Підвищений газоутворення: ефективна профілактика | ВітаПортал – Здоров’я та Медицина

Підвищений газоутворення: ефективна профілактика | ВітаПортал – Здоров’я та Медицина Підвищений газоутворення: ефективна профілактика

Освіта газів завжди супроводжує процес травлення. Звичайне їх кількість не заподіює ніякого дискомфорту. А ось підвищене газоутворення стає проблемою.

Для ефективної профілактики та успішної боротьби з цим неприємним явищем необхідно визначити причину метеоризму.

Причини підвищеного газоутворення

В середньому за добу в кишечнику людини утворюється і виділяється не більше 300 мл газу.

Якщо газоутворення підвищений або відходження газів утруднено, то причина в наступному.

    Заковтування великого об’єму повітря під час їжі, що виникає як поспішали прийомі їжі, при розмові за столом. Порушення травлення через недостатність ферментів і порушення циркуляції жовчі. Дисбаланс мікрофлори кишечника. Наявність механічної перешкоди в просвіті кишечника (спайки, пухлина і т. д.). Порушення моторної функції кишечника (при парезах, інтоксикації і т. д.). Порушення кровообігу. Органічне ураження шлунково-кишкового тракту (наприклад, при таких захворюваннях, як гастрит. коліт).

Постійне підвищене газоутворення вимагає звернення до лікаря для обстеження. Так як підвищене газоутворення – це наслідок якоїсь патології, іноді серйозною.

Лікування буде призначатися виходячи з причини. Якщо підвищене газоутворення епізодичне, його можна спробувати скоригувати дієтою.

Дієта для профілактики підвищеного газоутворення

При метеоризмі необхідно виключити всі продукти, що викликають підвищене газоутворення в кишечнику:

    бобові (горох, квасоля); незбиране молоко (молочні супи, молочні каші припустимі); продукти, що викликають бродіння (квас, пиво, виноград, дріжджі, чорний хліб); продукти, що містять велику кількість грубої клітковини (шпинат, капуста, редис, ріпа); продукти, що містять велику кількість екстрактивних речовин (цибуля, часник); алкогольні напої; газовані напої; жувальна гумка.

Спосіб життя як профілактика метеоризму

Крім дієти при підвищеному газоутворення допоможуть правильний режим дня і культура харчування.

Для профілактики підвищеного газоутворення потрібно:

    приймати їжу регулярно в один і той же час; повноцінний сон у нічний час; достатня рухова активність в період неспання; ретельне пережовування їжі; відсутність відволікаючих факторів під час їжі (телевізор, комп’ютер, співрозмовник і т. д).

Лікарські препарати при підвищеному газоутворення

    Біопрепарати – при необхідності відновити мікрофлору кишечника. Замісна терапія жовчогінні і ферментними препаратами при дефіциті травних ферментів. Спазмолітики і прокинетики для нормалізація моторики кишечника. ентеросорбенти для «вбирання» та виведення зайвих газів. Піногасники – сприяють хляпанню великих бульбашок газу, що полегшує і прискорює їх виведення з кишечника.

Підвищений газоутворення – це вторинний симптом, і якщо є побоювання, що його причиною може бути органічне захворювання шлунково-кишкового тракту, слід звернутися до гастроентеролога.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00986 sec