Особливості тренувань для мезоморфа – FitToday. ru

Особливості тренувань для мезоморфа – FitToday. ru Особливості тренувань для мезоморфа

Мезоморфи – це щасливчики, щедро обдаровані природою як зовнішніми, так і силовими показниками: чоловіки цього типу володіють великою фізичною силою і розвиненою від природи мускулатурою, вони пропорційно складені – довгий

торс, потужна груди, широкі плечі… Жінки такого типу статури також виділяються серед інших осіб жіночої статі красивою атлетичною фігурою і високими силовими показниками.

Мезоморф робить успіхи в спорті набагато швидше, ніж ектоморф або ендоморф, йому все дається начебто просто так: захотів наростити м’язову масу – будь ласка, немов би тільки коштувало виявити подібне бажання, як результат вже в наявності. Проте все не так просто, і одного бажання тут явно недостатньо.

Як і людям з іншими типами статури, мезоморфу для досягнення найкращого результату потрібно постійно працювати над собою, тренуватися, причому тренування повинні бути грамотно сплановані, тільки за такої умови зростання сили і м’язової маси справді піде по самому прискореним варіантом.

Отже, як же правильно побудувати мезоморфу тренування для досягнення найкращого результату?

Дуже важливо дотримувати наступне правило: ніякого одноманітності. Чим частіше міняєш схеми тренувань – тим краще, не бійся експериментів, бійся звикання. Так що потрібно постійно змінювати кількість підходів і повторень, застосовуй різні варіації тимчасових інтервалів між тренуванням і відпочинком, і міняй час самого тренування, експериментуй з різними вагами і т. д. – Це запорука успіху.

Тепер – про прийоми і вправах. Вмикай обов’язково в свої тренування «формують» вправи – твоє тіло відмінно на них реагує. Крім того, тобі показані швидкі рухи з використанням великих ваг.

Ти тренуєш різні м’язові групи, ми для прикладу наведемо квадріцепси. Почати потрібно обов’язково з гарного розігріву, після цього – базові вправи (присед, наприклад), потім-Гак-присед або жими ногами, а після приходить черга формують вправ (наприклад, нехай це будуть розгинання ніг у верстаті).

Тренуючи задню поверхню стегна, мезоморфу слід почати з тяги із прямими ногами, а завершити знову ж-яким формує вправою (хороший варіант – згинання ніг стоячи у верстаті).

Для гомілки ефективні вправи з використанням великої ваги, як варіант – підйоми на носках стоячи у верстаті.

Ось хороша комбінація тренувань, використовуючи яку ти напевно прискориш ріст м’язової маси і силових показників: інтенсивно тренуйся близько 4 тижнів, після чого одну – два тижні дай собі відпочити, займаючись легкими тренуваннями.

Далі – кілька слів про те, як повинен харчуватися мезоморф для найкращих показників м’язового і силового зростання. Насамперед, звертай увагу на те, щоб рівень споживання вуглеводів і протеїну був на досить високому рівні. Два грами на кг. ваги – ось твоя мінімальна добова доза протеїну.

Твій організм влаштований так, що достатньо просто трохи збільшити в своєму раціоні споживання жирів і протеїну – і твої силові показники підуть у ріст.

Силові показники і м’язова маса зростає – а вага мезоморфа залишається приблизно на тій же позначці – і це правильно. Масу потрібно набирати поступово. Адже твоє завдання – не просто збільшитися в обсязі і стати схожим на шафу, який насилу пересувається на коліщатках, а набрати якісну м’язову масу. До речі, набір м’язової маси відбувається набагато швидше, рівень твоїх жирових відкладень не перевищує 16 відсотків (для жінок – 22 відсотків).

Що стосується аеробіки.

Якщо твоя основна мета спрямована на збільшення м’язової маси, то до таких видів тренувань, як аеробні, треба підходити дуже обережно, з тієї простої причини, що якщо перестаратися, наприклад, з бігом, то це може бути навіть зворотний результат. А тобі, як мезоморфу, взагалі краще біг взагалі звести до мінімуму.

Хоча є такі мезоморфи, які використовують спринтерський біг як відмінний засіб для розвитку литкових м’язів і задньої поверхні стегна.

У кожному разі, аеробні заняття не повинні перевищувати кількості двох – трьох тренувань на тиждень.

Взагалі, для твого статури набагато переважніше користування степпером або велотренажером. Приблизно три рази на тиждень, по пів години на тренування (включаючи в цей же час п’ятихвилинний розігрів і п’ять хвилин на охолодження), не забувай при цьому стежити за тим, щоб частота твого пульсу перебувала в робочому діапазоні. Для визначення робочого діапазону використовуй цю формулу: 220 мінус твій вік помножене на 0.6 і 0.8.

І останнє – невелике попередження. Те, що мезоморф може в короткий проміжок часу наростити велику м’язову масу і значно збільшити силу, відомий факт, тому деякі товариші для максимального прискорення результатів викладаються на тренуваннях до межі, тим самим, уподібнюючи власний організм загнаного коня. Такий підхід в корені неправильний і лише віддаляє результат, інтенсивні тренування – це добре, але у всьому потрібно знати міру. Замість очікуваного прогресу таким чином можна отримати лише травми і стан застою.

Якщо ти за своєю природою мезоморф – то тобі багато в чому пощастило, але цей факт не звільняє від серйозного підходу до тренувань і власній дієті. Дотримуйся ці правила – і результат не змусить себе чекати!

Поділіться посиланням на вподобаний матеріал

Comments are closed!

_0.31MB/0.00814 sec