, слід близько 5-ти хвилин поплавати в розслабляючому, повільному темпі.

Скільки ж точно потрібно плисти в звичайному режимі, щоб почався процес схуднення. На жаль, однозначно тут відповісти складно. Існують, звичайно, загальні правила, згідно з якими потрібно проводити заняття, що тривають 45 хвилин, з частотою не менше 2-ух раз на тиждень. З іншого – часті тренування цілком можуть викликати нарощування м’язової тканини, що відіб’ється на організмі, в першу чергу, збільшенням у вазі. Природно, підтягнуті м’язи – це безперечний плюс, але тут все залежить від цілей тренування, якщо ви займалися з метою знизити свої обсяги до заповітного, наприклад, 42-го розміру, такі заняття вас навряд чи порадують.

Типові помилки

Найчастіше люди, які мають намір використовувати плавання, щоб схуднути, сприймають рекомендації занадто буквально, що призводить до вчинення ними ряду типових помилок. Задуманого вийде досягти шляхом дотримання нижченаведених правил:

  45-хвилинне тренування повинна позначати, що не менше 80% часу ви будете саме плавати. Перед тим як зануритися у воду потрібно обов’язково розім’ятися на суші. Якщо вам легко вдається проплисти 500-600 метрів, просте плавання для схуднення результату не дасть. Найкраще зайнятися аква-йогою або аквааеробікою. Займатися потрібно в теплій воді (не нижче +26-28 С). У разі, якщо вода виявиться холодніше, плавати потрібно буде не по тимчасовому інтервалу, а до моменту замерзання тіла. Між тренуванням і першим прийомом їжі повинно пройти не менше півтора годин.
 • плавання інтервальні тренування тренування
 • плавання зжигання боків
 • скільки калорій витрачається під час плавання
 • Скільки калорій витрачається під час плаваня
 • скільки калорій витрачається при менструацii
 • скільки ккал витрачаэться при плаванні
 • скільки ккал можна втратити під час купання в душі
 • Скільки можна втратити калорій працюючи на огороді
 • скільки часу можна перебувати в басейні вагітним
 • чи ефективне плавання для схуднення

Comments are closed!

_0.32MB/0.00518 sec