ОБЕРЕЖНО Ентерит!!! для власників цуценят | Собака повинна бути ротвейлером! | ВКонтакте

ОБЕРЕЖНО Ентерит!!! для власників цуценят | Собака повинна бути ротвейлером! | ВКонтакте

Ентерит – гостро протікає сверхзаразная хвороба, що супроводжується запаленням шлунково-кишкового тракту і ураженням міокарда.

Особливо небезпечний для цуценят у віці від 2 до 8 місяців

парвовірусний ентерит, який найчастіше і зустрічається. Крім нього може бути ентерит, викликаний коронавірусами. Це захворювання протікає не так важко, як перше, але найчастіше Коронавірусние ентерит ускладнюється вторинною інфекцією і в такому випадку за ступенем тяжкості захворювання її практично не відрізнити від парвовірусного ентериту.

Основне джерело вірусу – хворі тварини і вірусоносії, від яких він виділяється з фекаліями у великій кількості протягом 10 днів після виникнення хвороби. Можливо, у поширенні вірусу мають значення також сеча і слина.

Механізм і розвиток захворювання (патогенез). В організм вірус зазвичай проникає через рот і ніс. Потрапивши в організм, розмножується в епітеліальних клітинах кишечника, крипт, викликаючи їх руйнування. Потрапивши в кровоносну систему, вірус, розмножуючись, викликає зміни в стінках кровоносних судин. Морфологічний склад крові, як відповідна реакція на впровадження і розмноження вірусу, змінюється раніше, ніж з’являються перші клінічні ознаки хвороби. Уже в перші 1-2 дні після введення вірусу відзначається різка лейкопенія, т. з. зменшення кількості лейкоцитів у крові. Морфологічні зміни крові вказують на патологічні та запальні процеси в кровотворних органах. У цей час відзначається незначне підвищення температури.

Зв’язки з пошкодженням кровоносних судин відбувається гіперемія і набухання слизових оболонок, особливо травного тракту. Під дією вірусу слизові некротизируются, внаслідок чого утворюються дрібні ерозії. Надалі процесі руйнування слизових оболонок і в освіті ерозій і виразок бере участь різна мікрофлора травного тракту (бактерії, гриби). Ці вторинні процеси на слизових ведуть до інтоксикації організму і його виснаження.

Клінічні ознаки. Хвороба проявляється в 3-х формах: кишкової, серцевої і змішаної, які протікають зазвичай блискавично або гостро.

Найбільш характерна ознака початку захворювання ентеритом-поява білої пінистої блювоти. Не завжди перед цим буває відмова від корму. Іноді апетит стає примхливим, або корм поїдається в набагато меншій кількості, ніж завжди. Але обов’язково буває зміна в поведінці цуценя. Зазвичай рухливий і допитливий, щеня стає млявим, малорухливим, більше лежить, не проявляючи ніякого інтересу до подій. Правда, на прогулянці інтерес до життя може відновитися, щеня буде грати і бігати з іншими собаками. Але вдома замість того, щоб після прогулянки кинутися для підкріплення сил до миски з їжею, щеня байдуже проходить повз неї й укладається в затишне містечко. З цього моменту до наступної прогулянки час пройде для нього на суцільний дрімоті, що переривається зрідка блювотою.

не завжди ознаки парвовіруса можуть збігатися з вищевикладеними. Якщо помітили хоча б один з цих ознак, бігом до ветеринара!!

Comments are closed!