Підготовка до УЗД органів черевної порожнини: Медичний блог лікаря швидкої допомоги

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини: Медичний блог лікаря швидкої допомоги Коментарі Підготовка до УЗД органів черевної порожнини

Опубліковано 1 липня 2012

Щоб повітря в петлях кишечника не заважав ультразвуковому

скануванню, перед УЗД органів черевної порожнини проводять підготовку .

За 3 доби до УЗД потрібно дотримуватися дієту, яка знизить газоутворення в кишечнику.

Набір дозволених продуктів перед УЗД черевної порожнини:

    зернові каші: гречана, овес на воді, ячна, лляна, м’ясо птиці або яловичина, нежирна риба – приготована на пару, запечена або відварена, 1 яйце некруто в день, нежирний сир.

Харчування має бути дробовим, 4-5 разів на добу кожні 3-4 години . Прийом рідини (вода, неміцний чай) близько 1,5 л на добу.

Останній прийом їжі – у вечірній час (легкий вечеря).

УЗД черевної порожнини можна проводити як в ранкові години (натще), так і після 15 годин . Якщо дослідження проводиться після 15 годин, можна поснідати в 8-11 годин ранку, після чого не можна вживати їжу і воду.

З дієти потрібно виключити продукти, що підвищують газоутворення в кишечнику:

    сирі овочі і фрукти, бобові (горох, квасоля), хліб і здоба (печиво, торти, булочки, пиріжки), молоко і молочні продукти, жирні сорти риби і м’яса, солодощі (цукерки, цукор), міцну каву і соки, газовані напої, спиртне.

При необхідності призначають прийом препаратів, поліпшують травлення (фестал або мезим 3 рази на день по 1 таб. після їжі) і знижують газоутворення (активоване вугілля або симетикон).

При схильності до запорів напередодні ранкового дослідження в 16 годин прийняти рослинне проносне всередину (сенаде) або ввести в пряму кишку свічку з бісакоділом (залежно від переносимості).

При наполегливих запорах при неефективності проносних рекомендується очисна клізма напередодні дослідження (не пізніше ніж за 12 годин до УЗД). За 2 години до обстеження прийняти активоване вугілля 5 – 10 таблеток або симетикон (залежно від переносимості).

Для підготовки до УЗД органів черевної порожнини за 1 день до дослідження – по 2 капсули симетикону або по 2 чайні ложки його емульсії 3 рази на добу і в день дослідження вранці – 2 капсули або 2 чайні ложки емульсії. Дженерики симетикону – дісфлатіл, метеоспазміл, Еспумізан.

Не рекомендується проводити УЗД черевної порожнини відразу після рентгеноконтрастного дослідження ШКТ (наприклад, після ирригоскопии, гастрографіі), а також після ендоскопічного дослідження (ФГДС, колоноскопія). Якщо ж такі дослідження проводилися, потрібно обов’язково повідомити про них лікаря ультразвукової діагностики.

Перед УЗД черевної порожнини не рекомендується жувати гумку, смоктати льодяники. Курити також небажано, оскільки це може призвести до спазму шлунка і в підсумку до неправильного діагнозу.

Якщо пацієнт регулярно приймає лікарські препарати . відміняти лікування у зв’язку з УЗД не можна, але слід повідомити про прийнятих ліках лікаря. Не рекомендується приймати спазмолітики перед дослідженням.

Особливості підготовки до до УЗД черевної порожнини у дітей :

    діти до 1 року – по можливості пропустити одне годування, можна підійти перед наступним годуванням (тобто не годувати 2 – 4 години); не пити за 1 годину до дослідження. діти від 1 року до 3 років – не їсти протягом 4 годин; не пити за 1 годину до дослідження. діти старше 3 років – не їсти не менше 6-8 годин; не пити за 1 годину до дослідження.

На УЗД бажано принести результати попередніх ультразвукових досліджень . якщо вони були. Це допоможе лікарю оцінити динаміку змін.

  • підготовка до гастрографіі
  • Узд черевної порожнини натще

Comments are closed!

_0.31MB/0.00746 sec