Після 40 років. Жінка після 40 років: Криза середнього віку, Жінка середнього віку, “Жировий криза” після 40 років

Після 40 років. Жінка після 40 років: Криза середнього віку, Жінка середнього віку, “Жировий криза” після 40 років Жінка після 40 років Криза середнього віку

Криза середнього віку, виявляється, буває і у жінок. Якщо у чоловіків “потрясіння” відбуваються в основному в свідомості, то у прекрасних дам все починається з фігури. Після 40 років майже усім доводиться ламати голову, що б таке надіти, щоб тут-підтягнути, там-утянуть. Причому таке відбувається навіть з тими, хто всю молодість був вірний здоровому способу життя, багато бував на повітрі, ходив у басейн і правильно харчувався. Не варто впадати у відчай і рвати на собі волосся з криками, що всі зусилля були марні. На допомогу знову прийде фітнес. Тільки програму свою потрібно буде будувати вже по-новому.

Після 40 років практично всі набирають зайві кілограми. Навіть якщо ваги не показують значного збільшення, змінюється силует, а одяг починає сидіти, м’яко кажучи, “не так”. У чому причина цього? У перерозподілі ваги та зміни форм? Дослідження показали, що жінки середніх років втрачають від третини до половини всієї м’язової маси. Обмін речовин з віком природним чином сповільнюється, загальний вміст жирової тканини в організмі зростає, а мала рухливість лише підстьобує ці процеси. Так, за 10 років можна запросто поправитися на 2 розміру. А все тому, що м’язи “висихають” і, отже, стають менш об’ємними, ніж жир. Чим менше м’язів, тим нижче витрата калорій, а всі “вхідні” калорії швидше звертаються в той же жир. З-за цього іноді вага може залишатися стабільним, а обсяги-рости. Така жіноча природа. Що ж ми можемо їй протиставити?

Розжени метаболізм і знижуй картізол

Спосіб життя-не найголовніший фактор, що визначає вікове збільшення ваги. Коли кар’єра вимагає повної самовіддачі, вільний час витрачається не на тренажери і велопрогулянки, а на пасивний відпочинок на дивані. Ще одна причина появівщейся “неповороткість”: діти підросли, не треба бігати за непосидами або тягати важенну коляску. З іншого боку, з часом з’являються нові турботи і нові стреси: турбота про батьків, спроби накопичити грошей для допомоги вирослим чадам і так далі.

Незалежно від того, чим викликаний стрес, він завжди робить свій згубний вплив на організм. Рівень “тривожного” гормону кортизолу зростає, а слідом за ним активно “розмножуються” жирові клітини. До речі, потужний викид кортизолу іноді буває спровокований навіть самим банальним недосипанням з-за понаднормових годин роботи або бурхливого нічного життя.

Як розірвати порочне коло? Потрібно налаштуватися в першу чергу на набуття здорового способу життя, а не на втрату ваги. На щастя, практика показує, що друге звичайно треба за першим.

Найшкідливіший жир

Доведено, що “молоді дівчата схильні” відкладати ” жир на сідницях і стегнах. Але в міру дорослішання яєчники виробляють менше естрогену, і вага починає рости з-за “накопичень” в області живота. Цей жир повністю обволікає органи черевної порожнини, а не тільки розподіляється під шкірою. Підвищений рівень холестерину теж може спровокувати надлишки “глибинних” жирів. Ви помітите їх присутність по одягу, яка починає сидіти щільніше. Можна, звичайно, махнути рукою і просто купити джинси на розмір більше. Вся справа в тому, що це проблема не тільки зовнішнього вигляду. Внутрішній жир пов’язаний з підвищенням кров’яного тиску, захворюваннями серця, розвитком діабету, а нерідко і з появою злоякісний утворень.

Кардіо від пуза

Досить влаштовувати 5 разів на тиждень 45 – хвилинні кардіозанятія, і протягом року внутрішній жир буде майже повністю знищений. Кардіо-це будь-яке навантаження, що змушує серце стукати швидше (інтенсивна ходьба, велопрогулянки, плавання або танці). Існує ще й “ускладнена” аеробіка-річ дуже ефективна, але у великих кількостях втомлива. Влаштовуйте 7 – 10 хвилинні інтенсивні тренування: підійдуть спринт або швидкий підйом по сходах, а також відвідування класу степ-аеробіки. Всі подібні “кривляння і стрибки” огороджують вас від остеопорозу. Це захворювання діагностується у третини жінок періоду передменопаузи, а в більш пізньому віці стає причиною переломів і серйозних травм. Якщо боїтеся, що високоінтенсивні заняття завдадуть шкоди кісткової тканини, виберіть щадну програму. Наприклад, дуже корисна ходьба по пересіченій місцевості. Її можна імітувати, трохи збільшивши нахил бігової доріжки. Можна також ходити в спеціальному жилеті, в кишеньки якого вкладаються злегка обтяжені пластини. У цьому випадку обтяження припадає на корпус, а не на ноги-руки, так що суглоби зап’ястя і щиколоток будуть у безпеці.

переплавити жир в м’язи

Кардіо-це тільки один з компонентів програми переборення “жирового кризи” середнього віку. Інша важлива складова-силові тренування. Слід займатися ними приблизно 3 рази на тиждень, ні в якому разі не вправляйтеся кожен день. Новітні дослідження в галузі спортивної медицини показали, що для досягнення результату досить робити по 10 – 15 повторів кожної вправи за один підхід. При цьому обтяження може бути невеликим. Можна, правда, підтягнути м’язи, скориставшись зворотного тактикою: робити менше повторів, але з великою вагою. У цьому випадку краще робити по два підходи з 6 – 8 повторів з таким обтяженням, щоб до кінця другого підходу ви вже були стомлені. В результаті ви, по-перше, досягнете більшої витривалості, у-других, наростити м’язову масу, що оздоровить ваш обмін речовин і допоможе спалити зайвий жир, І, в-третіх, зміцните суглоби.

Спочатку тренування можуть вам здатися важкими, але попотіти варто, щоб у майбутньому чуствовать себе бадьорою і повною сил, на відміну від одноліток, які страждають перепадами тиску, суглобовими болями і мігренню. І не бійтеся силових тренувань: фігуру “культуристки” і біцепси, як у Шварцнеггера, ви навряд чи “накачаєте”.

За даними ВООЗ, зайва вага та малорухливий спосіб життя вважаються причиною 1/3 всіх випадків розвитку злоякісних захворювань грудей, кишечника, матки, а також раку яєчників і підшлункової залози.

  • що надіти в 40років
  • як наростити мязи на ногах після 40років

Comments are closed!