ПЕС і КОТ: Дієта для цуценят

ПЕС і КОТ: Дієта для цуценят Дієта для цуценят

Раціон взрослеющих цуценят повинен містити протеїн, вуглеводи, жири, вітаміни, мінерали та воду (всі – в необхідних пропорціях)

Раціон взрослеющих цуценят повинен містити протеїн, вуглеводи, жири, вітаміни, мінерали та воду (всі – в необхідних пропорціях).

Корми для цуценят. задовольняють цим вимогам називаються повної або збалансованою дієтою. Необхідна кількість корму змінюється з віком, а також залежить від породи, статі та активності.

Протеїни складаються з 23 різних амінокислот, з яких 13 організм собаки здатний синтезувати самостійно. Однак, інші 10 амінокислот (їх називають незамінними) тварині необхідно отримувати ззовні. Протеїни часто називають цеглинками, з яких будуються тканини.

Біологічне значення конкретного протеїну – це здатність протеїну надати організму амінокислоти (зокрема 10 незамінних), причому надати їх в необхідних пропорціях. В основному тваринні протеїни (м’ясо та м’ясні субпродукти) мають більшу біологічне значення, ніж овочеві протеїни (соя і кукурудзяний глютін).

Жири використовуються організмом для отримання енергії і незамінних жирних кислот, а також для транспортування вітамінів A, D, E і K. Крім того, жири роблять корм більш смачним для цуценяти, сприяють підтримці хорошого стану шкіри та вовни. Однак, надмірне споживання жирів може привести до прискореного зростання і ортопедичним захворювань, ожиріння. Протухлий жир знищує вітаміни E і A, а також лінолеву кислоту, що призводить до нестачі цих поживних речовин. Виробники комерційних кормів додають у свою продукцію антиоксиданти, щоб запобігти протуханіе і збільшити термін придатності.

Вуглеводи складаються в першу чергу з цукрів, крохмалю і целюлози. Собаки отримують вуглеводи з рослинної їжі, такий як зерна та овочі. Сахара повністю Перетравлюваність, тоді як крохмаль потребує обробки для того, щоб бути засвоєним цуценям. Целюлоза НЕ Перетравлюваність, однак, вона необхідна для правильного функціонування шлунково-кишкового тракту.

Вуглеводи – це прямий джерело енергії, вони допомагають економити протеїн. Без вуглеводів і жирів організму цуценя довелося б переробляти протеїн у глюкозу, щоб отримати енергію, замість того, щоб використовувати його для побудови тканин.

Вітаміни необхідні для багатьох хімічних реакцій, що протікають в організмі. Вітамінам A, D, E і K необхідні жири для того, щоб бути засвоєними. Вітамін B розчинний у воді і легко засвоюється. Вітамін C теж розчиняється у воді, але він не потрібен собакам, тому що їх організм може сам синтезувати цей вітамін.

Мінерали потрібні для росту і розвитку, а також для протікання деяких хімічних реакцій в організмі. Надмірне споживання мінералів може завдати шкоди цуценяті, особливо це стосується кальцію і фосфору.

Вода – це найбільш важлива поживна речовина для всіх тварин. Здорові цуценята самі регулюють її споживання, якщо чиста і свіжа вода завжди доступна.

Збалансований раціон

Отже, цуценятам потрібна дета, що надає їм протеїни, жири, вуглеводи, вітаміни мінерали та воду в необхідних кількостях. Комерційні корми – це найбільш зручний спосіб добитися того, щоб Ваш вихованець отримував ці речовини в правильних пропорціях.

Виробники харчування для тварин розробили корми, які можуть повністю забезпечити потреби цуценя (не потрібно ніяких додаткових добавок). Етикетки таких кормів зазвичай містять слова «complete and balanced nutrition» («Повне і збалансоване харчування»). Такі заяви виробників перевіряються державними організаціями США. Чи не гарантується, що комерційний корм забезпечує повну і збалансовану дієту, якщо цього не заявлено на його етикетці.

Офіційно вважається, що корм задовольняє потреби цуценят, якщо він досліджений в лабораторії на предмет наявності всіх необхідних поживних речовин. Якщо саме так доводиться заяву про повне і збалансованості, то на етикетці має значитися щось подібне: «Meets the nutritional requirements of puppies established by the American Association of Feed Control Officials (AAFCO)» («Задовольняє потреби цуценят в поживних речовинах, встановлені американською асоціацією державного контролю за продуктами харчування (AAFCO)»).

Інший метод дослідження корми – безпосередньо годівля тварин і моніторинг їх здоров’я. Якщо виробник проводив таке тестування, то на етикетці буде написано щось на кшталт «Complete and balanced nutrition for growing dogs based on AAFCO feeding trials» («Є повним і збалансованим харчуванням для молодих собак на підставі проходження тестів AAFCO»). Це кращий метод (порівняно з попереднім).

Повні і збалансовані комерційні корми для цуценят зазвичай зустрічаються у вигляді консервів і сухого корму. І ті й інші містять необхідні живильні речовини, їх основна відмінність у кількості води в продукті. Зазвичай консерви смачніше, а сухі корми дешевше.

Після того, як Ви знайшли потрібний корм, дотримуйтеся свого вибору і оцінюйте результати. Якщо постійно перескакувати з одного корму на інший, результатом може бути вередливість до їжі, ожиріння та інші проблеми. Якщо щеня зростає і виглядає здоровим, це найкраща оцінка обраного корму.

Якщо був обраний відповідний збалансований корм, зростаючим собакам не вимагаються вітамінні або мінеральні добавки; не використовуйте їх, не проконсультувавшись з ветеринаром. Надлишок кальцію, фосфору і вітаміну D може призвести до ортопедичних захворювань. Повноцінна і збалансована дієта і постійний доступ до свіжої води – це все, що потрібно більшості цуценят для повноцінного розвитку.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00674 sec