Ответи@Mail. Ru: харчування при газоутворенні

Ответи@Mail. Ru: харчування при газоутворенні харчування при газоутворенні

Лариса Копач Учень (116), закрито 1 рік тому

– * НІНЕЛЬ * – Штучний Інтелект (936195) 1 рік тому

Неприємні відчуття від переїдання можна зменшити сорбентами, оскільки вони мають властивість поглинати надлишок газів. Можна приймати препарати на основі симетикону, оскільки він здатний дробити повітряні бульбашки, завдяки чому вони не перерозтягують стінки кишечника і легко виводяться з організму. Справитися з дисбактеріозом можна при застосуванні лакто -, біфідобактерій.

У тому випадку, якщо газоутворення в шлунку викликано захворюваннями, тоді потрібно звертатися до медиків для призначення курсу лікування, оскільки лікувати потрібно причину, а не наслідок, виявляється підвищеним газоутворенням, що приносить неприємні відчуття і навіть болю.

У тому випадку, якщо їжа або банальне переїдання викликало газоутворення, як позбутися самостійно від неприємних відчуттів? Їжа, може викликати газоутворення, як позбутися – налаштуванням шлунка, тобто необхідно підібрати правильний раціон харчування, мінімізувавши прийом ряду продуктів харчування, які можуть виступати в якості провокаторів: картопля, свіжий хліб, сирі овочі, пиво, дріжджове тісто, яблука і т. д.

Можна приймати активоване вугілля як профілактичний засіб, що допомагає уникнути або зменшити газоутворення. Приймати його необхідно з розрахунку: на 10 кг власної ваги – 1 таблетка вугілля. Вугілля має здатність збирати і виводити токсини з вашого організму.

З народних засобів зменшують газоутворення, як позбутися:

– Кропова вода. Такий настій слід приймати задовго до прийому їжі по? склянки;

– Суміш з укропного масла і води в пропорції 1:10 приймають по 1 ст. л. не менше 6 разів протягом дня;

– Настій товченої петрушки. Настоюється він не менше 8 годин, а пити його потрібно рівними порціями протягом усього дня і т. д.

******************************

Корекція дієти.

Необхідно виключити з раціону харчування продукти, що сприяють підвищеного газоутворення.

Виключаються:

– бобові (сочевиця, боби, квасоля, горох);

– продукти, що містять грубу клітковину і екстрактивні речовини (капуста, шпинат, щавель, цибулю, часник, ріпа, редис, редька, яблука, агрус, малину, фініки і т. д.);

– продукти, що викликають бродильні процеси (квас, пиво, чорний хліб, виноград, родзинки і т. д.);

– незбиране молоко;

– газовані і алкогольні напої;

У раціоні обмежують прийом важкоперетравлюваної білкової їжі (свинина, баранина, гусятина, гриби) і легкозасвоюваних вуглеводів (цукор, випічка, печиво, торти і тістечка). Рекомендується вживання кисломолочних продуктів, розсипчастих каш з гречаного і пшоняної круп. Їжа повинна готуватися на пару, шляхом гасіння або варіння. Перевагу слід віддавати хлібу з пшеничного борошна грубого помолу вчорашньої випічки.

Іноді газоутворення може з’явитися внаслідок стресу навіть у абсолютно здорових людей. Причиною посилення газоутворення в силу фізіологічних вікових змін може з’явитися вік, як дитячий, так і похилий.

Comments are closed!