ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ТРЕНУВАНЬ ДЛЯ мезоморфа » Фатальна енергія

ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ТРЕНУВАНЬ ДЛЯ мезоморфа » Фатальна енергія ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ТРЕНУВАНЬ ДЛЯ мезоморфа або як потрібно тренуватися тому, кому тренуватися не обов’язково

Благословенні будьте, мезоморфи! Здається, що ці обдаровані природою люди, набирають м’язову масу тільки подумавши про неї. Ну. може не так швидко, звичайно,

але серед бодібілдерів цей тип відчуває найменші проблеми зі швидкістю росту результатів. Але, незважаючи на схильність до легкого набору м’язової маси, мезоморф також потребує в правильному підборі тренувальної програми і режиму харчування.

Хто такі ж мезоморфи? Типовий мезоморф-чоловік мускулистий і сильний від природи, володіє довгим торсом і широкої, потужної грудьми. Мезоморф-жінка більш сильна, м’язиста і атлетична, ніж інші жінки. Силові показники мезоморфа збільшуються дуже швидко, так само швидко ростуть і обсяги м’язів, особливо при правильному підборі режиму тренувань.

Мезоморф добре реагує на тренування, яка включає в себе швидкі рухи з великими вагами, а також “формують” вправи. Чим більше варіацій в програмі тренувань, тим краще будуть результати.

Візьмемо, наприклад, квадріцепси. Після гарного розігріву, мезоморф повинен починати тренування цієї м’язової групи з хорошого базового вправи, типу приседа, потім посилити свої страждання допомогою Гак-приседа або жимів ногами, і остаточно добити себе формують вправою типу разгибаний ніг??у верстаті.

Для задньої поверхні стегна картио0 вигладить схоже. Мезоморф починає з тяги із прямими ногами і закінчує формує вправою, наприклад згинань ніг стоячи у верстаті. Для гомілки першою вправою буде підйоми на носках стоячи у верстаті з великою вагою, потім – жим невеликої ваги носками ніг у верстаті для жиму ногами.

Чим різноманітніше, тим краще. Мезоморф повинен постійно міняти все, що можна поміняти в режимі тренування: кількість підходів, повторень, тривалість тренування і відпочинку, кількість тренувальних днів у тижні, робочі ваги, кути виконання вправ. Також потрібно варіювати інтенсивність тренувань.

Хороші результати показує така комбінація: 3-4 тижні інтенсивних тренувань, потім 1-2 тижні легких тренувань. Ця система дає в більшості випадків постійне зростання силових і об’ємних показників і допомагає уникнути застою.

Мезоморф та харчування. Мезоморф росте набагато краще, якщо отримує достатню кількість протеїну, як мінімум 2 грами на кілограм ваги в день, і тримає рівень споживання вуглеводів досить високим. Цікава особливість дієти мезоморфа полягає в тому, що вона може поставляти більше 20% калорій з жирів, і це допомагає мезоморфу набирати масу і силу.

Насправді, багато мезоморфи можуть збільшувати свої силові показники просто трохи збільшуючи споживання жиру і протеїну.

Зазвичай мезоморф збільшує свої силові й об’ємні показники і при цьому зберігає вагу тіла майже незмінним, стежачи за тим, щоб приріст м’язової маси був поступовим. Пройшли ті дні, коли атлет набирав 10-12 кг м’язової маси, а потім займався шліфуванням. Тим, кому потрібна якісна м’язова маса, це не підійде.

Фактично, якісна м’язова маса набирається набагато легше, якщо рівень жирових відкладень тримається нижче 16% для чоловіків (22% для жінок).

Фактор аеробіки. Якщо мета мезоморфа – побудова м’язів, то інтенсивні аеробні тренування, такі як біг, повинні бути зведені до мінімуму. Біг на довгі дистанції може давати навіть зворотні результати. Багато мезоморфи можуть швидко втрачати суху м’язову масу, якщо вони займаються бігом три рази на тиждень, при дистанції більше трьох-чотирьох кілометрів. Деякі мезоморфи знаходять спринтерський біг прекрасним засобом для одночасного розвитку м’язів задньої поверхні стегна і гомілок і аеробної роботи.

Якщо біг – не для тебе, спробуй користуватися степпером або стаціонарним велосипедом, тільки намагайся не перебрати при цьому. Три рази на тиждень, 25-30 хвилин за тренування (п’ять хвилин розігріву, 15-20 хвилин роботи, п’ять хвилин остигання) – те, що потрібно для хорошої роботи на спалювання жиру. Важливо зберігати при цьому режим роботи серця в робочому діапазоні. Щоб обчислити свій робочий діапазон, потрібно відняти свій вік з 220 і помножити результат на 0.6 і 0.8.

Фактор “сверхмотивация”. Оскільки мезоморфи здатні досягати видатних результатів за невеликий термін, деякі товариші намагаються цю можливість використовувати на тренуваннях до межі. Інтенсивний тренінг – це добре, але якщо робити дуже часто занадто багато, то можна перетреніроваться і травмуватися.

Довгі роки основу бодібілдингу становлять генетично обдаровані мезоморфи з їх потенціалом до феноменального росту м’язів і силових показників. Але якщо ставитися до тренувань з надмірним ентузіазмом, можна потрапити в пастку застою, травм або просто втратити інтерес до тренувань.

Якщо ти – мезоморф, вважай, що тобі пощастило. Але постався до тренувань і харчування з підвищеною увагою. Ці два фактори допоможуть тобі розкрити твій потенціал максимальним чином. Успіхів тобі і будь здоров!

Comments are closed!

_0.31MB/0.00441 sec