Новини – Ожиріння печінки: непомітний ворог

Новини – Ожиріння печінки: непомітний ворог Всі новини

Жировой валик в області живота або округлилися стегна видно неозброєним оком. Але про ожиріння печінки може повідомити лише лікар. Коли жир вже зайняв 10-15% від маси обстежуваного органу, то ця ступінь ожиріння перестає бути нешкідливою.

Що таке

– АБП?

Зловживання алкоголем – хвороба Росії. Багато наших співвітчизників, які не знають міри у вживанні міцних напоїв в підсумку приходять до діагнозу «алкогольне ожиріння печінки» або, як його називають по-іншому, «жирова дистрофія печінки». Ця хвороба є наслідком регулярного перевищення доз спиртних напоїв. Однак не обов’язково бути гірким п’яницею – досить провести в алкогольному угарі, наприклад, новорічні «канікули».

Генетика – один з факторів виникнення алкогольної хвороби печінки (АБП). Як це пов’язано?

    Обсяг алкоголю, який людина взагалі здатна випити і не померти при цьому, закладений в генах. Генетична обумовленість рівня ферментів печінки, що допомагають розщепити алкоголь.

Внаслідок чого може розвинутися жирова хвороба печінки?

Запалена печінку хворих або перенесли гепатит С, вельми схильна до АБП. Також це захворювання може наздогнати людей, у яких відмічено перевищення рівня заліза в крові, що страждають ожирінням або неправильно харчуються.

Що таке – неалкогольна жирова хвороба печінки (НАБП)?

неалкогольні хворобою печінки (НАБП) часом страждають ті, хто не п’є ні краплі міцного. Наслідком НАБП можуть стати незворотні ураження печінки, такі, наприклад, як її затвердіння. У цьому випадку рубцюються навіть здорові клітини, що може призвести до цирозу або печінкової недостатності, а бути може і до найстрашнішого – раку печінки.

Люди з надмірною вагою при захворюванні НАБП ризикують обзавестися букетом хвороб серцево-судинної системи.

Які причини неалкогольний жирової хвороби печінки?

До кінця ця хвороба ще не досліджена. Однак науково доведено: найчастіше прояви НАПБ спостерігаються у людей середньої вікової категорії, які страждають надмірною вагою або навіть ожиріння. У багатьох з них – діабет, підвищений рівень холестерину. У деяких обстеження виявляє інсулінорезистентність. Ще один фактор, що викликає розвиток НАПБ, – окислювальний стрес. Він викликає пошкодження клітин печінки та їх смерть (апоптоз).

Крім названих факторів ризику є й інші:

    прийом лікарських препаратів; вірусний гепатит, що вражає клітини печінки; захворювання печінки, зумовлені генетично; різке схуднення; недостатнє харчування.

Вагітність vs гостра жирова дистрофія печінки

Печінка вагітної жінки більш вразлива, в ній може відбуватися накопичення жиру. Явище це не досліджено досконально, однак є припущення, що винні в цьому зміни гормонального фону. До наслідків жирової дистрофії відносять печінкову недостатність, ниркову недостатність, запалення інфекційної етіології або кровотеча.

Якщо доктор поставив цей діагноз, значить, вагітна жінка гостро потребує оперативного втручання і термінових пологах. В ім’я порятунку життя немовля з’являється на світ часто в результаті кесаревого розтину. Часом мати кладуть в палату інтенсивної терапії, де вона проходить лікування протягом декількох тижнів.

Які явні ознаки ожиріння печінки?

Початок захворювання протікає безсимптомно. Після закінчення декількох років з’являються ознаки, що нагадують симптоми отруєння:

    людина відчуває постійну втому; втрачається вага і знижується апетит; постійна слабкість і нудота; йому важко концентрувати увагу.

Іноді ознаки стають більш помітними:

    права верхня частина живота і підребер’ї відчуваються болісно; печінка збільшується; проявляються плями на шкірі темного кольору в області шиї і пахв.

У людини випивають всі симптоми виявляються раніше і більшою мірою.

Як діагностується ожиріння печінки?

Найчастіше буває досить медичного огляду. Коли при пальпації відчувається, що печінка збільшена, доктор розпізнає цей сигнал про допомогу. Деякі ферменти, що потрапляють в кров при наявності цього захворювання, допомагають виявити ожиріння печінки. І, звичайно, більш точні результати дають біопсія та УЗД.

Профілактика – це наше все!

Для часто випивають існує єдиний спосіб профілактики – необхідно припинити вживання алкоголю. Тим, хто мало п’є, все ж варто відмовитися від міцних напоїв, щоб уникнути ризику захворіти. Також для профілактики рекомендується приймати гепатопротектори.

Правильне харчування і розумна фізична активність – перспектива здоров’я печінки. Продукти з високим вмістом так званих «швидких вуглеводів» – випічка, солодке, рис – шкодять печінки. Вуглеводи переробляються в жири, осідаючи в її клітинах.

Проходьте регулярно, хоча б 1 раз на рік, перевірку власного здоров’я і тоді багатьох проблем можна буде уникнути.

Comments are closed!

_0.31MB/0.01675 sec