Організм пручається схудненню

Організм пручається схудненню Організм пручається схудненню

Д обросовестно дотримуєшся корисним і розумним радам, щоб схуднути, а стрілка ваг стоїть на місці – організм завзято пручається. Це буває. Але перемога все одно буде за нами: ім’я таємничого ‘гормону’ відомо, і відрегулювати його роботу в наших силах.

Консультант – фахівець з ортомолекулярной медицині, кандидат медичних наук Сергій Валентинович Альошин.

Людей, які зберігають вагу навіть на самій голодній дієті, не так уже й мало. Вчені називають цей феномен метаболічним опором схудненню. Зазвичай воно пов’язане з надмірною виробництвом інсуліну. Норовливий гормон буквально паралізує жирові клітини, не дозволяючи їм брати участь в обміні речовин і віддавати свою енергію.

Надлишок цього гормону в організмі не дає жировим клітинам брати участь в обміні речовин. Такі люди якщо навіть скидають кілограми, то не за рахунок жиру, а за рахунок м’язів. З часом втрачена вага повертається новеньким жирком. Але ж для красивої фігури важлива не маса тіла як така, а співвідношення між ‘корисним’ вагою миші; і кісток і ‘шкідливим’ вагою жиру. У результаті людина залишається при своїх цифрах, але співвідношення ‘корисного’ і ‘шкідливого’ ваги змінюється на гірше.

Надлишок інсуліну – набагато більш поширене явище, ніж прийнято думати. Через зміни в харчуванні цивілізованого людства це стало буквально масовим лихом. Вимірюючи сьогодні рівень інсуліну в крові, лікарі готові вважати ‘нормальними’ показники більшості дорослих (6-27 одиниць), а фізіологічну норму (0-3 одиниці натще) сприймають як недосяжний ідеал. Розтягнути межі норми простіше і приємніше, ніж визнати, що мільйони людей страждають порушенням обміну!

У повних рівень інсуліну натщесерце може становити близько 20 одиниць. І для зниження ваги, потрібно не обмежувати себе в харчуванні, а перебудувати його так, щоб знизити виробництво інсуліну.

Знижуємо інсулін-знижуємо вагу!

Крок перший

Основну частину денного раціону з’їдати до полудня, а після 7 години вечора намагатися не їсти. Прийміть ванну і лягайте спати раніше, втішаючи себе, що скоро організм звикне до нового режиму і перебудується. Можна спочатку не змінювати ні кількість, ні характер їжі, а тільки час її прийому. Це вже дасть результат.

Крок другий

Відмова від продуктів з високим глікемічним індексом – тих, що провокують посилене виробництво інсуліну. Звичайно, налягати на картоплю з хлібом вже не вийде. Але спочатку можна їсти скільки влізе, правда, тільки нізкоглікеміческім продукти і, як пам’ятаємо, в першій половині дня. Так що доведеться вивчити таблицю глікемічної навантаження.

Крок третій

Через деякий час багато з власного почину починають скорочувати порції. Але квапити події не варто. Все відбудеться само собою – адже організм тепер вимагає менше ‘палива’. До того ж худнути, бути стрункими, легко рухатися – це так приємно! Увага! Спроби самостійно знизити рівень інсуліну за допомогою ліків, блокуючих його вироблення, небезпечні! Необхідна консультація ендокринолога.

Боїтеся, що жити за такою схемою буде непросто? Щоб полегшити долю, не треба звертатися до спалювач жиру або балона для заповнення об’єму шлунку. Відкриємо секрет: у природі є речовина, здатна м’яко знижувати виробництво інсуліну, звичайно, на тлі розумною низкоуглеводной дієти.

Речовина (а точніше – їх комплекс) живе в плодах авокадо, і його вміють звідти витягувати, але чомусь у нас в країні воно зустрічається виключно в косметиці. Якщо пощастить і ви знайдете екстракт авокадо в капсулах для прийому всередину, купи на всякий випадок – щоб боротися з нападами вечірнього голоду. Для тієї ж мети можна використовувати і самі плоди авокадо, з’їдаючи четвертинку (а якщо хочеться – і більше) під час останньої трапези, а також на сон грядущий.

Хром

Він безпосередньо бере участь вуглеводному обміні, підвищується чутливість клітин до інсуліну, ніж допомагає підтримувати в крові нормальний рівень ка інсуліну, так і цукру.

