Підвищення енергетики організму і правильне харчування (частина 1)

Підвищення енергетики організму і правильне харчування (частина 1) Підвищення енергетики організму і правильне харчування (частина 1)

Автор: Надія Опубліковано: 10 серпень 2012

Важко говорити про успіх, не зачіпаючи підвищення енергетики . Рівень енергії – це паливо

в баку автомобіля, завдяки якому він їде. І якщо, пройшовши нескладний тест. ви зрозуміли, що рівень вашої енергії занадто низький, то пора серйозно братися за себе, додаючи енергії або з допомогою цих способів або спеціальними техніками.

А ще, кажучи про рівень енергетики, неможливо обійти тему харчування. Збалансоване правильне харчування якраз визначає рівень енергетики людини. Наш організм – це величезний біохімічний завод, який постійно вимагає сировину для своєї роботи. І без цієї сировини ніякі особливі техніки вам не допоможуть.

Розглянемо, що ж потрібно нашому організму, щоб отримати у відповідь більше енергії. Банальні питання обійдемо і зробимо акцент на справді важливих речах. Так що уважно вивчайте. І якщо ви скористаєтеся хоча б частиною цих рад, то дійсно, зможете забезпечити собі підвищення енергетики – вона значно у вас виростить.

Джерела енергетики організму

В принципі, ми і їмо тільки для того, щоб тіло отримало необхідну для своєї діяльності енергію. Кількість необхідної енергії залежить від статі, віку, фізичного навантаження і навіть від місця проживання. Чоловікам треба більше енергії, ніж жінкам. Потреба в енергії вище у підлітків, вагітних, годуючих матерів. Жителі холодних районів теж більше потребують, ніж ті, хто живе в умовах тропіків. Будь-яка робота (особливо важка фізична) і заняття спортом вимагає додаткової енергії.

Джерело енергії тіла – корисні речовини. які вибираються з їжі. Тому правильне харчування має забезпечити людину достатньою кількістю корисних речовин. В узагальненому вигляді їх список включає всього п’ять пунктів:

    Вуглеводи – основне джерело енергії для організму (дають до 55% всієї енергії). Білки – теж важливе джерело енергії для нашого організму. Жири – постачають організму до 30% енергії. Вітаміни та мінерали – запускають всі процеси обміну в організмі. Вода – головний провідник і розчинник.

Правильний баланс цих речовин і є запорука бадьорості і припливу сил.

Основи правильного харчування

Не будемо торкатися окремих систем харчування. Правильно кажуть, що на смак і колір товаришів немає. Можна нескінченно сперечатися, чи корисно роздільне харчування, чи варто бути вегетаріанцем, чи потрібно голодувати і т. п. і т. д. Ще раз зазначу, що енергетичні потреби різні для різних людей. Давайте ж таки не будемо всіх стригти під одну гребінку. Нехай кожна людина організовує своє життя так, як йому більше підходить.

Харчування буде правильним . якщо воно буде задовольняти декільком простим правилам:

1) Бути різноманітним, щоб організм отримав усі необхідні речовини (а їх цілих 90 штук!). Білки, жири і вуглеводи повинні бути обов’язково, причому, в пропорції: 30% -30% -40% білків, жирів і вуглеводів відповідно. Кулінарних вишукування взагалі не потрібні: їжа повинна бути простою, смачною і легко засвоюватися.

2) Мати режим. Два важливих моменти: обов’язковий сніданок (він дає заряд на весь день) і частий прийом їжі. Є треба частіше і менше, великі порції їжі викликають відчуття переповнення, втому і млявість. Йоги взагалі радять заповнювати шлунок їжею тільки на 1/2, водою – на 1/4 і повітрям на 1/4.

3) Утримувати корисні жири (омега-3). Без Омега-3 правильне харчування неможливо. Це запорука нормальних обмінних процесів і здоров’я кожної клітинки.

4) Включати достатню води. Це життєво необхідно для кожної людини. Треба багато пити саме води, т. к. вона виводить всі токсини. Інші ж напої, навпаки, можуть дати зайві калорії (особливо, пиво і солодкі напої). У них надто багато цукру. Небезпечно також і те, що вони містять спеціальні підсилювачі спраги. Нестача води є однією з головних причин втоми.

Збалансоване харчування забезпечує нормальна вага людини. Тому відхилення у вазі однозначно вже вказують, що ваше харчування незбалансовано. Ви зараз це можете легко перевірити, розрахувавши свій так званий ІМТ – індекс маси тіла. Для цього свою вагу розділити на квадрат зростання.

Результат 18,5-24,9 – вважається допустимим. Понад 25 – говорить про зайвий вазі, більше 30 – про ожиріння. Результат нижче 18,5 вказує на виснаження організму.

Більш детально, як підвищувати енергетику за допомогою правильного харчування ми розглянемо в наступній статті.

  • Як підвищити енергетику людини

Comments are closed!