Обмін речовин: білки, жири і вуглеводи – знання для бажаючих схуднути

Обмін речовин: білки, жири і вуглеводи – знання для бажаючих схуднути Обмін речовин: білки, жири і вуглеводи – знання для бажаючих схуднути.

Привіт, всім! Сьогодні на жіночому сайті представлю знання про обмін речовин, що відбувається в нашому організмі.

Основне призначення їжі, це забезпечити наш організм необхідною енергією. Адже вона потрібна нам для того, щоб наші органи працювали в злагодженому ритмі – серце скорочувалося, температура була в нормі і т. д.

Білки.

Обмін речовин: білки – знання для бажаючих схуднути

Зміст кілокалорій в цій речовині в середньому 4,1 на один грам.

Найбільше білка в рибі, м’ясі, сирі, яйцях, молочних продуктах, бобах і кашах.

В обміні вони особливо не потрібні, організм забирає білків всього 10-15% від обсягу на добу.

Запаси білків організм не робить, тому при збільшенні білка в їжі, насичення приходить швидше і відчуття ситості залишається набагато довше, ніж після жирів і вуглеводів.

Виходить що більш ситна та їжа, яка не відкладається організмом. Запам’ятайте це.

Харчові білки будуються з амінокислот різного змісту. Одна тільки молекула може складатися як мінімум з декількох десятків і як максимум, з декількох десятків тисяч амінокислот.

Для зведення білків людини необхідно двадцять видів. Деякі з амінокислот організм може отримувати з жиру або вуглеводів. Однак є 8 видів, які у нас не вийде самим створити, необхідна участь харчового білка. І якщо його не буде, то відповідно не буде нашого білка.

Виходить, що білок є незамінним в їжі. За його відсутності або нестачі наш організм страждає і починає шукати білок в самому собі, поступово руйнуючи наші органи – печінка, нирки, шкіру і т. д. Відбувається зниження імунітету.

З цього створюється висновок – під час схуднення вміст білка в їжі має бути достатнім.

Дієтологи ділять білки на повноцінні, які за складом амінокислот найбільш підходять для білкового виробництва в організмі і неповноцінні, в яких відсутня частина амінокислот, необхідних для синтезу. Якщо харчуватися тільки такими білками, процес синтезування порушиться.

До продуктам, що містять повноцінні білки, відноситься м’ясо, яйця, риба і всі молочні продукти.

До неповноцінним – злаки, боби і сухожилля з хрящами з м’яса тварин.

Рослинні білки в зеленому чаї складають до 25% – це можна порівняти по живильній цінності з бобовими культурами.

Десь посередині знаходиться соя – її білок схожий на людський по наявності потрібних амінокислот, але трохи не вистачає метіоніну.

Саме тому, що рослинні білки неповноцінні, лікарі не дуже вірять у користь вегетаріанства. Тому багато доктора роблять наступний висновок – якщо зовсім виключити з нашого харчування тваринний білок, тобто стати повним вегетаріанцем, це жодним чином не зробить наш організм більш здоровим.

Навпаки, при виключенні тваринного білка надовго, ми можемо погіршити своє здоров’я.

Якщо ж при вегетаріанство дозволяється використовувати яйця і молочні продукти, то в цьому випадку необхідна норма буде забезпечена. А також, під час такого харчування людина майже не вживає тваринний жир, що зменшує ризик виникнення атеросклерозу і захворювання серця і судин.

Таке харчування багато лікарів навіть рекомендують як оздоровлення.

Є одна вимога – повноцінних білків повинно бути не менше половини із загального добового споживання білка, яке для чоловіків становить приблизно 70-100 грам, для жінок – 50-80 грам.

Білки допомагають в схудненні завдяки двом якостям:

При використанні дієти з необхідною кількістю білка, вона легше переноситься. А все тому, що білкова їжа сама по собі дуже ситна і насичення приходить швидше. Комплекс харчування з великим вмістом білка при схудненні більш ефективний, ніж комплекс з вуглеводами при однаковій кількості калорій. Виходить це через те, що для розщеплення білків потрібно на 30% більше енергії, ніж для переробки вуглеводів.

Однак є одне не дуже гарна якість – дуже часто в продуктах білок міститься разом з жирами, які для нас не бажані. Приміром, в молоці відсоток співвідношення білка до жиру може бути 1 до 1,25, в сирі 1 до 2, а в м’ясі навіть може бути 1 до 3,5. Однак ці ж продукти можуть бути зовсім нежирними, і відсоток може бути навіть 1 до 0,1 (дивіться в таблиці).

Comments are closed!