Підготовка до УЗД органів черевної порожнини. Що потрібно від пацієнта? | Сам собі Гіппократ

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини. Що потрібно від пацієнта? | Сам собі Гіппократ Підготовка до УЗД органів черевної порожнини. Що потрібно від пацієнта?

За статистикою УЗД органів черевної порожнини є одним з найпопулярніших досліджень.

За допомогою нього, наприклад, можливо встановити наявність каменів у нирках або жовчному міхурі, визначити розміри внутрішніх органів і їх пошкодження, виявити наявність вільної рідини в черевній порожнині і т. д.

Сьогодні ми не будемо розбиратися з показаннями до УЗД і його результатами, а поговоримо виключно про підготовку до ультразвукового дослідження. Що потрібно від нас, щоб діагностика була більш точною?

Підготовка до УЗД черевної порожнини.

Якщо ви уважно слухали вчителя на уроці фізики, то знаєте, що повітря – дуже погана середу для поширення ультразвуку. З цієї причини необхідно знизити газоутворення перед проведенням УЗД.

Для цього за 2-3 дні до проведення УЗД слід почати дотримуватися дієти, що виключає продукти, що підсилюють газоутворення.

Продукти, які не слід їсти при підготовці до УЗД органів черевної порожнини:

    бобові; молочні продукти; кондитерські вироби і солодке; чорний хліб; сирі овочі і фрукти; жирне м’ясо; квашена капуста; міцну каву, алкоголь, соки.

Цей список я взяв з пам’ятки, яку мені видали перед дослідженням. Здивований, що в ньому не виявилося газованої води. Я не лікар, але все ж упевнений, що при підготовці до УЗД газовану воду необхідно обов’язково виключити.

Приймати їжу протягом дня краще частіше, але меншими порціями (4-5 разів оптимальний варіант). Питний режим звичайний.

На додаток до дієти лікар, направляючий вас на УЗД може призначити прийом препаратів, що поліпшують травлення і знижують газоутворення (до перших, наприклад, відноситься фестал, до других – активоване вугілля).

Безпосередньо перед дослідженням забороняється приймати їжу протягом 8-12 годин, пити воду теж не рекомендується.

Зазвичай УЗД проводиться вранці, в такому випадку останній прийом їжі – це вечеря.

Але дослідження може проводитися і в денний час. Тоді пацієнтові дозволяється поснідати не менше ніж за 6 годин до процедури.

З харчуванням при підготовці до УЗД черевної порожнини розібралися, тепер давайте звернемо увагу на інші моменти.

Якщо ви приймаєте ліки.

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини не має на увазі припинення лікування, але варто попередити про це як лікаря, що направляє вас на дослідження, так і лікаря ультразвукової діагностики.

Якщо вам проводили ФГДС або гастрографію.

Не рекомендовано робити УЗД черевної порожнини, якщо протягом двох найближчих днів вам проводили ирригоскопию або гастрографію. Також бажано уникнути проведення ФГДС перед ультразвуковим дослідженням.

Якщо ж такі обстеження вам все-таки провели, то обов’язково попередьте лікаря, що робить вам УЗД.

Що ще заборонено?

Не рекомендовано курити перед обстеженням, жувати жуйку – це може спровокувати спазм шлунка і в підсумку неправильний діагноз.

Як бачите, підготовка до УЗД органів черевної порожнини досить проста і не вимагає особливих обмежень або неприємних дій. Проте, нехтувати перерахованими вище правилами не варто, так як від вашої підготовки залежить точність результату.

Що ж стосується самої процедури, то боятися її не варто – обстеження проходить абсолютно безболісно і швидко. Якщо ніяких відхилень у вас немає, то УЗД відніме у вас не більше 10 хвилин.

Так, не забудьте відключити мобільний телефон, коли зайдете в кабінет УЗД!

З повагою, Бата Павло

Comments are closed!

_0.31MB/0.00537 sec