Питання та відповіді експертів: Як допомогти дитині скинути вагу – Медичний портал EUROLAB

Питання та відповіді експертів: Як допомогти дитині скинути вагу – Медичний портал EUROLAB Питання та відповіді експертів: Як допомогти дитині скинути вагу

Інтерв’ю з експертом

Ви стурбовані тим, що ваша дитина може мати надмірну вагу або страждати від ожиріння? Іноді батьки не знають, що робити в такому випадку. Чи можете ви просто сподіватися, що у вашої дитини з віком це пройде? Чи можете ви заохочувати здорові звички харчування без зайвого ниття? Ми отримали декілька відповідей на ці питання від експерта.

Як мені

дізнатися, що вага моєї дитини є надлишковим?

Ви можете побачити ознаки надмірної ваги. Ваша дитина не займається фізичною активністю разом з іншими дітьми. Його розміри одягу перевищують стандартні дитячі розміри одягу. Але краще за все подивитися на графіки зростання, які ваш педіатр повинен вести регулярно. Ви можете дізнатися, який у вашої дитини ІМТ (індекс маси тіла) порівняно з індексом маси тіла у інших дітей. Якщо у вашої дитини надлишкова вага або ожиріння, потрібно вживати заходів. Деякі батьки дітей страждають ожирінням не звертають на цю проблему уваги. Вони кажуть, що це мине з віком. Але подивіться навколо, і ви побачите, що величезна кількість дітей не виростають з цього.

Які потенційні наслідки для здоров’я має надлишкову вагу або ожиріння в дитинстві?

Ми знаємо, що ожиріння в дитячому віці збільшує ризик ожиріння у дорослих, а також розвиток усіх ускладнень, які можуть виникнути у дорослої людини, що страждає на ожиріння, – діабету, серцевих хвороб, раку і інших хронічних захворювань. Але дитяче ожиріння не тільки пов’язано з ризиками у майбутньому. Воно призводить також до негайних проблем. Надмірна вага впливає практично на всі системи органів в організмі дитини. Надмірна вага може загострити астму і викликати синдром апное уві сні. Це захворювання викликає цілий ряд проблем з серцем, а також багато проблем і ризиків, пов’язаних з шлунково-кишковим трактом, печінкою, кістками, м’язами і суглобами. У практиці експертів зустрічалися випадки високого кров’яного тиску у дітей п’ятирічного віку.

Проблема надмірної ваги в дитячому віці є дуже серйозною, тому що дитячий вік – це ключовий момент у процесі розвитку. Органи продовжують формуватися. Надмірна вага може вплинути на те, як дитина росте і розвивається. Якщо ви не будете вживати ніяких заходів, то в майбутньому ця проблема стане ще більш серйозною.

Що робити, щоб допомогти дитині схуднути?

У різних клініках експерти намагаються вирішити цю проблему на декількох рівнях. Важливо розуміти, що ожиріння викликане не якимось одним фактором. Це результат поєднання кількох факторів: продуктів харчування, які ми вживаємо, нашого рівня фізичної активності, емоційних проблем, рівня стресу, динаміки життя сім’ї, фінансових і соціальних впливів. Безумовно, фізична активність і раціон харчування мають виключно важливе значення. Всупереч тому, що пропонують багато популярні дієти, експерти не рекомендують скорочувати вживання конкретних поживних речовин, таких як, жири і вуглеводи. Ці підходи є контрпродуктивними, оскільки їм занадто важко слідувати в довгостроковій перспективі. Замість цього, експерти зосереджені на якість харчових продуктів. Крім того, вони радять звернути увагу на глікемічний індекс продуктів харчування, він допоможе стабілізувати сплеск рівня цукру в крові, який виникає після прийому їжі. Це допомагає людям відчувати себе більш ситими і менш схильними до переїдання.

Вам буде потрібно змінити деякі з власних звичок. Вам потрібно дотримуватися здорового харчування і займатися фізичною активністю. Слід змінити манери поведінки з власними дітьми. Ниття, критика і надмірні обмеження продуктів харчування не приносять результатів. Експерти стикаються з багатьма сім’ями, які витрачають дуже багато енергії на боротьбу із зайвою вагою.

Як можна змусити дитину займатися фізичною активністю?

Це залежить від віку. Очевидно, що маленькі діти не будуть займатися по 20 хвилин на біговій доріжці, вони не зможуть це ні психологічно, ні також фізично. Ви повинні зробити так, щоб фізична активність приносила їм задоволення. Іноді це дуже просто зробити. Просто випускайте своїх дітей пограти на вулицю з іграшками чи з іншими дітьми. Це сприятиме їх активності. Що діти старше, тим, можливо, вам буде потрібно трохи більше зусиль. Вони можуть займатися змагальними і несоревновательнимі видами спорту. Ви повинні також залучати до фізичну активність всю сім’ю. Розважайтеся в парку, на пляжі, або в горах. Почніть прогулюватися всією сім’єю після вечері, замість того, щоб сидіти перед телевізором. Ходьба є гарним способом спалювання калорій і поліпшення серцево-судинного здоров’я.

Що робити, щоб дитина не їв небажані продукти харчування?

Ви, як батько, повинні контролювати, які харчові продукти знаходяться у вас на кухні. Тому, якщо продукти харчування не приносять користі здоров’ю, не приносьте їх у свій будинок. Тим самим, ви поліпшите якість харчування всієї родини. Папа не повинен тримати морозиво в морозилці і при цьому сподіватися, що діти не будуть його їсти. Це не означає, що ваші діти не можуть їсти солодощі. Якщо ви хочете іноді побалувати дитини, балуйте, але тільки не вдома. Якось сходіть на морозиво, і перетворите цей похід в свято.

Тепер, коли ваші діти виросли і стали підлітками, контролювати їх стало ще складніше. Намагаючись заборонити підлітку відвідувати ресторани швидкого харчування з друзями, ви ризикуєте програти цю нерівну битву. Ви повинні зосередити зусилля на тому, що можете контролювати.

Які ще зміни слід внести в домашню середовище?

Необхідно сконцентрувати свою увагу на телевізорі. Телевізор, можливо, надає найгірші вплив, тому що діти не тільки дивляться його, коли вони неактивні, але вони також можуть їсти і піддаватися впливу реклами небажаних продуктів харчування. А це вже втройне небезпечно. Таким чином, ви обов’язково повинні прибрати телевізор з кімнати вашої дитини, з кухні, і бажано – з вітальні. Зробіть перегляд телевізора менш зручним і привабливим.

Замість цього створіть активну ігрову зону – це може бути окрема кімната для ігор або куточок у вашій вітальні. Поставте акустичну систему, щоб діти могли включати музику і танцювати. Ви також можете розмістити деякі спортивні приналежності у дворі, щоб діти могли на вулиці займатися фізичною активністю або просто повісити біля будинку баскетбольну корзину.

Як я можу змусити дитину їсти корисну для здоров’я їжу?

Comments are closed!