Пити багато води – шкідливо, а мало – небезпечно / / KP. RU

Пити багато води – шкідливо, а мало – небезпечно / / KP. RU Пити багато води – шкідливо, а мало – опасноКомментаріі: 55

Перша леді США знайшла спосіб боротьби із зайвою вагою. Мішель Обама впевнена, що досить випивати на один стакан води більше, ніж зазвичай, щоб схуднути.

“Вода

– це базова потреба, але іноді під впливом реклами та побутових проблем ми забуваємо про це, – говорить дружина президента США. – Але правда в тому, що вода необхідна. Поліпшити своє здоров’я і самопочуття, підвищити тонус – це дуже легко, просто випивайте на склянку води більше. Це найпростіший шлях “.

А чи потрібно пити багато води? Чи допоможе це стати здоровим і побороти зайву вагу? Про це ми поговорили з Оленою Семенівною Чедія . дієтологом, доцентом, к. м.н. Клініки харчування РАМН.

Ми п’ємо воду, соки, чай, їмо суп – все це дієтологи вважають нашої щоденної рідиною. Але ось однієї загальної формули, скільки «вішати в грамах», вчені назвати не можуть. А все тому, що у кожного своя потреба в питті. Вік, вага, спосіб життя, клімат – все впливає на наш питний режим.

– Якщо ви людина активна, займаєтеся спортом, багато рухаєтеся і потієте, тоді пити вам потрібно більше, – каже дієтолог Олена Чедія. – А якщо людина худне або страждає від серцево-судинних захворювань, або у нього проблеми з нирками, тоді рідина краще обмежувати. Ще на питну норму впливає прийом ліків і навіть біодобавок – в інструкціях до деяких з них чітко написано, що рідини потрібно якомога більше. І це необхідно дотримуватися, щоб добитися результату.

Влітку ми п’ємо більше, взимку – менше, але в середньому на добу потрібно випивати 1,5 – 2 літра рідини. І в цю цифру ми записали не тільки воду, а й чай, кава, соки і навіть супи.

Найкращий показник, скільки води нам потрібно – це спрага. Жага диктує здоровому організму, коли взяти в руки склянку води.

Простий закон – пити, коли хочеться, але не пити, коли організм того не вимагає. Адже часто буває так, що людина п’є воду склянку за склянкою, просто тому що десь прочитав, що це корисно!

Зайва вода – це додаткове навантаження на серцево-судинну систему, на нирки. Від надлишку рідини може порушитися артеріальний тиск.

П’ємо і не худнемо

– Хочете схуднути – пийте більше води? Ні! – не згодна з першою леді США наш експерт Олена Чедія. – Зайва вага – це зайвий жир. Коли води організму трошки не вистачає, жир розпадається краще, і ми худнемо. Якщо води багато, це гальмує окислення жиру і, отже, схуднення. Так що не треба пити, коли не хочеться!

Як обмежити споживання рідини?

Буває, що людині потрібно пити менше, через зайву вагу або інших проблем зі здоров’ям. Багато хто не розуміють, як обмежити, якщо хочеться пити?

Ніяких поневірянь і страждань! Потрібно просто позбутися того, що затримує рідину, а саме від натрію – солі. Намагайтеся не їсти солоного, і тоді не буде мучити спрага, і не доведеться пити понад міру.

Чому небезпечно мало пити?

Вода розчиняє в собі все, щоб організму легше було засвоювати корисні вітаміни та мікроелементи. У кров надходять речовини, які потрібно виводити через нирки. А якщо води в організмі дефіцит, то виводити продукти метаболізму буде важко, і це загрожує інтоксикацією.

  • xjve yt [jxtnmcz gbnb djle
  • Хочеться багато пити
  • чи шкідливо пити багато води
  • як правильно gbnb djle
  • які проблеми коли часто хочеться пити воду
  • Якщо не хочеться пити

Comments are closed!