Підтягування на перекладині. Користь від підтягувань

Підтягування на перекладині. Користь від підтягувань Підтягування на перекладині. Користь від підтягувань

Підтягування на перекладині має стати одним з ваших основних вправ. У разі, якщо з якоїсь причини ви не можете посітетіть спортивний зал, підтягування на турніку допоможуть вам зберегти спортивну

форму.

Так яка ж користь від підтягувань? Ця вправа допомагає значно розвинути м’язи спини. Крім того, підтягуючись людина розвиває і безліч інших м’язів, побічно опрацьовуючи всю верхню половину тіла. Все, що потрібно для підтягувань це турнік або поперечина. Турніки є, практично, у всіх спортзалах і на вулиці у дворах і спортмайданчиках. Не складає труднощів обладнати турнік у себе вдома.

Набрати масу за допомогою підтягувань не вдасться, але з їх допомогою відмінно зміцнюються і розтягуються не тільки м’язи спини, а й м’язи рук.

Техніка підтягувань дуже проста і доступна абсолютно всім. Але як я переконався безліч людей, тренуючись в спортзалах, не мають про неї, рівним рахунком, ні якого уявлення. Коротенько, теорія така: чим ширше хват руками за поперечину, тим більше навантаження лягає на найширші м’язи спини; ніж вже хват – тим більше навантаження лягає на біцепси. Якщо підтягуватися, торкаючись поперечини потилицею, то найширші м’язи розтягуються в ширину. А якщо підтягуватися, торкаючись підборіддям, то найширші розтягуються ще й у товщину. При вузькому хваті, долонями до себе, додаткове навантаження отримує нижня частина найширших, що знаходиться в районі талії.

Я раджу з перших же тренувань включати підтягування у свою тренувальну програму. Хват потрібно використовувати ширше плечей, так навантаження більше ляже на м’язи спини. Підтягування – єдина вправа в якому я дозволяю собі зробити до шести підходів. У кожному підході підтягуйтеся стільки, скільки зможете. Перший підхід (разминочний) виконайте середнім хватом – трохи ширше плечей, до торкання підборіддям поперечини. Наступні підходи виконуйте широким хватом, підтягуючись до торкання поперечини потилицею. В середньому у вас має виходити не менше 10-12 повторень перші два підходи з наступним зниженням кількості повторень в підході. Паузи між підходами не повинні перевищувати 1,5 хвилин. Досить включати підтягування в одне тренування на тиждень. А раз на місяць, виконувати підтягування торкаючись поперечини НЕ потилицею, а підборіддям. Для різноманітності, можна починати виконувати підхід підтягуючись до торкання поперечини потилицею, потім останні два-три повторення до торкання підборіддям, а після цього, не зупиняючись виконати ще пару-трійку підтягувань вузьким хватом, долонями до себе.

Підтягуватися потрібно спокійно, без ривків, у зручному для вас темпі. Опускаючись, не слід кидати тіло в низ, не слід також сильно протидіяти опусканню в нижню точку. Потрібно опустити тулуб підконтрольне, здебільшого під своєю вагою. Коли тулуб перебувати в нижній точці, руки повинні бути повністю випрямленні. Не забувайте про подих: опускаєтеся – вдих; підтягуєтеся – видих.

Деякі атлети виконують підтягування, закріпивши на поясі вантаж, тим самим, даючи собі додаткове навантаження. Я вважаю це справою на любителя. Сам я рідко подвешиваю на пояс вантаж, мені подобатися просто підтягуватися. Деякі атлети використовують кистьові ремені для більш міцної фіксації кистей на перекладині. Я теж користуюся кистьовими ременями, але намагаюся робити це якомога рідше і вдаюся до кистьовим ременям, в основному, в останніх, завершальних підходах.

Крім найширших м’язів спини, підтягування здорово розтягують біцепси і м’язи передпліччя. а також зміцнюють кистьовий хват. Багато хто не здогадується про те, яку роль відіграють підтягування у формуванні біцепса. А між тим, під час підтягувань, біцепс отримує хорошу розтяжку, особливо в області ліктьового суглоба, яка є найчастіше проблемної у багатьох атлетів. Крім цього біцепс отримує відмінне розвиток в ширину, формуючи чудовий кульку при згинанні руки в лікті. Нагадаю, що масу біцепса підтягуваннями не набрати, а домогтися акуратної й збалансованої форми цілком можливо.

Підтягування цінні ще й тим, що ними можна замінити повноцінне тренування тоді, коли на неї немає часу, або тоді, коли ви знаходитесь далеко від спортзалу. Часто коли я змушений пропустити тренування, я все ж прагну хоча б по підтягуватися, зберігаючи тим самим тонус м’язів спини і рук.

Дуже корисно при виконанні жимів штанги або гантелей лежачи, між підходами виконувати підтягування. При чергуванні жимів лежачи і підтягувань, навантажуються м’язи-антагоністи (м’язи-антагоністи – це м’язи виконують протилежні функції), що сприяє їх кращому спільному розвитку, а також розтягує грудні м’язи, підвищуючи ефективність жимів.

Ще одним не маловажним доказом на користь підтягувань служить те, що Арнольд Шварценеггер вважав їх одним з улюблених вправ. Як свідчать багато авторів Арнольд буквально фанатів від підтягувань, і, починаючи підтягуватися, виконував підхід за підходом, не зупиняючись до тих пір, поки не набирав у сумі 100 повторень. А адже його найширші м’язи спини і біцепси досі є еталоном, і вважаються його самими розвиненими м’язами. Чи не підтягування чи йому допомогли?

Існують вправи за своїм впливом нагадують підтягування. Це тяги поперечини вниз на тренажері. Безсумнівно, ці вправи важливі для формування спини, але, на мій погляд, вони не замінюють підтягувань. Я поділяю між собою підтягування і тяги на тренажері. І вважаю, що ні в якому разі не можна заміняти підтягування тягами на тренажері.

У висновку хочу розповісти про травматизм який таять у собі підтягування. Фізіологічно, під час підтягувань, ліктьовий суглоб поводиться протиприродно. Підтягування змушують ліктьовий суглоб вигинатися в неприродному для себе становищі, що в кінцевому підсумку може привести його до травми. У мене є досвід травмування ліктьового суглоба, але не під час підтягувань, а під час тяги поперечини, вниз сидячи на тренажері. Я вважаю, що тяга на тренажері більш небезпечне для ліктів вправу, ніж підтягування. На тренажері техніка виконання вправи дещо інша, на ньому можна навантажити велику вагу. Найчастіше, вичавлюючи останнє повторення в підході, тягнеш поперечину вниз мало не всім тілом, при цьому ноги жорстко зафіксовані. При підтягуваннях цього не відбувається, ноги вільно звисають і при вичавлюванні останнього повторення, лікті не вивертаються під такими небезпечними кутами, як при тязі поперечини.

Інші статті за темою:

  • підтягування на турніку програма для маси
  • Шварцнегер підтягування
  • користь підтягування на перекладині
  • Чим допомагае турник
  • Підтягування на мисяць
  • вправа: підтягування на перекладині
  • вправи в залі які заміняють підтягування
  • якщо підтягуватися на турніку можна підрости
  • користь підтягування
  • користь пидтягуванъ

Comments are closed!

_0.32MB/0.00610 sec