Одкровення відомої супермоделі Наталії Водянової

Одкровення відомої супермоделі Наталії Водянової Одкровення відомої супермоделі Наталії Водянової

“Я знала тільки одне: мені потрібно схуднути, без всяких розмов. Поступово я ставала все більш нервовою, почала втрачати волосся, відчувати постійну втому. Я думаю, що була на краю прірви. Мене врятував друг-лікар, він відкрив мені очі і пояснив, що я себе руйную. Тепер все в порядку “.

Звичайно ж, це дуже страшна історія. Її розповіла Наталія Водянова, 24-річна тендітна російська модель, яка розривається між дефіле та рекламою (її останні роботи – з Calvin Klein і Louis Vuitton). Вона опинилася в центрі уваги стилістів, керівників модельних агентств, дієтологів, присутніх на Нью-йоркську тиждень моди. Вперше в Сполучених Штатах на весь голос заговорили про ожиріння, тут ставлять питання про моделі, своєю худобою більше нагадують скелет, про їх здоров’я і про тих, хто хоче їх наслідувати.

Розповідь Наталії справив ефект вибуху бомби. “Це середу, – розповідає вона, – де вміють чинити тиск, де нав’язують поведінку. Я почала брати участь в показах чотири роки тому і погано розуміла, що відбувається. Я була змушена сприймати своє тіло під певним кутом зору. Це було єдиною умовою, щоб йти вперед “. Потім Наталя розповіла про труднощі, які їй довелося випробувати зовсім недавно, коли вона стала мамою: збільшення ваги, в її випадку це 4-5 кг, зусилля, спрямовані на те, щоб прибрати цей зайву вагу (“багатьом стилістам це не подобалося”) , постійні зважування, велика втома.

“Я щаслива, тому що для мене це важливий період, я отримую масу пропозицій, я можу не звертати уваги на критиків. Але я бачу безліч дівчат, початківців кар’єру, що походять з бідних сімей і готових на все, щоб здійснити мрію і залишатися моделлю якомога довше: вони дуже багатьом ризикують “.

Наталія знає, про що говорить: вона жартує з приводу постійних труднощів з їжею, що виникали спочатку – коли вона була дитиною – унаслідок мізерного сімейного бюджету, а тепер – через худорлявість, нав’язаної їй чарівним світом моди. Але розповідь Наталії не привів ні до яких конкретних результатів. У тому сенсі, що американські інститути не планують поки наслідувати приклад Іспанії та Італії і вводити норми маси тіла. Американці зберігають твердість лише в одному: більше не буде моделей молодше 16 років, але це навряд чи можна назвати революційним рішенням. Поки зоряно-смугаста мода обмежується лише тим, що обговорює проблему, сигналізує про тривогу і відправляє додому явно виснажених моделей зі Сходу. З цього питання йде полеміка між агентствами і стилістами, які обмінюються взаємними звинуваченнями в бажанні мати моделей, все більше схожих на скелети. Хто винен у ситуації, що склалася? Немає відповіді на це питання. Безумовно, критерії змінилися. Айван Барт, креативний директор Img Models, заявив New York Times, що з часом середній розмір моделі змінився. “У 1986 році, – пояснив він, – йшлося про 6-4 розмірі. Потім дійшли до строго 4-го розміру. Потім від 4-го перейшли до 2-го. А тепер у нас нульовий розмір”.

Дайана фон Фюрстенберг, президент Американської палати моди, говорить про те, що концепція розміру змінилася, що балерини і наїзники слідують найжорстокішої дієті, але при цьому дуже худа модель може бути більш здоровою, ніж дівчина з нормальною масою тіла. А як стверджує Найан Фіш, фахівець в області нью-йоркської моди, “змушувати стилістів працювати з повними моделями все одно що поставляти кістлявих натурниць великому Рубенсу”.

Наталія Водянова – одна з найбільш затребуваних моделей. Ця тендітна дівчина родом з Росії, їй 24 роки, вона має двох дітей. Вона розповіла, що була на межі прірви через прагнення схуднути, “але тепер все в порядку”. Зростання Наталії – 176 см, вага не досягає 50 кг. Її індекс маси тіла – 16. За критеріями ВООЗ вона хвора: занадто худа.

Comments are closed!