Овочева дієта для схуднення: головне – різноманітність! Результати, переваги та протипоказання овочевої дієти для схуднення

Овочева дієта для схуднення: головне – різноманітність! Результати, переваги та протипоказання овочевої дієти для схуднення. Овочева дієта для схуднення: головне – різноманітність!

Овочева дієта для схуднення дуже ефективна, і на перший погляд здається абсолютно безпечною.

Тим не менш, перед тим, як почати її практикувати, необхідно отримати консультацію лікаря – можливо, саме вам тимчасова нестача білка обернеться виникненням проблем з ШКТ або іншими захворюваннями.

Плюси і мінуси овочевої дієти для схуднення

Чим в першу чергу корисна овочева дієта для схуднення? Будь-який лікар-дієтолог скаже вам, що овочі є обов’язковим компонентом здорового раціону, так як є багатим джерелом вітамінів, мінералів, органічних кислот, вуглеводів, білків і так далі. Зупинившись на овочевій дієті для схуднення ви також проведете профілактику цілого ряду захворювань дихальних шляхів, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту і мн. ін Правильно збалансованої овочевої дієти для схуднення можна дотримуватися протягом тривалого часу – це називається веганскої дієтою, яку впродовж усього життя дотримуються прихильники такого стилю харчування без будь-якої шкоди для здоров’я.

Недоліком овочевої дієти (як власне і майже будь-якої дієти для схуднення) може з’явитися її невелика калорійність – як відомо, тривале дотримання низькокалорійної дієти може значно сповільнити метаболізм, тому не слід дотримуватися її більше двох тижнів. Якщо ж ви ще не досягли бажаного результату, то включіть в раціон трохи відвареного м’яса або молочні продукти або ж збільшите енергетичну добову цінність за допомогою овочів.

Принципи овочевої дієти для схуднення

Суть овочевої дієти для схуднення в вживанні протягом дня страв з 1,5 кг сирих, варених і тушкованих овочів, загальною енергетичною цінністю на 1100-1300Ккал. Важливо, щоб порції були невеликими, але кількість прийомів їжі досягало 4-5 разів на день – це так зване дробове харчування, яке є самим правильним стилем харчування для здоров’я людини.

Дотримуватися овочеву дієту для схуднення краще в ті періоди, коли на ринках і магазинах вашого регіону можна знайти багато свіжих сезонних овочів – наприклад, навесні, влітку або восени. Раціон має бути різноманітним – ви напевно схуднете на одній капусті та огірках, але навряд чи таку систему харчування можна вважати здоровою. Крім овочів ваш раціон повинен містити зелень – цибуля, кріп, петрушку, м’яту і ін Для кращого засвоєння овочів рекомендується вживання молочних продуктів – молока і кефіру з низьким вмістом жиру.

Пам’ятайте, що калорійність овочів може сильно залежати від способу їх приготування – так, наприклад, картопля, запечена в мундирі, більш корисний, ніж смажена або варена картопля, а глікемічний індекс моркви сильно підвищується після її відварювання. Знаючи ці прості правила і експериментуючи в приготуванні страв ви зможете дотримуватися овочевої дієти для схуднення тривалий час без шкоди для здоров’я.

Comments are closed!

_0.31MB/0.01358 sec