Пам’ятка для донора від Центру крові м. Астани – 9 березня 2011 – Donors. kz – донорство в Казахстані, форум, тести, статті

Пам’ятка для донора від Центру крові м. Астани – 9 березня 2011 – Donors. kz – донорство в Казахстані, форум, тести, статті

Завантажити цю пам’ятку в форматі Microsoft Word (doc)

Рекомендації донору після дачі крові:

Що слід робити після дачі крові

1.После

видалення голки з вени слід придавити місце уколу. потім зігнути руку в лікті і тримати 10 хв.

2. Рекомендується рясне пиття і відпочинок як мінімум 10 хвилин у приміщенні донорського пункту, а також вживання більшої кількості рідини. ніж зазвичай. протягом найближчих 24 годин після дачі крові.

3.В разі поганого самопочуття негайно повідомте про це кому – небудь з працівників донорського пункту.

4.Не покидайте пункт забору крові без дозволу персоналу.

Чого не слід робити після кроводачи.

1.Не слід палити і вживати алкогольні напої протягом 2 годин.

2.Не слід займатися діяльністю, що вимагає значних зусиль, протягом 8 годин.

3.Не слід піднімати тяжкості і вчиняти дії пов’язані з фізичним навантаженням рукою з якої проводився забір крові протягом 2-х годин

Спасибі що ви погодилися здати кров

Вашої уваги пропонуються відповіді на найбільш поширені запитання

Скільки і чому?

Для повноцінного забезпечення зростаючих потреб у донорській крові системі охорони здоров’я м. Астана необхідно отримувати 250 порцій крові в день (50 порцій на 1000 жителів).

Забір донорської крові в м. Астана здійснює ГККП «Центр крові» м. Астана розташований за адресою 23 вулиця д. 10 та виїзні бригади центру на базі підприємств і організацій міста.

До теперішнього часу не створено штучного замінника людської крові, тому переливання крові від людини до людини дозволяє врятувати життя.

* Чому важлива добровільна здача крові?

Для забезпечення якості та безпеки донорської крові дуже важливо, здача крові була добровільною і безоплатною. Добровільні донори здатні повідомити достовірну інформацію про певних життєвих звичках і медичних проблемах, здатних заподіяти шкоду хворим, яких кров буде перелита. Важливо також знати, що вся повідомлена Вами інформація, як і результати тестування зданої крові, будуть зберігатися в суворій секретності. Переконливо просимо не здавати кров, щоб зробити обстеження на СНІД.

* Хто може здавати кров?

Кожна здорова людина у віці від 18 і з вагою більше 50кг може стати донорам без будь-якої небезпеки для власного здоров’я.

Донор може здавати кров кожен 2 місяці без яких або негативних наслідків для здоров’я.

Що роблять з кров’ю?

Кожна порція крові перевіряється на групову і резус належність, наявність інфекційних захворювань (вірусний гепатити С, В сифіліс. ВІЛ 1,2, бруцельоз)

Донори. в крові яких виявлено ознаки зараження про вищеперелічених захворювань, отримують про це повідомлення направляються на лікування. Здані ними порції крові знищуються. Відповідно до закону, інформація про це зберігається в суворій секретності.

Повідомлення так само надсилається донорам, у яких виявляється рідкісні групи крові.

використання донорської крові

Обсяг порції крові становить 450мл. з кожної порції крові можна отримати кілька компонентів, у кожного яких існують певні час і температура зберігання. Хворий отримає тільки той компонент крові, який необхідний для успішного лікування відповідно сучасними медичними концепціями.

Comments are closed!