Обережно: фуросемід! Чим небезпечне схуднення за допомогою сечогінних препаратів?

Обережно: фуросемід! Чим небезпечне схуднення за допомогою сечогінних препаратів? Обережно: фуросемід! Чим небезпечне схуднення за допомогою сечогінних препаратів?

Здоров’я

Чого тільки не придумають люди, щоб скинути кілька зайвих кілограмів! Але перераховувати всі ці способи ми не будемо. Зупинимося на одному методі,

чудо-відгуками про який рясніють все форуми, присвячені схудненню. І ось один з них: «Я скинула три кілограми всього за добу! Я влізла в нову сукню і щаслива! »Секрет такого миттєвого зменшення ваги – в прийомі сечогінних препаратів. Чому зайві кілограми йдуть настільки швидко й чи так це нешкідливо?

Миттєвий ефект

Один з найвідоміших сечогінних препаратів – фуросемід. Він не новий, і вже давно використовується в медицині. Його призначають при таких серйозних захворюваннях, як хронічна серцева недостатність, цироз печінки, набряк легенів і мозку, серцева астма, артеріальна гіпертензія тяжкого перебігу, деякі форми гіпертонічної кризи. Самі лікарі стверджують: це дуже сильний препарат, і його головне завдання – вивести зайву рідину із тканин. До того ж він починає «працювати» майже миттєво: якщо фуросемід вводити внутрішньовенно, він подіє вже через 15 хвилин. Іноді такий поспіх дійсно необхідна: наприклад, при набряках мозку або гіпертонічному кризі. Але пити його тільки для того, щоб позбутися від «мішків» під очима або пари зайвих кілограмів, – занадто висока ціна. І ось чому.

З чим розлучається організм?

Вся справа в тому, що наш організм влаштований таким чином, що таблетки, потрапляючи всередину, особливо не розбираються: зайва там рідина або все ж у межах норми, і запускають процес виведення. При цьому людина позбавляється не тільки від надлишків води, але й від маси корисних речовин – наприклад, калію, магнію, кальцію, заліза, вітамінів. Заповнити цей «недолік» надалі дуже складно: організм розлучається з ними набагато швидше, ніж засвоює їх заново, тому тіло піддається найсильнішому стресу.

Особливо небезпечно виведення калію і магнію. Ці мікроелементи відповідають за скорочення м’язів і тонус м’язових волокон, вони підтримують пружність шкіри. Серцевий м’яз теж працює на цих речовинах, і постійне застосування діуретиків, що виводять рідину, небезпечно не тільки для здоров’я, але й для життя. У клінічній практиці є випадки, коли молоді жінки переносили гострий напад серцевої недостатності і навіть отримували інфаркт через непомірне тяги до схуднення за допомогою сечогінних препаратів.

Вода пішла, а жир залишився

Найцікавіше, що фуросемід ніяким чином на процес спалювання жиру не впливає. Швидка втрата ваги відбувається через посиленого виведення рідини з організму, і саме тому так звана дієта за допомогою сечогінних препаратів користується шаленою популярністю у всіх, хто хочеться позбутися від зайвих кілограмів, але при цьому вважається найнебезпечнішою. Побічних дій – маса: знижується тиск, виникає тахікардія і аритмія, паморочиться і болить голова, знижується апетит, з’являється сухість у роті, спрага, нудота, блювота, запори і діарея. Після вживання сечогінних препаратів груди втрачає обсяг, шкіра стає сухою, навколо рота і очей з’являється безліч зморшок і відзначається лущення губ. Чи варто так ризикувати своїм здоров’ям, зовнішнім виглядом, якщо колишній вага набирається дуже швидко.

Кращий шлях до стрункості

Якщо вже й потрібно позбутися кількох зайвих кілограмів за допомогою сечогінних, то використовуйте самі нешкідливі засоби – кавуни або зелений чай, але ніяк не фуросемід – пошкодуйте свої нирки, серце, нервову систему. І пам’ятайте: найкращий шлях до стрункої фігури – здорове харчування і регулярні заняття спортом. Вивчіть свій раціон, виключіть з нього шкідливі продукти і займіться зарядкою, – рекомендують лікарі.

Експертна думка

Наталія ЛЕВАШОВА, фахівець «Центру схуднення Олени Морозової»:

– При вживанні сечогінних засобів виводиться, в основному, вода, а не жир – це призводить до зневоднення організму, особливо якщо поряд з вживанням діуретиків обмежити прийом рідини. Вода – це основний складовий елемент, необхідний всьому живому на планеті і бере участь у всіх обмінних процесах. Позбавляючи себе води, ми позбавляємо себе здоров’я. Навіть вживання вітамінів не компенсує брак води в організмі і не замінить всі вимиті діуретиками корисні мінеральні речовини. Тому навіть непостійний прийом сечогінних препаратів з метою зниження ваги небажаний і ризикований. Взагалі використовуючи різні дієти або так зване обмежувальне харчова поведінка, ми прирікаємо себе на постійну боротьбу з самим собою, а також на одноманітне і убоге меню. Як би не був корисний зелений чай, кефір, капуста або листя салату, всі вони окремо не можуть скласти повноцінний раціон харчування. Тому харчуватися необхідно грамотно і різноманітно. Багато препаратів, що продаються «для схуднення», спочатку були розроблені зовсім для інших цілей, а зниження ваги при прийомі було побічним ефектом. Інші, наприклад, біологічні добавки або «чаї для схуднення» не підлягають суворої сертифікації – такий, як лікарські або гомеопатичні засоби, і тому можуть містити в своєму складі не завжди корисні компоненти.

  • Сечогінні препарати для схуднення
  • як швидко схуднути за допомогою фуросеміду
  • чи пивши фурасемід втрачаєш вагу
  • через скільки часу виводиться фуросемід з організму
  • сечогінні таблетки під час дієт
  • з чим пють сечогінні
  • коли хворіеш асмою і врачаеш вагу
  • Які ліки пити при вживанні мочегонних
  • нешкідливі мочегінні таблетки
  • посли мочогоних болить голова что делать

Comments are closed!

_0.31MB/0.01014 sec