Найкращий джерело хрому – пивні дріжджі. Але незважаючи на те, що вони корисні дорослим і дітям, у нас немає звички просто так їх є (або пити), робити з них коктейлі або посипати кашу.

Пиколинат хрому – відома і популярна у світі добавка продається в аптеках і магазинах спортивного харчування. Один час її намагалися розкрутити як засіб для схуднення. Але не спрацювало – адже сам по собі хром не знижує вагу, а тільки допомагає регулювати інсулін і цукор крові.

Для поліпшення вуглеводного обміну ‘хромувати’ корисно кожний прийом їжі. Приймають пиколинат хрому строго по інструкції – передозування небажана. А людям не надто педантичним безпечніше використовувати пивні дріжджі.

Кальцій.

Загальновідомо, що кальцій – вірний друг худне. Щоденний прийом 1 г протягом тривалого часу (хоча б декількох місяців) вже дає результат. Так що пийте, діти і дорослі, молоко, або кефір, або ряжанку (1 л на день) – будете не тільки здорові, але й стрункі. Якщо віддаєте перевагу мінеральні добавки – будь ласка! Людям з високою кислотністю підійде звичайний карбонат кальцію. Тим, у кого кислотність нижче середньої, варто пошукати цитрат кальцію. Якщо не зустрінете його в найближчій аптеці, ‘вийти’ на нього через Інтернет завжди зможете.

Магній

В США дефіцит магнію спостерігається у 80% населення (російської статистики щодо цього немає). А коли людина з помірним дефіцитом магнію сідає на дієту з помірного дефіцит перетворюється на гострий.

Якщо здається, що організм завзято пручається схудненню, спробуйте не обмежувати себе в харчуванні, а перебудувати його так, щоб знизити вироблення інсуліну.

Справжній скарб магнію та кальцію – кунжут. Але магній є практично в будь рослинній їжі. Правда, наприклад, зерно, перетворюючись на борошно, втрачає до 80% цього цінного мінералу. Зелений салат і капуста можуть містити його недостатньо, якщо росли на грунті, бідної магнієм. Овочі ми вживаємо і основному в компанії з жирними заправками, які не дадуть засвоїти і те, що організму все-таки вдалося витягти: магній утворює з жирами нерозчинні солі. Хорошим його джерелом можна вважати висівки, горіхи і насіння, від яких худнуть зазвичай намагаються відмовитися через високої жирності, а також бобові. Можна пити магній в добавках. Найкраще знайти цитрат магнію – він лежить не на кожному аптечному прилавку, зате за результатами тестів засвоюється в 37 (!) Разів краще, ніж більш поширений оксид магнію.

глікемічний індекс (ГІ) продукту вказує, наскільки його вживання підвищує рівень цукру в крові. Високим вважається 70 і більше, низьким – менше 55. Для зручності вводиться поняття ‘гликемическая навантаження’ (ГН), при якій оцінюється вплив не 1 г, а середній порції того або іншого продукту. Високої вважається ГН = 20 і більше, низькою – менше 10. Добова гликемическая навантаження здорової людини не повинна перевищувати 100 одиниць. Тим, хто хоче привести в норму цукор і інсулін крові, варто скоротити її щонайменше вдвічі і розподіляти якомога рівномірніше. При цьому стежите, щоб кожний прийом їжі включав не тільки вуглеводи, але також білки і жири. Деякі продукти – молоко, боби, цілісні зерна вже містять все це в потрібних співвідношеннях. Якщо будувати на них дієту, можна не перевантажувати голову інформацією. В інших випадках необхідно думати, як при мінімальній ГН отримати максимум корисних речовин – вітамінів, мінералів, клітковини. Фрукти краще соків з них, оскільки містять більше клітковини, хоча є й інші причини. Якщо вибрали сік, пийте його не з печивом, а, скажімо, з сиром, сиром, запивайте сніданок або обід. Сік, випитий натщесерце, не затримується в шлунку (не дає відчуття ситості) і перевантажує підшлункову залозу, де виробляється інсулін.

Звіряючи по таблиці гастрономічні пристрасті, ви відразу викриєте головних винуватців непіддатливості своїх кілограмів. Білкові продукти (м’ясо, кісломо-лочние) глікемічної навантаження не несуть.

Comments are closed!